Jump to content

Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis? - mi smo tu zbog vas...


Recommended Posts

Je l ovi BluePrint diskovi za FD1 Civic pašu za još neki model? Ispadoše mi višak tj. džabe sam ih kupio kad je bila akcija :)

 

FD1 Civic, FR-V, Stream od evropskih modela. Mada, i tu ima caka, po OEM broju je najsigurnije, ali ne znaci da je OEM broj za FD1 isti i za ostale, a isti disk u sustini...

Link to comment
Share on other sites

Cao Trio.

Interesuje me koliko kostaju ovi diskovi i plocice po komadu kao sto je radio mareCIVIC http://www.hondaclub.rs/forum/topic/609-civic-1991/page-29 ?

 

Icicu uskoro kod Dejana u Karlovce da mi ugradi na zadnje tockove diskove, pa bih stavio odmah nove.

 

Pod pretpostavkom da ti stavlja zadnje kocnice od ED7 1.6, evo cena:

 

Plocice set 1200 din, IMAM.

Diskovi 1550/2200 din/komad, IMAM. (dva proizvodjaca i kvaliteta su u pitanju, zato su razlicite cene).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdravo, vidim da ste radili menjace na CL-u, pa me interesuje koja je cena, koliko dugo traje ta popravka i koliko unapred treba zakazati. Posto mi je prilicno tvrdo kvacilo i hvata pri samom vrhu, to bih uradio posle 15. juna, ako je moguce.

Link to comment
Share on other sites

Set kvacila EXEDY kosta 27500 din, ima na stanju. Da se zameni, kostalo bi jos 10000 dinara.

 

Treba 1 dan posla, i to ako se krene od 08.30h odmah ujutru, pa do kasno uvece..

 

Treba zakazati jedno 4-5 dana ranije za takvu operaciju, pocinje sezona godisnjih pa smo stalno puni...

Link to comment
Share on other sites

Postoji u originalu.


U aftermarketu samo kompletne metlice, sto preferiram jer se menjaju ocas posla, mnogo prakticnije resenje + mnogo manja sansa za ostecene dela i potencijalnu reklamaciju.

 

Ja sam sestrinom FK stavio originalne, jer nisam imao tada da uzmem ove, a sada uzmes set dobrih za cenu originalne vozaceve...

Link to comment
Share on other sites

Izuzetno profesionalan servis, svaka preporuka. Momci su bili vrlo predusretljivi i za preuzimanje i za ostavljanje vozila, sve stare delove su mi pokazali i objasnili simptome. Cenovno su vrlo prihvatljivi u odnosu na Beograd, tako da se definitnvno isplati ici, naravno prvenstveno zbog kvaliteta.

Definitivno moj izbor za sledeci servis.

Link to comment
Share on other sites

Zile, koje smo svecice stavljali na mog Civica (ako se sjecas) onomad? Koje sad da stavim i da li je 50k km ok interval za zamjenu? Na 80k smo mijenjali, sad je 127k km ma satu...

 

Idu ti iridijumske, ja imam NGK, te smo i stavili, oznaka ti je IZFR6K-11S, jos ti je rano da ih menjas, 160k km je taman. Mislim, ako imas neke smetnje i hoces da ih menjas, nece da skodi, ali iridijumske imaju mnogo duzi interval zamene, ali i jacu cenu...

 

@Polke: Hvala, trudimo se!

Link to comment
Share on other sites

Zavisi od modela Honde, proizvodjaca plocica, fabricke postavke, samog vozaca, uslova puta, xyz faktora...tesko je generalizovati, eto Zoda i Zemunac presli boga oca sa fabrickim, dok Accordi, Jazz trose kao ludi.. Civic englez zlatna sredina, npr. jedan CRV 2010. godiste automatik, na 50k km beogradske voznje menjao diskove i plocice prednje...

 

Stvarno nema pravila.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...