Jump to content

Cirkov CB500f


Cirko

Recommended Posts

Lep motor, koji moze lepo da vrsi posao i po gradu i van grada.

Nije prejak i u zavisnosti od tvoje konstitucije probaj ga jer je u pitanju manji bajk sa agresivnim izgledom.

Glasam za kupovinu svakako jer je to posebna vrsta ljubavi i sredstvo za beg od stresa ali istovremeno i jedno prokletstvo kad ti postane slab, a hoce sa ovih 47ks, pa ces ici dalje i dalje do nekih barem 100tinjak ks.

Link to comment
Share on other sites

Haha. Hvala svima na misljenju. Ne zurim, vezbam strpljenje i ako bude sve kako ocekujem na poslu, nagradicu sebe. Znacu za cca mesec dana.

A dosta vode ce proteci Dunavom dok meni ovaj postane slab, nisam ti ja neki ludak za brzinama, vec samo zelim da vozim i ovo onako malo za sebe i razonodu i relax. Kao klinac sam vozio motorcice automatic, probao sam neke brzince od 250 cc i to je sve.

Btw, ima li neko ideju kako i gde bih mogao da probam bukvalno prva, druga, treca ...da osetim malo motor?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sale vti said:

A dadasovic, rale, velja, ivica, novus, dzolaja tu ne spadaju?? 

Bice srece pa cemo kroz par godina na skupu imati i motora koliko i automobila, polako, krece...

Od svih njih jedan vozi Hondu :D:D 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dadasovicmarko said:

Aaaaa pa Kabe ako si se obecao, eto tebe na motoru za 2,3 godine.

Cirko izvini na ot!

Samo rokajte, nije problem. Ja prvi “zatrovah” ovu temu sa pricom oko motora. Btw, sta ti vozis od motora?

Link to comment
Share on other sites

Pocelo je to davne 1986 sa torijem (mali moped sa motorom tomos sl4), posle torija tomos automatik sl4, posle toga tomos apn 6 s (menjac/kvacilo), polozio 1990. za “A” i seo na BT 50. Nakon toga Honda NSR 125, i 1995. prvi dvocilindras kawasaki gpz 500s. Tu se prica zavrsila sa mojim dvotockasima.

Od tada  od drugara probao yamahu diversion 900 i 1200, Suzuki bandit 600, a u skorijoj proslosti i MV avgustu f1000 i ducatia 800.

vec 6 godina teram moped od 300 ccm i presao sa njim preko 25kkm, inace sjajni kymco downtovn, skuter koji je bio dugo, a ne znam jel i dalje, najjaci u klasi 300 ccm (30,5 ks) sa kojim sam isao do Zg i po Srb a za grad je i pored tezine od oko 180 kg, perfektan.

on ostaje za moje potrebe u garazi a u planu je svakako nesto vece ali neke druge investicije prosle i buduce, to malo odlazu.

inace visok sam 1,94 pa svakako ide i visok bajk, npr VFR 800 crossruner, naravno honda.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih se opet vratio u sedlo samooo takooo. Samo da imam jace finansije sada da uzmem nesto krsteno. Volim aute vrv vise od motora, ali taj osecaj koji donosi motor u svakodnevnoj voznji, tesko koji auto to moze da docara. Imao sam dve kinjezare inace, jedan quingi qm 125 2D, pa posle Sprint Challanger 250, ne racunam ove decije motorcice, skutere male i slicno, toga sam dosta menjao dok jos nisam imao ni polozeno za auto, evo imam tomosa apn6 u gajbicama, poceo restauraciju i sada ceka da se sklopi vec 3 godine. :D  To je u teskim studentskim danima kada sam gledao samo da trosi 2-3l, da mogu sto vise slobode da imam i da idem gde god hocu, kad god mi dune. Brzina i slicno me na motoru ne interesuje, tek toliko da mogu da budem brzi od saobracaja (znaci 120-130km/h) i da mogu komotno da obidjem normalan saobracaj. Pa i moj challanger 250 je ubrzavao do 100 otp kao i prosecan auto. Sada bih gledao nesto da je cruiser (ne chopper) ili neki adventure bike. Meni je gust da idem u pi*** ma****** gde nema zive duse i da istrazujem nove puteve do destinacije gde idem...Gde sam i procitao ovu temu, sad opet hocu motor :(

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, danas bio do mojih u vikendici kod Topole, i imam komsiju koji skoro kupio neki Suzuki R (ne znam tacno naziv) sa 750 cc i dal’ 180hp, tako nesto. I ja mu pricam kako razmisljam da kupim Hondin motor i zamolim ga da mi da da probam njegov motor. Medjutim, kada sam shvatio da je preglomazan i mnogo sportski za moj ukus (kao cbr 1000cc) i mora onaj ultra sportski polozaj tela i visoki obrtaji da bi se pokrenuo, kazem ja njemu da nemam ja iskustva da to vozim i da bolje da on mene provoza. I tako krenusmo mi, kroz Topolu i on nagazi na oko 140 kmh. Auuuu, braco. Odsekao sam se par puta, pa ono nije normalno kako ide i koji je to zvuk, potisak, feeling...pa ostro kocenje. Sve sam ga lupao po stomaku da uspori. Stvarno su brutalni motori. Ipak, shvatio sam da je naked F hondina serija mnogo umereniji motor i da je pravi pocetak za mene i sada sam jos blizi kupovini. Ceo dan sam pod utiskom, treba da sednem da spremam neki ispit i da radim al’ ne mogu nikako ...sve mi se vrte scene u glavi.:zauvo

 

Link to comment
Share on other sites

Prvi put kada sam vozio ozbiljan motor je bilo opt ovako "prva, druga, treca, vozim kao baba 50-60 na sat, motor se davi na 2000-3000rpm, izlazim na pravac, vratio sam u drugu, dodam malo ostrije gas, ali ne ceo, mozda 2/3, taj osecaj nemanja kontrole i taj osecaj ubrzanja i nalet adrenalina nikada necu vise osetiti na taj nacin u zivotu" To je bila Ninja 900, do tada sam vozio motore do 50-60KS i tu i na punom gasu se oseti ubrzanje ozbiljno, ali se ima osecaj kontrole donekle, prvi put na ozbiljnoj masini, onaj ko kaze da je samouveren bio i da je imao osecaj da sve drzi u svojim rukama, da prostite, sere kao foka :D

Brzo se covek navikne na to i posle pola sata voznje je sve ok. Ali ako nikada niste seli na motor sa preko 100ks pa i dosta vise i zavrnete gas, to je tako dobar osecaj, da nemam komentar :D 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Ji 4Tze said:

Pogledaj i Rebel, isti motor unutra samo malo tuniran za niže obrtaje.

Ima jedan dobar polovan u oglasima... ko nov

Hvala na preporuci, ali mi se naked CB500f bas svidja. To je motor po mom ukusu. I kad vec kupujem, kupio bih nov...da ne razmisljam o rizicima i navikama prethodnog vlasnika. Target timeline je kraj jula da donesem konacnu odluku usled egzogenih i endogenih faktora :kez:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...