Jump to content

Vatrena oštrica


veljaBandit

Recommended Posts

Šta da vam kažem, probao sam da iskuliram na nekom "normalnijem" mopedu i uspeo sam jednu sezonu na nekom retro bajku fazon cafe racer, bla, bla...sve je to lepo i sjajno ali....  ma samo super sport :D

Posle svih varijanti Hondinih sportista pocev od legende 900 RR pa preko 954 RR (moj omiljeni svih vremena ! ) i hiljadarki koje su sledile ( bio i BMW S1000rr u medjuvremenu), dosla na red i ova poslednja izvedba Fireblade-a.

Što bi se reklo prešli su igricu jer pored najbolje ciklistike koju nikada niko nije osporavao u litarskoj klasi konačno su napravili i snagu dostojnu ove klase :D Savrsenih 1 kg : 1 ks ! Inače, teška je 192 kg  :)

Tri definisana moda voznje: staza, sport i kiša, plus dva moda koja se mogu individualno konfigurisati, zatim traction control, ABS, wheelie control, engine breaking control, LED farovi .... da ne smaram  dalje :)

 

 

20191009_174549.jpg

20190908_190752.jpg

20191015_105604.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fala drugari.

Malo sam bio skeptican kako ce se boja ponasati jer je mat i stvarno  dobro izgleda ali ipak za odrzavanje je malo zahtevnija mada za sad  deluje ok.  Mora uvek mokra krpa i lagano :D

Neke zanimljivosti su da recimo zbog ustede na tezini serijski dolazi titanijum auspuh i rezervoar, zatim smanjili su debljinu plastike oklopa koliko se secam sa 2.5 mm na 1.7 mm i to mi malo i smeta jer nekako na dodir uvijaju se, nisu cvrste kao ranije a delom i zbog ustede na srafovima, uklapanje tih plasticnih delova je na dosta mesta na neke zabice a ne srafovima.

Evo na slici se vidi da je ceo ovaj gornji sklop bez klasicnih srafova :)

20191018_090945.jpg

Link to comment
Share on other sites

Brate ja lepsu nisam video a jos i carbon, ludilo....kad sam je uzeo u ruke prvi put bilo je ono jel me zajebavas, od cega je, od vazduha hahahaa....i stvarno ima dosta dobrih detalja i resenja, vidno polje je bas veliko-nikad o tome nisam ni razmisljao a ima poente, laka je ekstremno znaci kao da je nemas na glavi, posebno kad okreces glavu levo desno bas cool osecaj, stabilna bas, bas...  Dobija se providni i tamni vizir, ima foru da malo izdigne vizir i zakljuca ga da se ne pomera, nije lose za vrucine kada ventilacija realno ne moze da odradi posao do kraja. 

Mozda je malo bucnija od ocekivanja ali ipak kapiram da ne moze da bude laka i super izolovana :) generalno meni ne smeta, nemam te probleme vetar, buka, mora produzen vizir - pa na motoru smo jbg :D al eto, da ne bude da je najbolja na svetu u svemu kad je vec najlepsa. 

P.S... pozz iz Ralje. 

20191020_141209.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, veljaBandit said:

Brate ja lepsu nisam video a jos i carbon, ludilo....kad sam je uzeo u ruke prvi put bilo je ono jel me zajebavas, od cega je, od vazduha hahahaa....i stvarno ima dosta dobrih detalja i resenja, vidno polje je bas veliko-nikad o tome nisam ni razmisljao a ima poente, laka je ekstremno znaci kao da je nemas na glavi, posebno kad okreces glavu levo desno bas cool osecaj, stabilna bas, bas...  Dobija se providni i tamni vizir, ima foru da malo izdigne vizir i zakljuca ga da se ne pomera, nije lose za vrucine kada ventilacija realno ne moze da odradi posao do kraja. 

Mozda je malo bucnija od ocekivanja ali ipak kapiram da ne moze da bude laka i super izolovana :) generalno meni ne smeta, nemam te probleme vetar, buka, mora produzen vizir - pa na motoru smo jbg :D al eto, da ne bude da je najbolja na svetu u svemu kad je vec najlepsa. 

P.S... pozz iz Ralje. 

20191020_141209.jpg

http://www.maxmoment.rs/kacige/integralne/exo-14000-carbon-matt.html

Da nije ova?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...