Jump to content
Sign in to follow this  
TRIO_driver

Honda Civic 1.8 4dr 2008 - Zamena EXEDY seta kvacila

Recommended Posts

Na red je dosla i Honda Civic sa 1.8 motorom R serije, ovo je FD sasija sa 4dr japanske proizvodnje, motor je R18A1, a vlasnik gosn' Jale sa HCS.. :)

1_zps431765e3.jpg

Kad se radi kvacilo, uvek mora da se pocupa dosta delova (koje logicno vratimo nazad.. :)):

2_zps0587e9dd.jpg

Slicno Accordu CL, i Civic FD ima prednju traverznu na koju mu se kaci skoro sve, od trapova do letve volana, a koja mora dole:

3_zps26776e3e.jpg

Stigli smo do zamajca, ovo je pre Jaleta bio sluzbeni auto, a ima manje od 100.000 km na satu, sto je opet dovoljno da nemarnim koriscenjem papucice vec stigne da osteti zamajac, srecom tek u pocetnoj fazi, ali dovoljno da prouzrokuje sitne vibracije pri kretanju..

4_zps3be68c78.jpg

Sam menjac sto ide uz R motor:

5_zps618f1459.jpg

Stara korpa, poprilicno su se peraja iskrivila, sama korpa je pregrevana:

6_zps62628591.jpg

Stara lamela, dosla skoro do nitni, jos uvek celovita, ali sa tragovima paljevine, prethondi vlasnik je ocigledno nemarno koristio papucicu kvacila, sto je prouzrokovalo spaljivanje lamele, te usled povecane temperature, i krivljenje korpe, a posredno i na zamajac...

7_zps12b45942.jpg

Nema lazi, nema prevare, EXEDY je prva ugradnja za Civic 1.8 benzin FK/FD 2006-2012:

8_zps6e8c1f4d.jpg

Naravno, ide identican nov set:

9_zpsd2f0286d.jpg

Zajedno sa korpom i druk lezajem:

jale1_zps7ed75daa.jpg

Na kraju gotov auto, a Jale ne mora vise da bilduje levu nogu.. :)

jale2_zpsaa242256.jpg

Napisao ti je Jale u njegovom postu mislim, od 11h do 16.30h je trajalo.

Te vibracije su tek, tek kad se otpusti pedala, jer je zamajac dobio malo, a ne moze da se obradi, jer nema dovoljno mesa(govorim o ovom konkretno u R seriji), da smo obradili, postojala bi opasnost da bi korpa usla dublje nego sto sme, i ne bi dobio pedalu..

U sustini, to se primeti samo kad se krece, pri otpustanju, osim toga nema zamerki. Ja sam primetio odmah, jer imam isti takav motor i menjac u sestrinom FK2, a cak ni moji majstori nisu bili sigurni jel tako treba ili postoji vibracija, pa su me zvali da probam, jer imam bolji osecaj posto cesto vozim sestrin..

Jedini lek je zamena zamajca, sto se ne isplati, jer ga ima samo u originalu, i kosta poprilicno, ali mislim da se Jale vec sad navikao, i da nije strasno, no nek on bolje napise svoja iskustva..

Pa ja nisam ni svestan koliko su majtori radili, dok smo se mi zezali po NS.

Svaka čast...odlično odradjen posao,...Trio servis je stvarno posluje na najvišem nivo, skroz profi.

Što se tiče vibracija prilikom kretanja, one su minimalne, a kako sve više vozim, cini mi se da polako nestaju, ili su se još dodatno smanjile.

ja sam zadovoljan, kvacilo je sada mekano, auto ide lagano, a i konačno sam odmorio levu nogu.