Jump to content

Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis? - mi smo tu zbog vas...


Recommended Posts

3 hours ago, Peki89 said:

Pozdrav za Trio, imam jedno pitanje da malo oživimo temu. Da li možda imate katalizator za civic ep2 1.6 benzin? Nije toliko hitno, nego samo da znam okvirno cenu. Ili se više isplati  da ga ne vraćam, nego samo da montiram varalicu za sondu?

Ne.

Nisam više toliko lično u prodaji rezervnih delova, morao bih da okreneš direktno 021/529-278 moju prodaju, ako ima neki aftermarket, ili univerzalni aftermarket.


Varalice nismo koristili, nemam iskustva.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Colman said:

Pozz, pitanje u vezi ISUZU D-max 1.9 DDI. Nakon pređenih cca. 15000 km, počinje se povremeno paliti lampica filtera goriva, te nakon nekog vremena se i ne gasi. Gorivo se sipa uvijek na istoj BP s kojom firma ima ugovor (važi za jednu od dvije-tri grupacije sa najkvalitetnijim gorivom).

Je li u pitanju nešto što se rješava zamjenom filtera goriva?

 

 

Prisutnost vode u filteru goriva.

Pošto se sećam priče kad smo bili u Tuzli koja je firma i čime se bavi, ja takvim firmama u Srbiji zbog otežanih uslova skratim interval na 10.000 km, a iako fabrika kaže da se filter goriva menja tek kad sija lampica, mi opet istom profilu firme menjamo na svakom servisu.

I nikad nemaju problema, a voze se mnogo u offroad, kao radna vozila..

Lampice su nam se palile samo kod poljoprivrednika većih koji kupuju cisterne na gorivo, pa kad odstoji, ima i kondenzacije i vode unutra...jako retko se ovako dešava inače.

Oni koji Dmax voze po asfaltu, može da pređe i 60.000 km sa jednim filterom goriva bez zamene i problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pozdrav, pitanje za Subaru dizel motore. Sa raznih strana sam dobio informacije da su njihovi dizel motori imali jako velike probleme u prošlosti.
Međutim našao sam informaciju da je 2010. godine izašla sledeća generacija tih motora, gde su radili na pouzdanosti tih motora.

Imate li informaciju da li je i ta nova generacija problematična? Konkretno me zanima motor od 147ks koji se ugrađuje u Forestera od 2010. godine.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, pitanje za Subaru dizel motore. Sa raznih strana sam dobio informacije da su njihovi dizel motori imali jako velike probleme u prošlosti.
Međutim našao sam informaciju da je 2010. godine izašla sledeća generacija tih motora, gde su radili na pouzdanosti tih motora.

Imate li informaciju da li je i ta nova generacija problematična? Konkretno me zanima motor od 147ks koji se ugrađuje u Forestera od 2010. godine.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
26 minutes ago, TRIO_driver said:

Ne radimo, za to je najbolje potražiti karburator servis specijalizovan.

Da budem iskren, jedina kola sa karburatorom koja su ušla kod nas u servis u poslednjih par godina jesu moji oldtajmeri, kod nas su većinom vozila do desetak godina starosti..

I ovaj nas ce uskoro u oldtajmere... Bas je izgleda tesko naci nekog dobrog. Bas se nesto mucimo oko tog karburatora, a ne znam ni da li mu ima pomoci i sta u tom slucaju. :sad:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
2 hours ago, TRIO_driver said:

Znate šta je moja Mazda oldtajmer za ove nove 6 Skyactive (evo jednoj radimo generalu 2015. godište)..

 

U nekoj šestoj temi tamo, pomenuto je da se radi generalka Mazde 2015. Bilo bi interesantno znati uzroke ovoga, iako nije Honda. Nov motor i tehnologija, pa koliko se treba uzdati u tu novu Mazdinu priču sa Skyactive, i pogotovo Skyactive-X motore u budućnosti. Da li je nepažnja vlasnika, ili nešto drugo? :)

Link to comment
Share on other sites

Ne zna se još.

Prvi vlasnik, 150k km, isti slučaj sa još najmanje tri komada što stoje u ovlašćenom servisu.

Lanac pukao od uljne pumpe, španer se raspao, i još par nekih detalja.

Rasturamo motor, pa ćemo videti.

Mazda Srbija nije baš korektna, čovek je hteo da ubaci isti motor, samo jači po kw (paše sve), ali mu nisu dali potvrdu (možda zato što ne radi kod njih), bez čega ne može legalno da ocarini motor.

Popravka će biti par hiljada evra, nema skoro ništa u aftermarketu..

Meni se auto sviđa, tako da baš gledam kako će ovo izaći..

Više sam kod Skyactive tehnologije za benzince, 2.0 sa 165 ks je najbolji odnos.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Jedno pitanje, poslao sam upit za gornju levu viljusku za Hondu Accord CU 2.0 benz. E sad dobio sam ponudu za kuglu tocka pa me zanima da li moze da se zameni samo kugla na viljusci ili kako vec? Posto mi majstor rece da je zapunktovana i mora da se sece ili on nema pojma?
Poz...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...