Jump to content

Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis? - mi smo tu zbog vas...


Recommended Posts

Cao Zile, imam pitanjce za tebe - da li drzite uopste gumice za dizne za D16? Trebaju mi one malecke, skroz su se skamenile, pocelo gorivo da curi =D

poz`

 

Okreni moju prodaju, znam da imaju i neke univerzalne, ali da najčešće originali rešavaju posao, jer i ove zamenske propiške uskoro..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Koja rashladna tekućina se stavlja u servisu? Prošle godine je promenjena u sistemu, ali sam zaboravio da pitam šta je točeno (tamno zelena je). Trebalo bi sada da dolijem malo, pa da pokušam približnu da nađem.

 

Mi to uzimamo na servisna pakovanja, plavi ili zeleni, G11 oznaka, a imaš više proizvođača. Samo nemoj mešati sa crvenim.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bio sam kod vas na velikom servisu, i sipali ste mi ulje Eneos polusintetika 10w40.

 

Sada gledam manual za moj auto i tu pise sledece:

 

5W-20 oil is formulated for year-round protection of your Honda, to improve cold weather starting, and to help your engine use less fuel.
If 5W-20 oil is not available, a 5W-30 oil may be used. However, it should be replaced with 5W-20 at the next oil change.

 

Auto je Honda Civic 1600 VTEC, 2002 godiste, presao 230.000 km, leti trosi oko litar na 5.000 km, zimi duplo manje.

Sta je korisceno ranije ne znam, jer sam prosle godine kupio auto.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Pa verovatno ti je sipana polu sintetika jer auto,tj motor,ima toliko km na satu i ima toliko godina koliko ima.Full sintetika se sipa kad motor ima menja kilometara i kad je noviji zbog habanja i ishabanih delova.Proverices i sam kad predjes 3-4000km koliko je potroseno...

Link to comment
Share on other sites

Bio sam kod vas na velikom servisu, i sipali ste mi ulje Eneos polusintetika 10w40.

 

Sada gledam manual za moj auto i tu pise sledece:

 

5W-20 oil is formulated for year-round protection of your Honda, to improve cold weather starting, and to help your engine use less fuel.

If 5W-20 oil is not available, a 5W-30 oil may be used. However, it should be replaced with 5W-20 at the next oil change.

 

Auto je Honda Civic 1600 VTEC, 2002 godiste, presao 230.000 km, leti trosi oko litar na 5.000 km, zimi duplo manje.

Sta je korisceno ranije ne znam, jer sam prosle godine kupio auto.

 

Pozdrav

 

Sipano je ono što realno sada koristi vozilo za naše podneblje,  s obzirom na kilometražu, godište vozila i naše iskustvo sa tim vozilima (a često ih imamo).

 

Bolje je redovno menjati ulje i filter ulja na 7500-10.000 km ili jednom godišnje.

 

5w20 ulje je teška egzotika, nećeš ga naći skoro nigde, a 5w30 ti za istu količinu je skuplje za trećinu, imaćeš malo duži interval, no kao što rekoh, iz naše prakse za ta vozila, 10w40 je više nego odgovarajuće.

Link to comment
Share on other sites

Znam, jutros su me zvali za konsultacije.

 

Konkretan set nismo otvarali, kao što ni ne otvaram svaki set koji stigne, ili deo, možda i jeste došlo do promene, no to ne znam dokle god ne dođe set kod nas.


Nama stigne EXEDY kutija sa šifrom pod kojom poručujemo zadnjih godina, a šifra je ista kao ova sa slike. Zadnjih 4-5 godina je prodato bar 100njak setova te šifre, reklamacija 0,000001%, tako da se ne dvoumim oko brenda.

 

Teoretski je nemoguće da otvorimo svaki deo koji stigne da bismo videli šta je unutra, jer nama stižu palete i palete najrazličitije robe.

 

Njemu će javiti, ako nije zadovoljan, može da vrati set, dobiće novac nazad, najmanji problem.

 

U krajnjem slučaju, u Delti može uvek da kupi 100% vrhunski kvalitet u OEM ambalaži, mada nije ni tu 100% da je FCC (ne znam, samo kažem).

 

Ovo je vreme globalizacije, svi kupuju od svih, EXEDY ima recimo standard da prvo najmanje godinu dana kupuje od konkurencije neki proizvod, pa pakuje u svoju ambalažu, da bi video da li klijenti kupuju taj proizvod u EXEDY ambalaži.


Ako je pozitivan skor prodaje, onda sam EXEDY razvije svoj proizvod za konkretno kvačilo.

 

Znam sigurno da Sachs, LuK i Valeo razmenjuju tako kvačila sa EXEDY, i obrnuto.

 

Ono Made in Japan nažalost gubi bitku zbog roka isporuke, cene transporta i same cene proizvoda..

Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh, ne otvaram svaki set (pogotovo ne ja, jer ne sedim u prodaji).
 

Postoji šansa da je neko vratio set (da ne kažem goru reč), i poturio nam nešto, a moji nisu proverili, to se dešava sa mehaničarima dosta često.

 

Mislim da imamo mi još tih kvačila na stanju, sad će otvoriti svaki set, da vide kakva je situacija.

 

Može i opcija povrata novca, može i opcija zamene seta, kako god želiš.

 

To sve završavaš sa mojom prodajom direktno.

Link to comment
Share on other sites

Posto ste etalon za kvalitetnu i dobru uslugu, ja ocekujem od vas da dobijemo info sta je u konkretnoj kutiji koju je dobio Stefan.

Mene licno i interesuje, cudno da i vi ne zelite to da saznate, sta sve moze da dodje u Exedy originalnoj ambalazi. Besmisleno je da pise exedy uk, a na samom proizvodu nije moguce utvrditi koji dobavljac i iz koje zemlje je proizveo konkretan deo.

Link to comment
Share on other sites

Zvaće moji iz prodaje, sada gledaju kutije.


Biznis u današnje vreme ne ide više tako - ne možeš doći do izvora, jer svi kriju svoje izvore, a ja ne mogu da uslovljavam EXEDY.. Ja sam sa njima potpisao ugovor, znam koji kvalitet nude, koji je stepen reklamacije i koliku mi garanciju daju.

 

Oni sami traže svoje dobavljače i meni daju samo sve šifre, po kojima ja poručujem.

 

To je ogroman sistem, i ne može jedan maleni TRIO da dođe i kaže: pošaljite mi tu katalošku šifru, ali insistiram da bude samo FCC made in Japan.

 

Uostalom, pogledaj samo paletu Honde danas - Civic i Cr-V su made in UK, Jazz je Made in Mexico, nijedan Made in Japan.


Da ne pominjem Toyotu, gde je 90% palete za Evropu iz svih zemalja, samo ne iz Japana..

 

Svi dobavljači delova imaju standarde koje moraju da ispune, a gde će im biti fabrika, to je danas pitanje..

 

Tako da ja poručim Exedy kvačilo po šifri za Accorda, Exedy garantuje kvalitet, a ja prodajem dalje..

 

Kao što rekoh, nije nikakav problem ako želi da vrati kvačilo iz gore navedenih razloga, vratiću mu novac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...