Jump to content

Recommended Posts

Svi smo mi prošli škole razne od prvog auta, svi su odmah seli u turbovane clean Honde, ma daj.. :)

Da ima para u Srbiji, video bi gomile Liberty Walk bodykit vozila sa Vossen felnama..moda je moda, menja se i evoluira.

Mada, ja sad imam u kolekciji i za trkače, i za puritance, offroadere, ma biraj.. :)

Meni se recimo najviše sviđa restomod priča, oldskul karoserija i moderna mehanika. Tu negde vidim beli Civic MK1.

DNX sam imao na Elantri, super su mi se pokazale, vozilo koje nije imalo ABS je sa njima postalo upravo takvo, malo zacvile prvih par kočenja na hladno zbog smese, posle toga rade posao. A za 5-6k dinara ne možeš naći sportsku pločicu, Ferodo DS Performance nije ispod 120 evra.

Svakako ja nisam racer, već čovek koji voli da se vozi normalno, pa kad me ponekad mine želja, ja ga poteram preko 5k RPM, ali mi je bitno da izgleda, da je pouzdana i da je meni lepo kad je vozim...:).

Mada, nezgodno mi je malo, ja sam učio na 50 ks u Micri iz 1984, a moja deca izlaze iz porodilišta u novom Dmax i vozaju se u Type R, misliće da je to normalno...neka, imaće bar slike da se pohvale na nekom forumu u 2030. godini, a neka sami zarade za neki hibrid na baterije sa litijumskim giga mega pogonom hoverkraft vozilom..:)

26106_112132215492773_7770144_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Skinuli smo kvačilo, ali...

Zamajac je plav do te mere, kao šljiva.. :)

Zato je tu HCS i jedan poziv Mlađi, i rešen problem. Još jednom HVALA!

E, sad pošto treba da ga doperjam do Novog Sada, sledeće nedelje ćemo da otvorimo i menjač, pa da proverimo sinhrone i ležajeve, kad je već sve dole.

U prevodu, neću se voziti bar još 3 nedelje kad saberem i oduzmem... 

Zamajac.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na sreću ili žalost, vidim da ću zbog posla  u narednih pet do sedam godina postati povremeni stanovnik grada Beograda... :)

Hvala Nešo brate prijatelju, ali smo tek oko 16h došli do menjača, pa dok sam video šta mi je činiti, već je bilo 17h.

U svakom slučaju, verovatno ćemo napadati sinhrone po Mlađinom savetu, tako da svakako nema pakovanja menjača nazad dok ne vidimo kakvo je stanje stvari, a čak i onda, dok poručimo delove i stignu, stojaće..

Pa još ako rokne sneg, a ja na niskoprofilnim letnjim, nema meni điranja.. :)

Link to comment
Share on other sites

Evo da dodam:

U 20.01 dobio sliku zamajca,

20.05. Gile se ponudio da odnese Serdjo

20.09. dogovor pao sa Serdjom gde sutra da se nađemo

Brži smo bre od AKSa i BEXa, bre.. :)

Izgleda da je ovaj Civic bio toy story i prošlim vlasnicima, pošto je i kvačilo, tj. lamela i korpa zapaljene, kao i zamajac.. :)

Mlađu je baš ukakilo da nađe za male pare FN2 koji nije vozio tipični vlasnik sa malo km, ovaj moj je baš primer tipičnog FN2.. :)

Pitanje za Mlađu: Jesu li mu SACHS amorti OEM, da sad ne gledam kod mene u programima?

Zamenjeno još štošta, sponice b.štangle prednje, PK kaiš, svećice..

Amortizeri.jpg

BP set kvačila.jpg

Delova kao u priči.jpg

Kvačilo dole.jpg

Nove sponice.jpg

Stara korpa kvačila.jpg

Stara lamela 2.jpg

Stara lamela.jpg

stari zamajac.jpg

Zamajac stari.jpg

Zamenjeni delovi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jbg, kola su nam Made in UK, to je posledica globalizacije.

Meni kad propišaju, dobiće coilovere i amin.. :)

Mada, i ova visina mi je taman, i sa aspekta udobnosti i izgleda, starim izgleda...

Jedini pravi minus za sada eRu jeste dvoja vrata. Nešto što bih sa gnušanjem odbacio pre deset godina, sada bi mi tako legao još jedan par vrata, jer bi onda bio praktičan.

Nije džabe Honda uvela u sledeće dve generacije only 4dr opciju, tj. hatchback.

A kad već pričamo o turbo sedanu, ja sam emotivno vezan za Subaru, tako da plavi STI...jeste nešto što bi me zadovoljilo.

No, sad sam se ponovo zaljubio u Hondu, iako nisam nikad ni prestajao, to je više osećaj kad se ponovo zaljubiš u srednjoškolsku ljubav na deset godina mature.. :)

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, mladjan said:

Da, SACHS je OEM. Ne secam se bas serijskog broja, ali trebalo bi da su ti. Ja sam moje prosledio Robiju, njemu su na 200k+ propisali.

Odlični radovi, svakako mf synchrotech sinhroni, te sam i ja stavio.

A što se tiče amorta, propisao mi je  samo zadnji desni na 220000 km i zamijenio sam oba zadnja s Mladjinim. A prednji su mi ok iako sad imam skoro 240000 km,a Mladjini prednji stoje u podrumu za svaki slučaj. 

Svaka pohvala za Sachs i bijela je etiketa :)))

Link to comment
Share on other sites

On 27.11.2017. at 8:45 PM, TRIO_driver said:

 

No, sad sam se ponovo zaljubio u Hondu, iako nisam nikad ni prestajao, to je više osećaj kad se ponovo zaljubiš u srednjoškolsku ljubav na deset godina mature.. :)

NIje to jedina sličnost - i njoj i FN-u smeš da radiš ono što želiš samo daleeeeeeeeeeeeko od ženinih očiju, hahaha

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...