Jump to content

Recommended Posts

Naslednik nesrećne Nissan tiide. Meni se poprilično svidja, mada mislim da nema dovoljno agresivan dizajn za evropskog kupca, kao što ni tiida nije imala agresivan dizajn (mada je tiida za razliku od pulsara bila ružna za sve pare)

mada po meni bi trebalo da ubace malo jaci dizel, dci 110  je ajde da kazemo ok , mada mogli bi dci130 ili 160 ali kako neko rece onda mozda ugrozavaju renault u evropi , tako da videcemo kad se pojavi ali zato onaj render za Pulsar Nismo bas dobro izgleda :)

dodatak :

evo gledam nissan.de online pdf brosuru , tamo lepo pise da ce biti i 1.6 sa 190 ks , manuelni menjac , dok na drugim sajtovima ne pominju tako nesto, vec mozda sredinom 2015 ?

post-13841-0-37193500-1410184006.jpg

Nissan je krsina od kvaliteta. Drug ima Juke, pre bih rekao Joke, nije presao ni 20kkm vec mu je pukao oslonac za ruku, 2x stajao motor zbog alnasera i ko zna cega jos, enterijer kanta.

Nissan kao i svi drugi japanci nije više ono što je nekad bio. Mada Honda jeste kvalitetniji brend od Nissana (kao štoje po meni uvek i bila)

Što se saradnje sa rešoom tiče uzimaju im dizele i tu ga veži, koliko vidim po ćaletovom Nissanu, nema on mnogo veze sa Renoom. Rešo je u biti vlasnik Nissana, ali im se ne meša mnogo u posao očito.

• 2 weeks later...

Proslog petka sam poslom isao u drugi grad i dopadne me nova Nissan Maxima kao rent-a-car.

Mnogo dobar auto, najsportski full-size koji sam vozio, iako ima prednju vucu. Isao sam u neku vukojebinu gde nema saobracaja tako da sam ga par puta bas povukao i krivinama i odlicno ide. Malo tvrd za moj ukus, ali opet dosta tih cak i pri vecim obrtajima. Motor 3.5L V6 sa 290 ks odlican. Jedino je bas velik potrosac - jesam ga par puta malo jace vozio, ali 90% sam proveo na autoputu i na kraju samo 17 mpg ili 14.5 litara.

Ja nisam ljubitelj Nissana, ali ova generacija Maxime mi se uvek dopadala. Jos jedna zanimljivost je sto se Maxima smatra za full-size, ali je unutra mnogo manja nego jeftinija Altima. Ispade da je Maxima nesto kao Passat CC - manja, ali skuplja i sportska alternativa.

Opet u petak moram poslom u drugi grad i opet su mi najavili da ce me dopasti Maxima.

autowpru_nissan_maxima_10_zpsbe83d41d.jpeg

autowpru_nissan_maxima_37_zps9ff2f833.jpeg

Zavisi od mnogo cega... Koju klasu automobila zelis, koliko ces kilometara preci, koga ces voziti i sta ces raditi sa autom. Ako ces za par dana ubiti nekoliko hiljada milja onda se sigurno isplati jer ce te renta kostati malo vise od jednog malog servisa. Pogotovo ako jos vozis pun auto, sto bi lomio svoj kad mozes i tudji! :) Pa jos ako firma placa rentu, piiiiii... Ono sto se cesto desava je da rezervises mali auto (zbog potrosnje naravno) a onda te dopadne veci i bolji jer ti oni shatro cine uslugu pa ti daju luksuzniji pa te izadje skuplja pita nego tepsija. Na to ljudi uvek nekako padnu. U principu nije skupo, od $20ak po danu pa na gore, naravno unlimited km i full insurance...

Reci mi Talladega, koje su cene rente vozila tamo? Da li se vise isplati da idete rentiranim nego licnim ili?

Zavisi od mnogo toga, a najvise od samog auta. Ako rentas sam ocekuj oko $40 po danu i to za najosnovniji auto tipa Kia Rio. Ja radim posao za koji mnogo vozim i firma zahteva da rentamo auto ako vozimo preko 80 milja dnevno. U svakom slucaju, zbog toga imaju ugovor sa rent kompanijama i dobivaju velike popuste. Maxima je bila samo $20 po danu iako u realnosti kosta oko 4 puta vise.