Jump to content

Pomoć ugroženom stanovništvu u poplavljenim područjima


level3

Recommended Posts

Pomoć ugroženom stanovništvu u poplavljenim područjima možete poslati putem SMS poruka na broj 1003, za sve tri mreže mobilnih operatora (Telenor, Telekom i VIP).

Cena poruke je 100 dinara, a sredstva će biti usmerena na račun Vlade Republike Srbije posebno otvoren za prikupljanje pomoći.

 

Potrebni dobrovoljci za odbranu Šabca, inače mu preti katastrofa koja dolazi od reke Save.

Vlada će organizovati prevoz od Beograda do Šabca.

Okupljanje dobrovoljaca je večeras isped Sava Centra u 21h, a sutra ujutro od 9h ispred Arene.

Link to comment
Share on other sites

@Prasinar Ja sam ga zvao i juce i danas ne javlja mi se,prekljuce smo se culi i sve je bilo ok,nadam se da je na bezbednom.

Sto rece Vlaki tu sam da pomognem kao sto vec pomazem ljudima u selu jer smo i mi kriticni i to bas dobro,Velika Morava nemoze da primi ulivanje Jasenice a usce je bas u Velikom Orasju kod mene gde zivim,tako da je veoma zeznuta stvar. 

Link to comment
Share on other sites

0606660230 Ja sam se već ponudio ali sam daleko ali ni to nije problem. Kada ga budete zvali, trudite se da što kraće razgovarate jer nema punjač za telefon, pozajmio je od nekog u prihvatilištu. Na kratko mi je rekao da je situacija daleko gora nego što možemo da čujemo od medija i da, na veliku žalost cele naše nacije, dosta beživotnih tela plutaju naokolo.... Ne znam šta da kažem više, pomažimo koliko možemo

Link to comment
Share on other sites

Kod mene za sada bolje stanje. Kanali puni,njive u vodi i par kuca koje se nalaze oko mostova. U sustini reaogovano je na vreme i svi su bili slozni ma koliko panike bilo,zrtava nema.

Voda opada ali stari ljudi koji dobro poznaju V.Moravu jos uvek joj neveruji i kazu da jos uvek nije bezbedno kao sto izgleda.

Vode i hrane ima tako da nam pomoc sa te strane nije potrebna a ostalima ako nesto treba javljaj te tu sam. 

Link to comment
Share on other sites

Vedrane daj ovde ziro racun kluba...

 

Striktno je zabranjeno raznim organizacijama i udruzenjima da organizuju novcanu pomoc preko sopstvenih racuna.

Sva novacana pomoc ide preko vlade RS. kako sam i napisao.

 

Za nase Hondase gledacemo da se okupimo i licno im predamo novcanu pomoc, sto ne znaci da to ne uradite i za ostale gradjane putem sms 1003

Link to comment
Share on other sites

Prvo i osnovno.Nikako ne pokusavati upaliti.Ne davati kontakt niti paliti bilo sta.Za instalacije treba jako puno vremena da bi se kroz osusile.Promenuti sve filtere i rastvoriti auto koliko god je moguce.Znaci tabla tapacirunge sedista povaditi itd.Neke stvari se nece moci spasiti kao sto si radio,zvucnici,bord komp itd...Sve zavisi koliko je auto bio u vodi tj da li je do pola ili ceo bio pod vodom...Naravno tu je detaljno ciscenje motornog prostota,kutije sa osiguracima.Bez odredjenog ulaganja ne moze se sanirati.E tu je sad problem sa automobilima koji imaju alarm.Zbog vode sistem je blokirao i mora se obijati i vaditi alarm napolje.Ima posla vise od nedelju suncanih dana...Drug je nazalost imao ovo neprijatno iskustvo sa Citroen Xsara.Stim da je njemu auto proveo nesto vise od 12 sati pod vodom...

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim. Da su mu npr bile skinute kleme, pa i ajde...ovako..tesko...

 

Moja firma je poplavljena u rakovici, voda u kancelariji bila 1.5m, cistimo vec treci dan razna pojescu pojescu govno sa slascu sa slascu, mulj, djubre, fekalije itd. Steta ogromna...

Inace, poplavljeni smo zato sto je resnicko jezero bilo kriticno, pa su pustili branu ka Topciderci i otud se sva ona voda nasla u rakovici, maltene do opstine.

 

No, firme manje vise...najgore je kad ljudi ostanu bez domova...

 

Kao sto je Sale rekao, pomoc cemo organizovati...idemo dalje!

Link to comment
Share on other sites

Bez obzira na kleme,ako je auto potopljen do shoferke to je dovoljno.Voda se zavuche gde ni prashina ne moze...tako da kompletnu elektroniku nema shanse nikada da ochistis detaljno.Oksid se stvara vremenom i tako i pochinju lagano problemi.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam Ivan tj. "Muscictalk" i Marjan tj "OMA".

 

Na stranu sad i pare i sva ostala pomoć, sevap bi bio kada se voda povuče i kada puste ljude da se vrate kućama, da se mi članovi, naravno ko hoće, organizoujemo neki vikend i odemo da pomognemo koliko god možemo Ivanu i Marjanu da obnove i osposbe kuće za život u njima... Biće tu posla preko glave za 10 ljudi a ne za jednu porodicu!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...