Jump to content

Forum ne radi sa mobilnog neta


naliM

Recommended Posts

Dugo mi se to dešava, i nervira me, a evo sada sa novim fonom i dalje :)

 

Dok sam nakačen na mob paket, uđem na forum preko tt, samo učitava i to je to, nikad ne učita...

 

Sada sam testa radi rekao drugaru da upali Hotspot, inače smo na istoj mreži, sa njega sve normalno...

 

Jel se to samo meni dešava ili?...

 

Hawaii Mate 9

 

 

Link to comment
Share on other sites

MTS je uveo nove APN-ove. Stari idu preko Proxy servera koji inace vraca gresku koja se prikazuje. Kako bi ste nesmetano mogli da pristupate sajtu, mozete da na telefonu promeniti APN na nove. 

Setovanje:

APN: gprsinternet 

Username: mts

Password 064

(default)

------------

Ovaj "problem" koji inace ima veze sa MTS i Mod security konkretno moze da se prevazidje tako sto cete na vasu odgovornost u okviru hosting usluge i cPanela iskljuciti opciju "mod security" kako bi se zaobisao problem sa starim podesavanjima.

---------

Za sve ostale informacije i asistenciju ako vam je potrebna, pisite direktno tiket na podrska@mint.rs, te ce kolege svakako pomoci.

Link to comment
Share on other sites

I mene je to zezalo, pa sam se posle prijave problema ovde obratio MTS-u na fejsu. Objasnio sam im o čemu se radi i posle njihove konsultacije sa kolegama iz tehničke podrške rekoše mi da isključim PROXY u podešavanjima i od tada radi normalno.

Za MTS postoje dva tipa podešavanja. Kod mene je ovaj sa isključenim PROXY-em:


U SETTINGS meniju izaberite stavku WIRELESS & NETWORKS i potom MOBILE NETWORKS,
Otvoriće se dodatni meni, odaberite stavku ACCESS POINT NAMES
Pritisnite meni dugme na uređaju i odaberite opciju NEW APN
U polje NAME treba ukucati: mts wap
U polje APN treba ukucati: gprswap
U polje PROXY treba ukucati: 172.017.088.198
U polje PORT treba ukucati: 8080
U polje USERNAME treba ukucati: mts
U polje PASSWORD treba ukucati: 064
U polje SERVER treba ukucati http://m.mondo.rs
U polje MMSC, MMS PROXY, MMS PORT ne upisujete ništa
U polju MCC treba da stoji: 220
U polju MNC treba da stoji: 03
Polje AUTHENTICATION TYPE podesiti na PAP
U zavisnosti od uređaja, polje APN TYPE ostavite prazno ili izaberite/upišite internet
Link to comment
Share on other sites

uh oh... od kada nisam podesavao ovo... radilo je do sada sve sa defult-om...

radi tapatalk i hondaclub.rs kad se skloni proxy...
 
ali 'novi' setting (APN: gprsinternet) ne radi kod mene uopste... uopste nece da se nakaci na net (btw 'novi' setting sam ukucao prvi put u Siemens S45 :d)
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, miha. said:

uh oh... od kada nisam podesavao ovo... radilo je do sada sve sa defult-om...

radi tapatalk i hondaclub.rs kad se skloni proxy...
 
ali 'novi' setting (APN: gprsinternet) ne radi kod mene uopste... uopste nece da se nakaci na net (btw 'novi' setting sam ukucao prvi put u Siemens S45 :d)

Tako je i kod mene. Radi samo sa isključenim proksijem.

 

GPRSinternet podešavanja ne rade. Da li je to do modela mobilnog[ne verujem] ili do MTS-a[verujem]...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ne znam da li je do mene, al reko da prijavim jer može biti problem (ili dva). Ovo mi deluje kao tema najbliža problemu.
Pokušao sam login na forum proko chrome/android i ne uspeva mi na ovoj adresi
https://www.hondaclub.rs/forum/login/
Kao da je css polupan pa nešto prekriva username i password polja. Klikćem na njih i tastatura se ne pojavljuje. Isto se desi i kada checkiram Desktop site u chromeu na androidu. Na slici se može videti tekst "Theme" i "Contact us" u display name polju.

Login sam probao da bi kroz chrome pokušao upload slika. Kroz tapatalk upload slike dođe na 100% i failuje. Dal je veličina problem, ne znam, al manju veličinu sam uspeo da postavim. Slika je 5Mb i biram dozvoljenu rezoluciju pri uploadu.7f3505840d4b7e934f7ca2c7a9e4c3ee.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...