Jump to content

Track Day - Ada Huja 24.08.2014 - 11h


Vedran

Recommended Posts

dobar odgovor, i svi smo mi u istim problemima i mukama, ali su uvek nekako tudje bezbolnije.

A lezaj ako ce da zakuje zakovace i bez teranja, to ne brini, mada pre mislim da je lezaj spanera nego servo pumpe, tako da ne treba da brines. Kosta oko 700din u koyo izvedbi, zamenicemo ga na licu mesta :) Mozda lupam ali prenosi se zvuk jer su blizu pa ste se mozda istripovali (pricam u tvoju korist). 

 

C ya

Link to comment
Share on other sites

Ja sve to razumem.Nije da se pravdam ali jbga nisam mogao da se borim protiv mnogi stvari.Nazalost puno sam i izgubio ali ne bi sad o tome tj ovde javno.Lezaj rolera PK kaisa je zamenut jer se sumnjalo na to.Tad je zamenjen i kais naravno.U dva servisa od toga ke jedan Trio motors,su rekli da je lezaj servo pumpe.Cuces u nedelju.Na velikim obrtajima,kao sto je i logicno,se jace cuje,a kad udje u Vtec tako zazvizdi kao turbinu da imam.Kad je hladno u toku noci i prvo jutarnje palenje,hoce nekad,ali samo na tom prvom paljenju kao da zagrebe nesto tj zakrci bas tu.A kad je toplo napolju iako je motor hladan onda nece.Samo kad je hladno.Ali ako ti kao poznavalac i bavis se time kazes da ne treba da brinem i da mogu da ga ganjam onda cu se prijaviti i voziti...

Link to comment
Share on other sites

Kad je hladno u toku noci i prvo jutarnje palenje,hoce nekad,ali samo na tom prvom paljenju kao da zagrebe nesto tj zakrci bas tu.A kad je toplo napolju iako je motor hladan onda nece.Samo kad je hladno.

Ovo što sam citirao, nevezano za servo pumpu, može biti uzrokovano problemom sa alnaserom. Ako ga ne cuješ leti kad je toplo, već samo zimi kad su niske temperature, i prvi put ujutru kad pališ, kad je nazagrejan motor, a kad se zagreje ne čuješ pri ponovnom paljenju, najverovatnije je otišao bendiks alnasera. Nije redak problem sa ovim kod Akorda sedme generacije.

Link to comment
Share on other sites

Zna se ko ce da vozi,kao i uvek max 10 standardnih. Uvek je tako

Ajde malo da promenimo ovih 10 standardnih. Evo novajlija se ubacuje da isprobam kako lezi nova makina...  :preved:

 

1.Vedran

2.Japanac

3.GoGo

4.Shogun

5.Cirko

6.Gile

7.Djole reno sport

8.Luka reno megan

9.Dacha scirroco

10.Sale

11.Vlaki 

12. MareCivic

13. Vukasin (opel)

14. Miita (ee9)

15. Milos (Alfa)

16. Branaaa

17. Nemanja_EG

Link to comment
Share on other sites

Bogami biće kola za dva sata opušteno...

 

1.Vedran

2.Japanac

3.GoGo
4.Shogun
5.Cirko
6.Gile
7.Djole reno sport
8.Luka reno megan
9.Dacha scirroco
10.Sale
11.Vlaki 

12. MareCivic

13. Vukasin (opel)

14. Miita (ee9)

15. Milos (Alfa)

16. Branaaa

17. Nemanja_EG

18. Vlada BCS - okrenući i ja jedan krug u Accordu pa nek ide život.

Link to comment
Share on other sites

1.Vedran

2.Japanac

3.GoGo

4.Shogun

5.Cirko

6.Gile

7.Djole reno sport

8.Luka reno megan

9.Dacha scirroco

10.Sale

11.Vlaki

12. MareCivic

13. Vukasin (opel)

14. Miita (ee9)

15. Milos (Alfa)

16. Branaaa

17. Nemanja_EG

18. Vlada BCS - okrenući i ja jedan krug u Accordu pa nek ide život.

19. Wewerica i Seba(verovatno ce samo jedan voziti)

Link to comment
Share on other sites

Taman. Trebace mu pomoc, culi smo se malopre, tako da racunamo na tebe!

 

1.Vedran

2.Japanac

3.GoGo
4.Shogun
5.Cirko
6.Gile
7.Djole reno sport
8.Luka reno megan
9.Dacha scirroco
10.Sale
11.Vlaki 

12. MareCivic

13. Vukasin (opel)

14. Miita (ee9)

15. Milos (Alfa)

16. Branaaa

17. Nemanja_EG

18. Vlada BCS - okrenući i ja jedan krug u Accordu pa nek ide život.

19. Wewerica i Seba(verovatno ce samo jedan voziti)

20. Bole Mazda 323

 

Kotizacija ce biti oko 1000 din po coveku, posto vidim da nas ima dosta...

Kotizacija vazi za jednog vozaca, dakle nevezana je za auto koji ce vozac da vozi.

Link to comment
Share on other sites

1.Vedran

2.Japanac

3.GoGo
4.Shogun
5.Cirko
6.Gile
7.Djole reno sport
8.Luka reno megan
9.Dacha scirroco
10.Sale
11.Vlaki 

12. MareCivic

13. Vukasin (opel)

14. Miita (ee9)

15. Milos (Alfa)

16. Branaaa

17. Nemanja_EG

18. Vlada BCS - okrenući i ja jedan krug u Accordu pa nek ide život.

19. Wewerica i Seba(verovatno ce samo jedan voziti)

20. Bole Mazda 323

21.nikolaCRX (nasao sponzora :D)

Link to comment
Share on other sites

izvinjavam se na offu, vlaki ovo je za tebe :) c/p sa drugog foruma i moj odgovor type r-u

 

Ja sve to razumem.Nije da se pravdam ali jbga nisam mogao da se borim protiv mnogi stvari.Nazalost puno sam i izgubio ali ne bi sad o tome tj ovde javno.Lezaj rolera PK kaisa je zamenut jer se sumnjalo na to.Tad je zamenjen i kais naravno.U dva servisa od toga ke jedan Trio motors,su rekli da je lezaj servo pumpe.Cuces u nedelju.Na velikim obrtajima,kao sto je i logicno,se jace cuje,a kad udje u Vtec tako zazvizdi kao turbinu da imam.Kad je hladno u toku noci i prvo jutarnje palenje,hoce nekad,ali samo na tom prvom paljenju kao da zagrebe nesto tj zakrci bas tu.A kad je toplo napolju iako je motor hladan onda nece.Samo kad je hladno.Ali ako ti kao poznavalac i bavis se time kazes da ne treba da brinem i da mogu da ga ganjam onda cu se prijaviti i voziti...

 

Type_R wrote:Najverovatnije da je hidro zatezac krivac za sve.


Da li se ikada cuo lanac bar na sekund-dva na prvom paljenju? Nebitno na hladnom ili zagrejanom motoru.

 




Jeste lepi, kad je hladan, samo kad je hladan imao je neki zvuk i cuo sam ga samo u garazi i samo na prvom paljenju nesto kao hssshhhuupp, i to je to, poslednjih godinu-godinu ipo dana, a sad kad vracam film u poslednje vreme je bio dosta izrazeniji taj zvuk. Ali cirka zadrzi se 2-3 sec i to je to, posle sve normalno i regularno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...