Jump to content

Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis? - mi smo tu zbog vas...


Recommended Posts

Pozdrav iz Bora.

zanimaju me cene i rok isporuke za par stvarčica:

short shifter, nov, polovan ako ima,

merač vacum-boost nebito psi ili bar,

Dihtung usisa, izduve i metalni dihtun glave.

NGK BCPR7ES-11

Vozilo je crx 88-91, d16a9 motor

Cao Dusane,

ovako:

vidim da zbog turba hoces nestandardne stvari, dihtung glave gledaj Cometic, ja to nemam, samo eBAY za Srbiju da se nadje, imam samo stock azbestne.

Ne znam koji ces boost ici, ali sve preko 0.3 bara zahteva i ojacane klipnjace...

Satic ima od STRI Racing da se nadje, nemam cenu do petka, ali nisu jeftini, ispod 100 evra mislim da nije.

Sto se tice svecica, stock za CRX imam, ti hoces hladnije, provericemo pa cemo ti javiti.

Short shifter imam na stanju, kosta 4950 din.Samo nov, polovno ne drzim.

Dihtung usisne i izduvne mi stize sutra popodne, usisni je 500 dinara, a izduvne je 1100 dinara.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Žile!

Imam problem sa meračem goriva koji se zakucava kada zapremina goriva padne ispod 1/4 rezervoara, pa posle neće da meri prilikom dosipanja. Koja je cena merača/plovka goriva za Hondu Accord 2006. ?

Jel sigurno merac, to nije jeftino zadovoljstvo, ide samo u originalu, zadnji put kad sam isporucivao, za Accorda CA 86-89 je bio oko 130 evra, a mogu misliti koliko je za CL7...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ćao Žile,

kakve su opcije za hladnjak klime (kondenzator, ustvari) za EU7 ?

Već treće leto zet dopunjava klimu, jer preko zime negde iscuri, ali tako malo da do sada nisu našli gde pušta. Celo leto drži super, a tek sledećeg proleća oslabi hlađenje. Danas je bio na servisu, već se vidi gde pušta, pa mu zakazali za utorak detaljniji pregled kondenzatora i tada će znati da li može da se zakrpi ili treba drugi.

Pišem ovde, da i drugi kojima zatreba imaju uvid.

pozzzz

Link to comment
Share on other sites

Da, u pravu si,ima 2 dela - u valjčiću se skuplja kondenzovan gas, pošto se ohladi kroz hladnjak i vrati u tečno stanje.

U suštini, u hladnjaku se vrši kondenzacija,jer se hlađenjem gas pretvara u tečno stanje, dok valjčić služi da se u njemu sakupi tečnost.

Proveri, a ja ću u utorak znati tačno šta je u pitanju i šta će trebati.

pozz

Link to comment
Share on other sites

Evo i mene sa izvestajem iz servisa iz prve ruke, posto sam juce i sam stigao u KG.

Vadili su cev, odozdo sto ide u hladnjak, kod levog tocka, i na njoj nasli pocepan "O" - ring. Jedva su nasli neki novi da je identican (gundja majstor da uvek ima problema kad mu Honda dodje, jer nisu standardne mere gumica). Dotegli sve, isprali dobro kompresorom, napunili klimu i , navodno, to je to , za sada. Nisu mogli da nadju da pusta hladnjak, verovatno je bio poliven hladnjak kad su prosli put gledali, jer je gumica propustila, pa su pomislili da je i on prosvirao. Kontrola u septembru, pa cemo videti jesu li u pravu.

Dalje, stavljene danas i nove plocice "ICER". Moj prvi utisak je da lepo hvataju, ne cvile ni malo i nema vibracija. Nisam neposredno pre promene probao auto, dok je jos bio sa "Jurid" plocicama, pa ne mogu da uporedim efikasnost. Zet kaze da mu se cini da nesto slabije koci, ali ja mislim da je to normalno dok plocica ne legne i ne utare se malo. Inace, mogao je jos da tera "Jurid", imaju jedno 6mm mesa, a menjane u Italiji tacno godinu dana pre nego sto je kupio auto (nasli racun u pretincu). Tako da imaju oko 35.000km njegove voznje i godinu dana "talijanske" (aj, nek bude 15-ak hiljada).

Link to comment
Share on other sites

Evo, mislim da cu pogoditi poziciju sa slike :

klimac.jpg

"O"- ring br. 24, na cevi br. 6. Koliko sam uspeo da vidim cev, i odakle je skida, skoro da sam siguran da je to - to.

Zile, mozes li nabaviti OEM gumice ovih pozicija 22, 23 i 24?. Pitanje je sta su stavili u servisu, a za pola jednog punjenja klime mogu da se pokupuju sve original gumice.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...