Jump to content

Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis? - mi smo tu zbog vas...


Recommended Posts

Posalji mi na PP sledece podatke:

Ime i prezime

kontakt telefon

broj sasije.

Logo nosi D seriju motora, jedan zupcasti i jedan spaner, imas klinaste, proveriti vodenu pumpu, posto ide preko zupcastog, onda savetujem zamenu, osim ako nemas tacnu servisnu istoriju vozila..

Svi filteri i ulje promeniti, a delovi trapa i ostalo proveriti kod majstora, pa po potrebi.

Link to comment
Share on other sites

Hteo bih nešto da vas pitam, ako vam nije teško, pošto imate prodavnicu delova.

Treba da uradim redovan servis na Hondi Accord 2.0 Sport 2007 godiste na 50000km. Do sada sam radio u Delti, ali pošto je prošle godine u decembru istekla garancija, kapiram da bi se više isplatilo da se uradi na nekom drugom mestu.

Ne razumem se baš u delove, pa me interesuje koji su kvalitetni delovi za redovan servis (filter za vazduh i ulje,...) i okvirne cene, a uskoro bi i prednje kočione pločice trebalo da se menjaju.

Uzgred, menjao sam u delti zadnje pločice pre godinu ipo dana, ne znam koje su stavili, ali od kad su ih stavili, na jednom disku su se pojavile brazde, a na drugom je neravnomeran pritisak tj. jedan deo diska je hrapav i zarđao. Ovi u delti mi rekoše da to nema veze, kao sve je to ok.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Žile druže pomagaj! Danas ubacim gornje kugle. Oduševljen kao malo dete. Osetna je razlika u ponašanju i zvuku po neravninama.

Ali odem do trapadžija, kad on tamo, ono međutim, :lol: imam luft u silenima gornjih viljuški. Ima li ih i koja ima je cena?

Kažu da bi trebale i čaure zadnje balans štangle ali nije strašno. Ako ima javljaj i za to cenu.

Krajevi letve volana za sada nisu potrebni, nema lufta, nego se čuje malo letva dok ne radi motor, kažu da je normalo za ovu hidro letvu.

Unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ovako:

broj 16 490 din/komad, IMAM NA STANJU.

Broj 14 i 17 nikad nisam imao, provericemo cenu i rok isporuke, pa se javljamo.

Gumice b.stangle 250 din/komad, IMAM NA STANJU.

Lezaj tocka prednji set(lezaj, matica, semering), japanski, 4620 din/kom, NEMAM NA STANJU.

Zglob tocka japanski 4500 din/kom, NEMAM NA STANJU.

Generalno, za 14 i 17 cenim da ce rok isporuke biti 14 dana, za lezajeve i zglobove od 3-10 dana, ali javice ti tacno moja prodaja.

U sustini, ne drzim lezajeve i zglobove za ET na stanju, jer je mala potraznja, nazalost ne vole ih toliko vise, kao ti svoju...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Živko.

Zanima me sledećih par stvari za ludu:

1.Kaiš

2.Filter ulja

3.Filter goriva

4.Filter klime

5.Prednje pločice

Thx.. :)

Ovako:

Filter ulja 380 dinara, IMAM.

Filter goriva 650 dinara, IMAM.

Filter klime ja ne nalazim po programu, verovatno imas sistem bez filtera, kao neki EG.

Veliki servis:

Glavni zupcasti 1680/2300 din, IMAM OBE VARIJANTE(razlika kvalitet).

Mali zupcasti 1310 din, IMAM.

Spaner 1 2280 din, IMAM.

Spaner 2 1950 din, IMAM.

Ako bude trebala i vodena pumpa(a posto ide zupcasti preko nje, ako nije menjana, menjaj), kosta 2980 din, IMAM.

Klinasti kais 1 1140 din, NEMAM, stize za dan.

Klinasti kais 2 700 din, IMAM.

Plocice prednje 2200/2820 din, IMAM(razlika kvalitet).

Sad imas sve cene, 99% imam sve na stanju.

Ako bi uzeo set za veliki servis, izasao bi ti u susret, pa umesto 5% HCS popusta, dao bi ti jos 5%, tako da onda na sve cene imas 10%, da malo lakse preguras kupovinu kola i servisiranje istog..

Link to comment
Share on other sites

Filter ulja 380 dinara, IMAM.

Filter goriva 650 dinara, IMAM.

Glavni zupcasti 2300 din, IMAM.

Mali zupcasti 1310 din, IMAM.

Spaner 1 2280 din, IMAM.

Spaner 2 1950 din, IMAM.

Vodena pumpa 2980 din, IMAM.

Klinasti kais 1 1140 din, NEMAM, stize za dan.

Klinasti kais 2 700 din, IMAM.

Evo bice ovo za sada. Izbacio sam plocice u ovoj turi, sacekace sledecu pa cu menjati i prednje i zadnje u toj turi.

Došao bih jedan dan od nedelje (ponedeljak/utorak) pa da završimo to kod tebe u servisu. Do kada ti je radno vreme servisa?

Takođe bi još radili i zamena ulja ali to mi je ostalo Motula koje sam spremio za civica tako da to necu kupovati, samo zamena.

Ti vidi pa naruci taj jedan kaiš što ti fali a ja ti se javim u ponedeljak da se dogovorimo za termin dolaska u NS.

Thx.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Javio mi se danas dečko iz prodaje, dogovorili smo se za prvu turu. Ležajevi i zglobovi čekaju. Moram prvo da uradim amorte pa sve ostalo.

Imam neki čudan bag sa prednjim trapom i ne mogu da lociram gde je problem. Ne bih baš odmah da se bacam u trošak dok ne otkrijem pravi uzrok.

Sigurno će i ležajevi i zglobovi biti menjani za neko vreme ali nemoj da ti stoji na stanju, nema potrebe.

Aj sad u sobu za servis :kez:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...