Jump to content

Yamaha TMAX 530

Colman
 Share

Recommended Posts

Nakon par godina tjeranja talijanskih fensi šmensi skutera (prvo Piaggio Bev Cruiser 250 pa 500cc), prošle godine sam se odlučio za malo ozbiljniju verziju skutera. Iako je u igri bila i Integra 700/750, prilika je izletjela i dotjerano je ovo.

TMAX 530 ccm, 2012 g. sa nekih 30k km pređenih km, urađenim servisom zamjene remena, novim gumama. Prvi upgrade je bio, kofer :), drugi Akrapovic. Uglavnom, zbog para klipova, dosta uglađeniji rad već u mjestu, a naravno i u samoj vožnji, solidno ubrzanje, dobre kočniceprilično udoban i konforan (iako sam visok 190 cm)...

Sa prošlim dvotočkašima osim nekih prigradskih vožnji, nije bilo ozbiljnijih izleta, dok smo prošle i ove godine pravili nekoliko jednodnevnih vožnji po cca. 400 km. S obzirom da sam u centralnoj Bosni (planinskom dijelu), radi se uglavnom o vožnjama sa dosta planinskih i viših prevoja, te twisti puteva sa malo ili nikako vožnje po autoputevima ili brzim cestama.

Uglavnom jedan prilično kompletan dvotočkaš i ako mogu reći bez većih primjedbi. Slijedeće što bi volio isprobati je svakako NC 750x (na forumu već prisutan), što zbog nešto većih gabarita, to zbog DCT-a i većih točkova.

IMAG1790.jpg

IMG_20200509_162118.jpg

IMG_20200624_130543.jpg

IMG_20200624_133525.jpg

IMG_20200711_113155.jpg

IMG_20200711_152841.jpg

IMG_20200712_181939_054.jpg

IMG_20200712_181939_062.jpg

11 hours ago, FEKI_CG4 said:

R medju skuterima, bravo.

Upravu si.

Ako nije R na 4 točka, onda barem R skuter :)

Osim jedne duže ture odvožene sa Z750 Kawasaki naked modelom (koja mi je iskreno više bila smor, ali nisam imao drugi izbor motora kod jedne posjete na Swiss alpama), nemam nekog previše iskustva sa nekim drugim tipom motora, niti sam neki baš zagrženi bajker pa da me mjenjanje brzina i neke veće brzine pale. Hoću da imam finu poziciju sjedenja, kakvu takvu zaštitu od vjetra, solidnu snagu i ubrzanje, te možda nekad i DCT i jednostavno da uživam. I mogu slobodno potvrditi da ovaj skuter to uglavnom zadovoljava. 

Jedna slikica sa jednog pass-a. Priroda, okruženje, ceste, nevjerovatne.

IMG_20190919_145042.jpg