Jump to content

Pitanje Toyota vs Peugeot


Recommended Posts

Postovani, nekoliko puta sam Vas pitao za savet i uvek mi je dobrodosao. Sad sam opet u jednoj dilemi, a s obzirom na to da se po forumima svasta pise, najcesce iz ruke polupismenih "mehanicara", hteo bih da mi Vi, kolko se u mogucnosti, da me malo posavetujete.

Radi se o tome da trebam kupiti auto, monovolumen ili karavan. Godinama vozim japance (tacnije Honde) i nemam nikakvih iskustva s francuzima. Dilema je izmedju Peugeot 307 sw 2.0 il 1.6 hdi 66kw i Toyota corolla verso d4d. Obe godiste 2002-2005. Kakve su kao auta, kvalitet, mane, troskove odrzavanja...

puno pozdrava

Dr. AZTECY

Link to comment
Share on other sites

Toyota bez razmisljanja, osim ako nije velika razlika u ceni u odnosu na Peugeot.

Ako se vec gleda Peugeot, onda 2.0 66kw, jer on nema problema sa diznama i nema plivajuci zamajac. 1.6hdi od 66kw koliko znam nema u karavanu, vec samo u obicnom. Ako gresim neka me neko ispravi. I taj 1.6hdi bilo od 66 ili 80kw ima plivajuci zamajac. U svakom slucaju ja bih bezao od francuske nepouzdanosti, iako taj 307 jos i nije tako los koliko ima losih modela.

 

Obavezna provera dizni, turbine, plivajuceg zamajca, Fap filtera pre kupovine bilo kod modernijeg dizela starijeg od 4 godine.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, hundreder said:

Pazi se kvacila (zamajca) i dizni kod toyotinih D4D. Kvacilo zamajac oko 800+e, a dizne oko 300, 400e komad! Denso dizne. I jako ces tesko uraditi eventualnu reparaciju. 

2.0 od 90ks misim da nema plivajuci. Ne znam koje motore imaju te tvoje.

90ks nema plivajući.

Auto je bio u porodici 5-6 godina od 160k km do 260k km i bukvalno bez kvarova osim redovnog održavanja.

Link to comment
Share on other sites

Svaki dizel ima neku bolest kod nas sto se tice goriva. Ja sam u Hdi doduse 80kw za 5 godina utukao 5000e samo na popravke. Fino je to sve ali kvar za kvarom ide. Svaki mesec nesto novo po 100-150e. Kad sve sredis budes miran jedno vreme i onda opet krene u krug... 1.6 sa 90konja nema plivajuci. I ima mnogo jeftinije delove za odrzavanje i kazu da nema neke velike razlike u snazi izmedju njega i ovog 110.. Kod njih sto vise opreme vise delova za popravke :D. Sa diznama(bosch) i tim cudima nisam nikad imao problema kod mene je bio od 90k do 230k... Al zato zamenio plivajuci na nekih 100k i poceo je malo da se cuje na 220k i onda je otisao na dobos :D

Link to comment
Share on other sites

Hdi 2,o je sjajan motor, verovatno medju najboljim u svojoj klasi. Tu je peugeot napravio sjajan posao. Vozio sam pre honde citroen xsaru sa 2,0 90 ks i iskustvo je fenomenalno, fleksibilnost, potrosnja, pouzdanost. Vrlo malo ovih motora je otvarano,osim kod dileja koje nisu sipali ulje. Od zamene do zamene na 10k nema dosipanja ulja.Sad je kod cerke i na 250k je kao nov. Taksisti ga kidaju do 500k bez problema. E sad ostale prednosti peugeot i citroen u odnosu na samuraje su opste poznate. Kod honde se malo sta kvari, kod citroena, koji je uzgred dobar auto, malo malo pa nesto. Podizaci, brzinomer, senzori, lezajevi, trap i ostale gluposti. Motor je daleko iznad klase ostalih stvari u citroenu i peugeot, pa ko voli nek izvoli.

Link to comment
Share on other sites

2.0hdi su odlicni motori sto se tice pouzdanosti, vozio c4 grand picaso, auto od devojke, savrsenstvo za putovanje, 2000km se ne oseti u njemu, ali sam zato strepeo kada treba da krenemo na put od 200km, da li ce da udje u safe mode ili ce mozda u potpunosti da stane. Bas kao sto je rekao darko, sve ostalo samo crkava jedno za drugim, elektronika, trapovi, pogotovo vazdusno vesanje, robotizovani menjac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...