Jump to content

Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis? - mi smo tu zbog vas...

Recommended Posts

• Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nezgodno je kad covek navikne na nesto dobro pa predje na nesto losije...Bas zahebana stvar...Srecom ima dobrih CLova jos uvek...  

U nekoj šestoj temi tamo, pomenuto je da se radi generalka Mazde 2015. Bilo bi interesantno znati uzroke ovoga, iako nije Honda. Nov motor i tehnologija, pa koliko se treba uzdati u tu novu Mazdinu pr

Cene su prejake, za opšte stanje vozila... samo deo od gomile fotki.

Posted Images

Pozdrav Žile, zakazao sam servis za Jazz-a, 03.08. (subota), pored redovnog ulje i filteri, menjaćemo i prednje diskove i pločice. Imam dilemu oko PK kaiša,jer ne znam kada je, i da li je menjan,jel ga imaš na stanju i koja je cena?

Video sam, pratim ja sve. Imam na stanju, kosta 950 dinara, pogledacemo ga na servisu da vidimo jel za zamenu. Ako nije do sada menjan, on se menja na 100-120k km prvi put.

Pozdrav Žile,

Jel sve spremno za subotu, pošto su mi rekli kada sam zakazivao da nemate na stanju neki od filtera. Niko mi ništa nije javio, pa samo pitam. Jesi kupio ženi auto? Ako si još zainteresovan za Jazz-a, može u subotu da vidi i proba moj Jazz.

Pozdrav druze,

pojavio mi se problem na jazz-u 2003, 1.2, manualni menjac...

dakle, izgleda da mi prska ulje iz menjaca, neko tamno zeleno ulje koje vise izgleda kao mast. Znaci ne curi jer tamo gde parkiram nema fleka nikakvih. Isprskani su donji delovi motora tj neka manzetna sa leve strane (ako gledas sa mesta vozaca), onda zid izmedju haube i kabine a malo vise te masti je iskapalo po plastici koja stiti motor sa donje strane. Sve to na levoj strani motora (vozaceva strana). Imam i fotke svega toga ali tek sutra mogu da posaljem

Prilicno sam siguran da je menjac jer ta mast izgleda iste boje i gustine kao kad sam menjao na mom hondinom skuteru.

Verovatno je otisao dihtung na menjacu pa negde prska, nasao sam na fitfreak.net isti problem

Da li ste imali slican slucaj i ako je taj dihtung koliko bi bila zamena? I koliko traje ta cela zajebancija jer za desetak dana idem u Grcku sa tim kolima? 

Inace se auto ponasa ok, ide dobro, nikakvih cudnih zvukova iz menjaca itd.

veliki pozdrav

Tako je, menjac nema dihtung, on je zadihtovan fabricki silikonom.

To je najverovatnije guma zgloba do menjaca, poluosovine ulaze u menjac sa obe strane, tako da ako je bas ulje, onda je pre semering poluosovine do menjaca, levi ili desni, a ako je bas mast, a ne ulje, onda je to grafitna mast iz zgloba.

U oba slucaja nije komplikovano, 1-2h posla, sve zavisi, kod semeringa vremenom ces gubiti ulje i ostaviti menjac bez ulja, to se desava, vec smo pakovali dva Jazza do sada zbog toga.

Ako je guma zgloba, onda se ona menja, stave nove selne, napuni se mascu i to je to. Ako vozis tako, ako se ispere sva mast, zglob ce dobiti lufta, a ako se ignorise, razletece se vremenom, i moze na kraju u najgorem slucaju da ispadne poluosovina.

No, ovo su ti samo najgori scenariji, u realnosti je mnogo blaza situacija verovatno, resava se bez problema.

• 2 weeks later...