Jump to content

Honda NC 750 XA


Dadas

Recommended Posts

Dvotockasi su ljubav od malih nogu. Vozalo i probalo se sve i svasta ali svakao vredan pominjanja zbog zadnjih 7,8 godina surove eksploatacije je maxi skuter kymco downtovn 300 sa kojim sam pregazio oko 40hkm. Doslo je ipak vreme da se razidjemo i da uzimam nesto drugo. E sad, zbog posla kojim se bavim pitanje je sta uzeti za trckaranje po gradu!?

Za vreme korone u glavi je bio samo jedan cafe naked bike i to honda cb650r, sa kojom uvece legnem i ujutro se probudim i cekam da korona prodje i da ju uzmem. Prodje “kao” korona i odem u Deltu kazem sta zelim ali covek se nasmeja i kaze na tvojih 1,94 na tom motoru ces izgledati kao da si detetu od 3 godine ukrao bicikl. Za vreme virusa sam sve klipove na YT odgledao oko tog motora i rekoh to je to i to je moj fazon retro motora ali opet novog bajka. Taj osecaj kad sam seo na cb650r i nakon 3 meseca maste i planova shvatio da to stvarno nije motor za moju konstituciju je neoposiv. Osecao sam se kao popisan!

stavljam slike mog vernog sluge zadnjih 7,8 godina i mog novog mopeda iz naslova teme u koga se ipak polako zaljubljujem i shvatam da je to motor koji meni u stvari treba!

vidimo se

E9095A89-14F4-4F19-8FD0-CC7BB31ECCA6.jpeg

E3E31854-18E6-4BE3-9C2F-8B85B0102D75.jpeg

8BB3B2DB-DB91-41A9-94AC-763B6C959423.jpeg

86F130E9-9D07-4B0E-9905-AABA7A92E364.jpeg

F55A9CC1-7F8A-4417-8BF8-AD6D8509BE07.jpeg

BFBD8ACE-4446-487D-9B2C-AAF4DA615FA0.jpeg

A19D9184-97EA-41C1-BA4C-DABA5C2DEEFC.jpeg

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, vr46 said:

Nisi razmisljao o integri ili x adv?

Pitam jer si imao skuter, i ovaj ima dct menjac.

 

Xadv je poprilično skup, jeste isti motor, ali bolje villjuške, crossover mašina...a i traže se, pa se može Hondi da stave veću cenu.

Integra je klasičan maxi skuter, tako da ako hoće da promeni, ovo je prava stvar!

Ja imam istu dilemu kao ti Dadasu, meni samo Africa stoji dimenziono, ali NC750 može da prođe, troši kao upaljač, povozan, a sa DCT menjačem je skuter po gradu.

Tako da gledam tebe kako malo ranije radiš ono što bi ja radio (počevši od CU pa nadalje..)... 😁

Link to comment
Share on other sites

Integra, x-adv ozbiljne sprave u skuter i off road klasi i da, padali su mi na pamet ali cb650r je sve to eliminisala.

kad sam saznao tuznu cinjenicu da od toga nema nista Dule iz delte kaze ma idemo Afrika i to je to.

Probao sam Afriku i ranije ali mnogo je kabasta za moje provlacenje po gradu tako da je ovo merka taman.

Iskreno uzeleo sam se malo kvacila i menjaca pa cemo videti dokle cu tako.

Motor za svojih 55ks poteze jako lepo i vrlo brzo su suze u ocima od brzine.

Link to comment
Share on other sites

Lepo lepo...brz si po gradu

Nego da spamujem..gde čuvate vase motocikle za one koji žive u stambenim beton zgradama? Zanima jer zbog tog sranja od zgrade/Zemun/ nemam gde da čuvam motocikl.bajkove naravno odavno čuvam kraj kreveta..

Nemamo svi dvoriste kao primarijus br.1

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, TRIO_driver said:

Xadv je poprilično skup, jeste isti motor, ali bolje villjuške, crossover mašina...a i traže se, pa se može Hondi da stave veću cenu.

Integra je klasičan maxi skuter, tako da ako hoće da promeni, ovo je prava stvar!

Ja imam istu dilemu kao ti Dadasu, meni samo Africa stoji dimenziono, ali NC750 može da prođe, troši kao upaljač, povozan, a sa DCT menjačem je skuter po gradu.

Tako da gledam tebe kako malo ranije radiš ono što bi ja radio (počevši od CU pa nadalje..)... 😁

X adv je jedinstven nema klasu, poseban je sam po sebi. Zato je honda i stavila jacu cenu. Nisu mogli da predpostave da ce ici dobro na trzistu. 

Sto se tice Integre bas sam postavio to pitanje jer je vozio skuter a Integra je najmanje klasican skuter. Pocev od velikih tockova,lanca do dct menjaca. To nema ni jedan skuter, vise je slican motoru. Pre bih se moglo reci motor koji vuce na skuter, ima mesta ispod sica i dobru zastitu od vetra. Inace se vodi kao skuter. 

Neka je sa srecom sa novom masinom. 

Link to comment
Share on other sites

Integra je kao sto joj ime kaze motocikl integrisan u telo skutera i stvarno je to jedan sjajan bajk koji je meni mozda trebao biti ipak prioritet ali sad sta je tu je.

predjoh oko 35 km po gradu danas i vec se lepo upoznasmo ali moramo jos da radimo na tome.

moped je lak kao perce za voznju i opravdava tu cuvenu hondinu ciklistiku. 

 

Link to comment
Share on other sites

Joj, Dadase kako pricas o CB650R kao da cujem sebe. 🥱

Nakon avanture sa RR shvatio sam da mi je neka sredina prava merka i upravo to CB650R pruza. Vec CB1000R je zivotinja, ima skoro 130 konja i ide to kao ludo. Bila je kratko izlozena u salonu nova CBR650R i nisam stigao da je vidim uzivo jer se brzo prodala, ali i to je opet super sport zujalica. 

NC je izbor koji nema manu, osim sto bih voleo da ima 4 umesto 2 cilindra.Koliko imas kg?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam narucio ovaj motor samo automatik. Bas u ovoj boji, mislim da je najbolja za njega. I cekam evo vec par nedelja da se pojavi, prvo nisam hteo manuelac jer taj hondin automatik radi odlicno. E onda sam u medjuvremenu uzimao od drugara Africu nekoliko puta dok cekam NC da stigne, manuelni, i taj menjac je bar u Africi odlican, I ceo motor je super ( u svojoj klasi ), iako je gabaritno veci zanemarljivo je tezi I dobro se vozi tako da ko je kabastiji ne treba da bezi od nje nimalo...
Nadam se da ce ipak moj NC stici brzo da iskoristim bar pola sezone. Ne mogu da docekam.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znam da je Grom mali motor ali cb jbm li ga

Jesi gledao mozda Rebel

Ja sam video jedan u NS crni :obozavamvozio covek sa zenom,bilo mi glupo da ih spopadam jer verujem da im malo malo neko pridje da pohvali motor pita kako ide...

Ovaj NC je bas lep u ovoj boji

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...