Jump to content

Ponovo na 2 tocka


novus

Recommended Posts

Hehehe, motor Dr.Saleta svi vec dobro poznajete.

Cim sam ga video na oglasu PA, znao sam da je mooooj :-)

Ovde na forumu nisam video da je na prodaju.

Sutra, najavljuju 18c, cekam kao na iglama da ga preuzmem.

1.5 g nisam seo na motor, nakon teske nezgode.

Osecanja pomesana, radost, nestrpljenje, ali malo i treme, kao da nikad nisam vozio. Mislio sam i da necu. Medjutim......I posle cele traume, prohodavanja, raznih jebada, motor ostaje opsesija i eto me sada opet nadomak sedla...

Oprema nova kupljena, ostale jos pantalone ovih dana, prethodna, na zalost, neupotrebljiva.

Sta drugo da napisem o motoru, kad sve znate, osim da se pohvalim da je Zlatan sada mooooj!

 

 

Pozzz

 

 

 

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako nisi predlazem ti da nivo samopouzdanja podignes kroz trening Koncept192.
Sa srecom i puno bezbriznih km zelim sa tim motorom koji je zaista mazen i pazen.
Hvala.
Sigurno da ce biti stisnuti laktovi u pocetku i samopouzdanje srozano nakon veoma gadnog pada i teske povrede koju sam preziveo. Ne zaboravlja se to lako. Vrlo rado cu ici na trening bv, nisam nikada ranije, ali su mi hvalili mnogo iskusniji vozaci od mene, kao veoma korisno.


Sent from my SM-N980F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala :-)
Pao sam 26.10.2019 kod Salakovca, na putu do Homolja. Put ravnina, blaga krivina u levo, (ni danas ne shvatam kako je nisam savladao) koju ja ne registrujem zamisljen, vec u mju ulazim "mehanicki", nedovoljmo obarajuci motor, bez kocenja pred krivinu. Kasno sam shvatio da izlazim iz krivine. Na zalost, tu je bilo i sitnog sljinka po putu, kada sam poceo da kocim (u krivini, naopako, ali izbora nije bilo) bilo je kasno,jer sam vec zahvatio sljunak. Klizanje nije bilo opcija, zbog krivine ulevo, bankine na mostu, drveca pored puta, jer bih udario u nesto od toga i ishod bi bio los. Iako je.to delovalo kao vecnost, par sec je trajao pokusaj da obuzdam motor, a onda me je katapiltirao (ili sam sam skocio, ni tada nisam mogao shvatiti sta se desilo) preko bankine mosta i pao sam pored puta, ispod.mosta. Prvi susret sa zemljom nakon rotacije je.bio bocnim delom trtice, gde sam polomio butnu kost. Nepokretan na licu mesta.
Sreca, telefon u jakni umesto na tank torbi, gde sam ga obicno drzao. Motor neobjasnjivo, zamnom otisao ispod mosta.
Niko nas ne vidi.
45 min sam objasnjavao telefonom policiji i hitnoj pomoci gde sam.

Naucio iz toga, a nadam se da ce koristiti i drugim kolegama motociklistima:
1. Telefon uvek u jakni, nikad tank torba
2. Izbegavati voznju van grada sam
3. Nikada umoran na motor
4. Koncetracija maksimalna
5. Bez velikih brzina




Sent from my SM-N980F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Juce sam ga izvozao mozda nesto vise od 2h.
Motor je veoma lagan, nisko teziste, pa deluje jos laksi nego sto jeste. Vrlo je upravljiv. Menjac mu je fantastican, lagan, precizan. Veoma lepo povlaci. Kocnice bih rekao da su mnogo bolje nego na fazeru sto su bile, iako su tamo identicne kao na r6. Mozda su mu nesto krace brzine, nego sto sam ocekivao, rekao bih da trazi vise saltanja po gradu, ali to ne.vidim kao manu.
Za pocetak, prvi utisci fantasticni. Zvuk brutalan, izaziva okretanje svih prolaznika.
Tasti sam namestio minival kada sam navrnuo gas ispred garaze
Kad dodje lepse vreme, pa ga izvozam nesto vise po otvorenom putu, podelicu vise utisaka
Pocetak, sjajan.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Najvazniji utisak sam propustio da napisem, a to je da nisam osetio nikakvu nesigurnost, sto me raduje. Doduse, nisam ga nesto ni natezao, vec izvozao laganije, sa uzitkom.

Verujem da cu imati priliku da upoznam ekipicu ljubitelja dvotockasa sa foruma sa lepsim vremenom, da podelimo iskustva, i lepe trenutke uz ladno pivo, kaficu ili sok ;-)

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...