Jump to content

Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis? - mi smo tu zbog vas...

Recommended Posts

• Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nezgodno je kad covek navikne na nesto dobro pa predje na nesto losije...Bas zahebana stvar...Srecom ima dobrih CLova jos uvek...  

U nekoj šestoj temi tamo, pomenuto je da se radi generalka Mazde 2015. Bilo bi interesantno znati uzroke ovoga, iako nije Honda. Nov motor i tehnologija, pa koliko se treba uzdati u tu novu Mazdinu pr

Cene su prejake, za opšte stanje vozila... samo deo od gomile fotki.

Posted Images

Postovanje,

imao bih par pitanja kao buduci vlasnik Honde,mislim da si pravi covek da mi resi neke dileme..

Svidja mi se civic 2000,2001,kupe ove koje su u ponudi kod nas su 1.4 motor jel to ok?? Prva dilema je da li je istina da taj motor ne trpi gas??? Vidim da se i ovde lome koplja oko toga.. Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine??Ako kupim eto mene u NS kod tebe na pregled ako nema neko da preporucis u Bg :gamer: .Unapred HVALA!!

Na ovako nesto sam mislio :)

http://www.polovniautomobili.com/oglas2687085/honda_civic_14_is_tekreg/

Idi malo po forumu, gadjaj EJ9 ili Civic buljavi, napisano tonu stvari o njemu, ali sustina je da je jeftin, ultra pouzdan auto za odrzavanje, prosto nepoderiv, ako se iole normalno odrzava, pravi auto za prvu Hondu...najbolje preporuke za model, a ovaj konkretno primerak pogledaj, pa ako vredi, i pregledaj u servisu..

Vozdra Zile, jel imas gornje kugle za mene? Doslo i to na red da se menja.. poz`

p.s. A mozes da napises cene i za donje kugle i krajeve spona.

Si, signore, evo ga:

Kugle tocka gornje 555 kostaju 2200 din/kom, IMAM NA STANJU.

Ima i jeftinije da se nadju, ali za kugle ja licno za Hondu preferiram 555 iz iskustva.

Kugle donje 1390 din, IMAM NA STANJU. U pakovanju je Blueprint, ali su unutra 555.

Kraj spone korejski 1530 dinara, japanski 555(jedno 555, drugo BP ambalaza) kosta 2100 din/komad, IMAM NA STANJU.

Onda ovako:

2 komada Kugle tocka gornje 555 kostaju 2200 din/kom

1 komad manzetna za letvu volana japanska ili jeftinija varijanta slicnog kvaliteta :D (leva ako ima veze)

(evo i slike za svaki slucaj)

Posalji u Sremsku Mitrovicu, Bulevar Arsenija Čarnojevića 63, kontakt telefon: 060 0435 281

Imam i gumu letve volana, doduse nemacku, 890 din kosta. Ona je za servo volan, razlika je sto ima mala sisica, nju treba zatvoriti silikonom i onda je sve ok. U sustini, iste su leva i desna, iste su i dimenzije izmedju one sa servom i bez, no jeftinija je ova za servo(veca serija), tako da ih drzimo na lageru, a rupicu resavamo sa silikonom..:)

Ako ti odgovara, ti potvrdi, pa saljemo.

P.S. Ja imam drugi tvoj mob u bazi, jel to aktuelno ili... ?

K20 Skunk2 tensioner:

http://www.hondatuni...er/viewall.html

http://cms.skunk2.co...s-The-Solution/

Ima li zabeleženih slučajeva otkaza fabričkih zatezača ?

Da li ti ugrađuješ OEM ili neki zamenski ?

Na koliko se menja lanac, na 200.000km ?

Da li je problem ako se preskoči zamena za 10-15.000km(1 servis) ?

Da li je problem ako se vozi na ~5000rpm po nekoliko sati na otvorenom dok je ceo taj sklop pri kraju radnog veka ? Nikakva cimanja i kretenska ubrzanja, ali kada se jednom zaleti, gledam da se održi putna brzina što je duže moguće. Baš mi nije logično da i posle 160.000km i dalje samo menjam ulje i filtere. Mora bre nešto da crkne...

Jos niko ne pravi u kopiji set lanaca za CL7, ide samo original, s tim da sam iskopao dobavljaca koji uzima na veliko, tako da original prodajem jeftinije od Delte.. :)

Isto vazi i za spaner i klizace...

Nominalno, na 200k km se proverava lanac prvi put, a realno od 200-250k ide zamena seta lanaca. Nece ti nista biti ako produzis interval, vrlo jasno se po zvuku vidi kada je lanac pri kraju, on ne moze puci, ali se moze istegnuti, spaner olabaviti, klizaci potrositi, sto je dovoljno da u jednom trenutku preskoci za jedan zub i rezultat je kao da ti je pukao kais..

Jos nikom do sada nije se radila generalna(samo jedno osvezenje), a imam ih poprilican broj, tako da do 200k km si miran...

Koliko puta moram da kazem da je CL7 sa K motorom nenadhebiva kombinacija...:)