Jump to content

Sirenje zajednice ;)


Ilija24

Recommended Posts

Pa za neke od nas je i latinica bila nase pismo iako se nisu nikad selili ;) Da sedimo za stolom i pricamo o lepoti pisanja, samo napred, ali dok se kuca na tastaturi meni prelazak na cirilicu samo stvara problem u komunikaciji s obzirom da dnevno imam 18 razlicitih sajtova/foruma gde aktivno pisem, nesto iz zadovoljstva, nesto iz poslovnih razloga.  Da ne ulazim u to da pola ozbiljne komunikacije u vezi vozila ne moze ni da se iskaze u nasem jeziku kroz reci, a kamoli sa cirilicnim pismom...

Link to comment
Share on other sites

Pravilo ovog foruma je "samo latinica"? Nisam to znao, nisam možda primetio u Pravilima (mada ih jesam čitao), a ako tako zaista eventualno piše u Pravilima, bojim se da to baš nije saglasno propisima ove zemlje ... Ja lično mislim da svako može i ima pravo da u Republici Srbiji piše kako želi ( u smislu upotrebe pisma ), a tako i što se tiče izbora jezika.

Link to comment
Share on other sites

Svako pravilo, nije pravilo bez razloga. Nije odma udareno na versku ili nacionalnu osnovu ili direktnu zajebanciju i sl. Mislim da druga pisma koja nisu po default-u, pa cak i ako su samo sve velika slova latinicna opterecuju forum zauzimanjem vise mesta i sl pa iz tog razloga. Ako neko ima satisfakciju i arapskim pismom da pise a da ne opterecuje forum tehnicki sigurno se niko neb bunio. Tako da, kad se ulazi u neciju kucu postuje se izuvanje obuce ukoliko stanari te kuce misle da tako treba. Dakle, ako se mladji narastaji slaxu sa tim i postuju ne vidim razlog zasto stariji ne mogu da se pomire sa tim. 

Link to comment
Share on other sites

Ja zaista nisam mislio ništa loše kada sam napisao ono što sam napisao. I naravno, kada ulazimo u tudju kuću da ćemo da poštujemo kućni red te kuće, kakav god da je red kuće Domaćin odredio, ali i ta kuća nije van Države u kojoj se nalazi, tako da ni sloboda Domaćina u odredjivanju kućnog reda nije baš neograničena.

Link to comment
Share on other sites

Žao mi je što se tako gleda na ono što sam izneo sa najboljim namerama. Jer mi je tužno povremeno i ovde videti medjusobna nerazumevanja, raznih vrsta (pa evo i oko upotrebe pisma). I želeo bih da toga ne bude ili barem što manje (ako bi to bilo moguće) i mislim da bi svako od nas mogao tome da doprinese.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, biciklista said:

Žao mi je što se tako gleda na ono što sam izneo sa najboljim namerama. Jer mi je tužno povremeno i ovde videti medjusobna nerazumevanja, raznih vrsta (pa evo i oko upotrebe pisma). I želeo bih da toga ne bude ili barem što manje (ako bi to bilo moguće) i mislim da bi svako od nas mogao tome da doprinese.

Isto tako gledas i ti a jos neki na famozna pravila koja su osnov da bi nesto lepo funkcionisalo...pa nikom nista. Receno, prihvatite, ili nemojte...

Po tebi je lakse da se ceo sistem prilagodi tebi nego ti sistemu? Bravo 

Link to comment
Share on other sites

Ponovo sam pročitao Pravila. I zaista piše "Vaša je obaveza da pišete latiničnim slovima".

Mislim da to "nije u redu"( jednako kao što "je bi bilo u redu" kade bi bilo ko od nas, u našoj privatnoj kući, odredio za pravilo ponašanja nešto što je suprotno sa bilo kojim zakonom ove zemlje).

I mislim da na ovom Forumu niko ne bi trebalo da bude sankconisan ako bi eventualno prekršio tu "obavezu"  iz Pravila (korišćenjem ćirilice), jer ta "obaveza" krši "pravila" Države u kojoj se nalazimo.

Ali, nevažno, ja samo želim da svi ovde medjusobno imamo malo više tolerancije u medjusobnoj komunikaciji. Ništa više.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj forum nije drzava i ti ne moras da pristupis istom na teritoriji drzave Srbije pa to pada u vodu, sam forum moze biti hostovan bilo gde u svetu pa i ta teorija pada u vodu....

Odosmo previse u offtopic 

@mladjan  Mozes li nam pomoci u organizaciji na forumu oko uskladjivanja ideja za majicu mozda ? Ili eventualno @Vedran ako se nadje slobodnog vremena :)

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se autoru i svima ostalima što sam otišao u off-topic (jer naslov ove teme nije latinica-ćirilica), ali, zaista bih bio veoma zahvalan da ne budu prozivani oni koji na Forumu ne pišu samo latinicom ( posebno, ne da budu ponovo etiketirani u komentarima kao "Vučićevi ljudi" ili slično, ako koriste i ćirilicu). A o tome gde je neki forum ili sajt hostovan (u Srbiji ili van nje) i da li to nešto obavezuje ili oslobadja u ponašanju (pa i da li daje pravo da se "Pravila" napišu "ovako" ili "onako"), dovoljno je da pogledate i "u novinama" kako su "prolazili" oni koji su na sajtovima hostovanim u inostranstvu, pisali nešto što je po oceni naših organa bilo nedozvoljeno. A svi znamo kako su "prolazili". Piše "u novinama"  :)

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

pa cak i ako su samo sve velika slova latinicna opterecuju forum zauzimanjem vise mesta i sl pa iz tog razloga.

 Aaaa, зато[mention=120]neshwill[/mention] пише оно znach(č)i, pish(š)e, bash(š)... без оних кукица, да не би оптерећивао форум, паметно

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sale vti said:

 Ako neko ima satisfakciju i arapskim pismom da pise a da ne opterecuje forum tehnicki sigurno se niko neb bunio.


Pisanje ćirilicom ne opterećuje forum. Bazi podataka je svejedno šta je u tekstu posta. Ćirilica, latinica, kineski, arapski, morzeova azbuka, itd... 😅

Link to comment
Share on other sites

E ljudi, toliko ste izpalamudisali na temu ćirilice, umesto da ste samo pogledali šta piše ovde:

1.7 Vaša je obaveza da pišete latiničnim slovima. Znamo dobro koje se pismo koristi u Srbiji, ЋИРИЛИЦА, ali zbog SEO i pretraživača primorani smo na latinicu.

Znači, niko nema ništa protiv ćirilice, jasno je objašnjeno zašto treba koristiti latinicu. Možda to sada i ne važi, s obzirom da je promenjen forum koji koristimo, pa bi u tom slučaju trebalo izbrisati pravilo. 

Ajd'mo sad nazad na temu. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, bad.toro said:

E ljudi, toliko ste izpalamudisali na temu ćirilice, umesto da ste samo pogledali šta piše ovde:

1.7 Vaša je obaveza da pišete latiničnim slovima. Znamo dobro koje se pismo koristi u Srbiji, ЋИРИЛИЦА, ali zbog SEO i pretraživača primorani smo na latinicu.

Znači, niko nema ništa protiv ćirilice, jasno je objašnjeno zašto treba koristiti latinicu. Možda to sada i ne važi, s obzirom da je promenjen forum koji koristimo, pa bi u tom slučaju trebalo izbrisati pravilo. 

Ajd'mo sad nazad na temu. 

Ma kako si ti to nasao a biciklista trazio i trazio i citao i nista...? 😄

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...