Jump to content

Trening bezbedne voznje


Recommended Posts

Kao sto tema kaze Treninzi bezbedne voznje. 

Ovo vise kacim za nas manje iskusne ili pocetnike, a mozda i iskusnijima bude zanimljivo i korisno 😉

Sav info http://koncept192.rs/treninzi/

Ja se prijavio, pa javljam utiske, ali svakako mislim da je ovo odlicna prica da se malo bolje upozna masina, a i nase mogucnosti u kontrolisanim uslovima. A i tu su instruktori da isprave i ukazu na greske i sl. 

Link to comment
Share on other sites

Trebao sam sad u subotu, ali imam posla. 

Prvi slobodni termini su druga polovina jula i druga polovina avgusta. Tako da cu krajem jula. 

Ako hoces i ti, prijavi se na sajtu i pozovi se na mene, da nas ubace u Tu grupu. A sutra dolazi kod mene jedan od instruktora (ortak), pa cu mu kazem i za tebe. 

P. S. To vazi za sve zainteresovane. Prijavite se i u napomeni napisite 'po preporuci johnny Steam'. 

Nemam ja nista od toga, nego mi je ortak taj instruktor, a on  cita prijave, mejlove itd. Pa mozda napravimo grupu da budemo samo mi, pa usput bude i dobro zezanje 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

E pa drugari, evo da prenesem utiske sa Prvog treninga 🙂

SVI, ali bukvalno SVI, na bilo koja dva tocka treba da prodju ove treninge!!!!! 

Ja prezadovoljan u svakom smislu. Vozi se i trenira ceo dan. 

Ekipa instruktora vrhunska, zezaju se ljudi, sprdaju takoreci, naprave tako opustenu i gotivnu atmosferu da se vozi i radi Opusteno sve, bez ikakve presije i sl. a i poenta u voznji je da budes opusten pre svega. 

Meni je izuzetno mnogo znacilo i sad je na meni da izbacim stare (lose naucene) navike. Upoznao sam motor mnogo bolje i uvideo prave mogucnosti, ustvari moje mogucnosti i potencijal motora. I mnoge stvari su mi sada mnogo jasnije i sa druge strane, osecam se mnogo sigurnije u sebe i sama voznja je vec prijatnija i opustenija, iako ima tu jos mnogo da se radi... 

Ukratko... 

Prvi (aktivni trening) se sastoji od upoznavanja sa motorom, balansa u mestu i drzanja motora, nacin sedenja i pozicije nogu (kako, zasto i zbog cega tako). 

Zatim se prelazi na voznju Tj. Kontrolu motora, balans itd. pri veoma niskim brzinama (5-10kmh), i ubrzanje i kocenje. 

Voznja iza instruktora i ponavljanje sta on radi, voznja stojecki, sa jednom nogom na sedistu, sa nogama na istoj strani (kao prekrstene itd. 

Zatim, spori i brzi slalom

Voznja u krug (simulacija dugacke krivine i obaranje motora do granice (fuzaster, stender) 

Savladavanje krivina, siroko i usko 

I na kraju pravilno kocenje u iznenadnim situacijama i vladanje motorom u svakoj situaciji. 

Toliko je toga bilo danas, da ne mogu svega ni da se setim, a i mnogo je da pisem. 

Bice i slika za koji dan, poslace mi na mail, pa kacim. 

Odoh sad da odmaram. 

Pitajte, ako vas nesto zanima 😉

Pozdrav drugari

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@Cirko najtoplija preporuka, ako imas lufta ovaj trening cim pre prijavi.

Po meni svaki motociklista treba malo da poprica sa ovim ljudima, prodje vezbe, vidi sta zna a sta ne zna i onda malo razmislja, vezba i primeni u saobracaju.

Meni bilo predobro!

Prepuni prica i utisaka. 

 

IMG_20200816_144002.jpg.bf24900451d9494cb5c21e7f5351d61f.jpg

IMG_20200816_143946.jpg.b828570a3fcbebafa04e7d7054df27e4.jpg

IMG_20200816_143940.jpg.170407cf018193a561ed6df33674f396.jpg

IMG_20200816_113824.jpg.c75f5930c5242f5a812b607926c35dde.jpg

Link to comment
Share on other sites

received_664985640797993.jpeg.d294195d6ee365ce35dcd1bb0013db9c.jpeg

received_1427482264113286.jpeg.a6768371ae93254d079c3b833c587e72.jpeg

received_311597516711991.jpeg.5871d3b9086610b674d304180ac7db87.jpeg

 

Dzoni pricaj kako izgleda sledeci nivo treninga. 

Svakako cu u nekom momentu otici i na njega.

Igrom slucaja sam proletos komunicirao sa Sector enduro Srbija ekipom, hteo ici na njihov off road program koji drze na Tari, ali nikako da stignem i eto skapiram da su povezani sa Miodragom i Koncept192.

Ako ima ekipe zainteresovane za enduro i off road voznju, jako je dobra prica. Vikend na Tari, voze se njihovi KTM exc, novi, spremni, ozbiljni enduro vozaci te uce i provlace po sumi a sve za jako pristupacan iznos (nisu cene sa sajta). Pozeljno je bar neko predznanje ali je program napravljen da mogu manje vise svi da ga savladaju. Cekam vec neko vreme da se poklope rasporedi pa da odem.

https://sectorenduro.com/

Link to comment
Share on other sites

Bas smo pricali o tom enduro treningu, pitali neki momci. I to je dobra prica koga interesuje, ja nisam u tom gasu, bar ne jos uvek... 

A sto se drugog treninga tice, nastavak prvog, tj. ponavljanje radnji iz prvog treninga, ocena i ispravljanje nekih stvari koje su vam problematicne.

Zatim ponovo slalom, i u krug, samo sto se vozi i manji i veci krug. (na prvom treningu smo radili samo veci).

Od novih stvari tu je izbegavanje prepreke bez kocenja (20-30kmh) izbegavanje prepreke sa ostrim kocenjem (60-70kmh ulazna brzina i tad se koci) i izbegavanje prepreke u nepoznatom pravcu (instruktor u poslednjem momentu pokazuje sa koje strane se izbegava prepreka). 

Radi se i ulazak u krivinu, kao prosli put, ali sad i tehnika kocenja u krivini. Dosta brzi prilaz, kocenje i savladavanje krivine.  

Ovaj put se vezba vec nauceno, i jos mala dopuna nekih stvari. U svakom slucaju vredi. 

Sto se mene tice, dovoljno i jednu novu stvar, tehniku, princip da naucim, pa super. 😉

Cirko, odma' se prijavljuj!!!! 

Pozdrav drugari. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Imali smo danas jednu radionicu na temu bezbednosti dvotockasa u organizaciji koncept192. Malo smo sami analizirali neke situacije, detektovali uzroke, kao i sta uraditi da do toga ne dodje, preventiva ispred leka :)

2089240328_IMG_20201025_1538272.jpg.b139d2fca34a3cbae9c81d3501d804e2.jpg

*Glavni predavac je zamolio da mu ne otkrivamo identitet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...