Jump to content

Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis? - mi smo tu zbog vas...

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Trio, kad smo vec kod felni, da resimo jednu dilemu...TI rece da felne kao tvoje ne postoje u 15" izvedbi, a ja na tvom sajtu nasao K3 - emergy gold(EG) cena 19899din a one "obicne", ruznije su 15499din... :)

• 2 weeks later...

Druzhe ja se neshto silno muchim sa mastima koje mi trebaju za kolica. Da li je mogucje da mi dostavish info o svim mazivima koje imash u programu ne bih li izabrao ono shto je najblizhe podatcima.

Inache tragam za nechim shto se zove gumena mast i silikonska mast, a chuo sam da postoji i AT mast koja bi isto bila od pomocji.

Popunicju ti i online upit samo ne znam shta da trazhim i kako da objasnim.

Matoriiiiiiiii, treba mom drugaru za Hjundai kupe 2000 godiste zadnji lezajevi, u stvari, daj cene i za prednje. Ovde mu kazu da se menja cela glavcina, tj. ne moze samo lezaj (proveri i to, pa ako mora cela glavcina, daj cenu).

evo ti broj shasije KMHJG31RPWU095835

Pozzzzz.

Pa ja sam osetio blagi luft u volanu pre jedno mesec, mesec i po dana i da mi volan stoji nagnut blago na levu stranu kad su tockovi u nuli i da kada ga pustim vuce lagano u levo. To sam primetio bas kad sam isao u NS na sajam automobila prosli mesec, idem auto putem i on vuce u levo, bas se oseti pod rukom.

Bio sam kod majstora da pogleda sta je, sumnjao sam da je nesto oko trapa pa sam uradio i optiku, ali majstor mi je rekao da je najverovatnije do serva i da mi taj "reparation kit" verovatno zavrsava posao. Tada sam prvi put i cuo za taj kit.

Kaze da je ili od mnogo motanja u mestu ili od loseg puta. Posto sam pre Honde vozio stojadina, bez serva naravno, naucio sam se da ne motam u mestu tako da nije do toga sigurno. Pre ce biti da je do loseg puta jer nam ulice nemaju ivicnjake-bankine nego kad se mimoilazis sa nekim uglavnom moras sici sa puta desnim tockovima. Ti si video Vedrane kad smo isli da gledamo Accorda, cim smo sisli sa glavnog puta zbog onih konja video si na sta lice one ulice kojima smo se vozili. Takve su 70% svih ulica u SU.

Sad posle mesec dana se bas oseti da je lose jer prakticno nemam nikakav feedback sa volana i sav je mlitav.

Zivko ne pozurujem ja tebe, znam da si mi rekao da ne znas kad ce biti, nego samo da ne zaboravis da mi narucis jedan cim ti stigne na stanje jer ako uletim u ludilo oko praznika u drugoj polovini decembra necu naci treznog majstora do kraja januara. :mrgreen:

hm, sad si me zainteresovao... stvar je u tome da sam u zadnje vreme primetio kao da mi se sve neravnine sa puta prenose na volan... znas kako bi volan trebao da zadrzi pravac i kad predjes preko neravnina, onih uzduznih ulegnuca u asfaltu isl? e pa meni je poceo da poprima uticaj sa podloge, tj. da uzima pravac kojim ga podloga tera, a to mi se nikako ne svidja...

da ti se ne desava nesto slicno mozda...?

hm, sad si me zainteresovao... stvar je u tome da sam u zadnje vreme primetio kao da mi se sve neravnine sa puta prenose na volan... znas kako bi volan trebao da zadrzi pravac i kad predjes preko neravnina, onih uzduznih ulegnuca u asfaltu isl? e pa meni je poceo da poprima uticaj sa podloge, tj. da uzima pravac kojim ga podloga tera, a to mi se nikako ne svidja...

da ti se ne desava nesto slicno mozda...?

Ne, potpuno suprotno. Volan ne prenosi nikakav info sa podloge i vodi svoju politiku. Cak i kad je kolovoz nagnut na desno, zaobljen sa padom ka bankini, meni i onda vuce u levo, totalno van pameti. Nije sad to toliko izrazeno koliko mozda zvuci ali znam kako je bilo do sada i stvarno se oseca.

Takodje mnogo lako se mota u levo, prakticno samo ga krenem i namotace se do kraja sam, odvratno kao oni odvratno lagani servo-i u malim gradskim autima tipa clio ili twingo (poredim sa njima jer ih cesto vozim kao sluzbena vozila) dok treba veca sila da se namota u desno.

Nakon desnog skretanja ako pustim volan namotace se brzo sam u nulu sto je i logicno, dok nakon leve krivine moram da mu pomognem da ispravi tockove u nulu.

Iskreno se nadam da nije servo motor otiso u Q i da ce biti dovoljan samo taj reparation kit. :zbunjen

I to se bukvalno desilo od jednom bez ikakvog povoda pre nekih mesec, mesec i po. Nisam udario u bankinu, uleteo u neku vecu rupu niti ista slicno.