Jump to content

TRIO motors i TRIO Servis - aktivnosti iz prve ruke


Recommended Posts

Da li imate na stanju prskalice za pranje farova za Accorda 2009. godište i koja je cena? Zanima me ceo onaj komplet za branik kao na originalnom Executive paketu.

Takođe me zanima i cena bočnih lajsni za vrata. Pretpostavljam da ih nema u boji već da se naknadno lakiraju.

Samo original, i to mislim da nisu samo prskalice, vec da ima tu i jos nekih delova..

Iskreno, nahvataj neki Executive polovan, jer ti se ne isplati da uzimas nov, ako je samo zarad prskalica..

Lajsne su OEM oprema isto, stizu po sasiji i fabricki su ofarbane, samo su plug 'n' play, ali opet budu dosta skuplje nego neke univerzalne...

Proveri cenu u ovlascenom servisu za paritet, toga jos nema(a nece ni biti tipski za Accorda), u aftermarketu...

Link to comment
Share on other sites

Zvanicno nije moja radna subota, ali posto zivim gde je i servis, hteo ne hteo, ja cu tu biti.. :)

Za sada samo jedan termin zakazan, ima prostora.

Reci mi koji ti termin odgovara, pa da ti javim kompletan info...?

Mali servis je filter ulja i ulje, filter vazduha isto, jedino za klimu pretpostavljam da ce trebati da se menja zbog aktivne upotrebe preko leta, ali to mozemo fizicki proveriti na licu mesta...

Javi mi termin, pa cu ti sve javiti.

Link to comment
Share on other sites

Zvanicno nije moja radna subota, ali posto zivim gde je i servis, hteo ne hteo, ja cu tu biti.. :)

Za sada samo jedan termin zakazan, ima prostora.

Reci mi koji ti termin odgovara, pa da ti javim kompletan info...?

Mali servis je filter ulja i ulje, filter vazduha isto, jedino za klimu pretpostavljam da ce trebati da se menja zbog aktivne upotrebe preko leta, ali to mozemo fizicki proveriti na licu mesta...

Javi mi termin, pa cu ti sve javiti.

Kad hoćeš, može ujutro, 9-10h. Filter klime promenjen pre mesec dana i dopunjena. Imaš nešto od japanskih diskova i pločica?

Link to comment
Share on other sites

Ok, pogledacu sutra.

Od japanskih samo Kashiyama radi, posto je tvoj auto made in UK, i nema isti kocioni sistem kao 4dr koji se pravi u Japanu, tako da je mnogo veci izbor za evropske brendove.

Do sada su mi se Icer ili Blueprint pokazali best buy cena/kvalitet odnos za FK Civic...

Potvrdim ti termin ujutru.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Da li je TRIO imao iskustva sa zamenom spojnickog lezaja u menjacu za model Honde Civic 1,4 , 2004 godiste.

Gornji i donji lezaj su u pitanju. Donji pasuje na staru osovina, a gornji ne. Naruceni su u HONDA DELTA, po broju sasije. Gornji lezaj ne pasuje za 0,015mm, tj nije isti kao onaj stari. majstori u HONDA DELTA dao je predlog da se lezaj namaze sa LOH TAJDOM (ili tako nekim lepkom) da bi lezaj legao na sovinu!!!

Da li tako lepe sve lezajeve koji imaju odstupanja...ili je to prica da bi kupio novu osovinu, pa ni onda nije sigurno da li lezaj zbog navodnog odstupanja moze da se stavi kako treba!

Ima li neko neki predlog! Pisao sam i Hondi u Belgiji, Svajcarskoj i Japanu. Odgovorili su samo Svajcarci, uniformnom porukom da zamenimo za drugi deo!!!!

Menjano je ulje redovno u menjacu, cak i preredovno, ako mogu tako da se “odrazimâ€!

Gornji lezaj koji je porucen kod ovlascenog dilera Delte pasuje na osovinu, a donji ne pasuje, tj siri je za 0,015mm. Njihovi majstori su prvo ustanovili da je osovina ok, i da za lezaj originalni model 6250 japan HS, TMB x 30/26,proizvodjac NTN Japan postoje odstupanja u sirini ?Znaci NTN pravi plus minus sirinu leyaja pa ako nalegne na osovinu, nalego je! Nesto mi ovo ne pije vodu! Lezaj kosta oko 4000 din, znaci set od 2 kom, oko 8000din. Nije nesto mnogo.

E od juce ide druga prica, na osovini se pojavilo ispupcenje usled rada (trenja iymedju lezaja i osovine nema), pa zato nen pase gornji lezaj, a donji pase!! Totalni nonsens. Najlakse je kupiti i novu osovinu (oko 40000din u delti, i oko 32000 kod Stojanova) i staviti set lezajeva! Ipitanje je usled tog odstupanja, sto oni kazu, da li ce pasovati...da ga ne zamayu sa LOCTITE - om.!!! Mislim kakvo ludilo! Sta li rade sa ostalim Hondinim menjacima kada meni predlazu ovo.

Da rezimiram, ja sam samo hteo deo od DELTE, necu da mi oni rade posto necu da komentarisem njihove majtore! Ni to ne mogu da isporuce, nego se vade i pravdaju!

Da li znas mozda da li moze da se naprravi lezaj modela 6205 i gde!

pozz

Link to comment
Share on other sites

Postovanje Zivko,

zamolio bih te za brz odgovor posto se nekoliko dana dvoumim oko jednog streama.

Interesuje me kakva je situacija sa delovima (dobavljivost), da li ovaj auto koristi delove od nekih drugih hondi I kakva je situacija sa cenama u poredjenju na druge honde, recimo accord, koji mi je druga opcija?

Hvala ti unapred,

Pozdrav,

Goran

Link to comment
Share on other sites

Postroj je od Civica 2001-2005, neke stvari ima samostalno, ali nije frka, ima i to u kopiji, 1.7 je D motor, 2.0 je K motor iz Accorda, sve u svemu, nece te zaklati, ima svih delova, pouzdan, trpi i plin, jedino ako ga udaris, onda ce biti mozda problem, posto je sve samo original...

U sustini, Civic Miniven, nazovimo to tako...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...