Jump to content

Recommended Posts

Po nicemu ne privlaci paznju, mozes danas proci pored njega i ne deluje nista vise premijum nego obicna Toyota Corolla iz tog perioda. Vidjao sam SVX u oglasima za ispod $1,000, a cak i odlicno ocuvani modeli ne vrede vise od nekoliko hiljada dolara.

Primera radi, ovaj '95 SVX je verovatno jedan od bolje ocuvanih modela koje ces pronaci u Americi (s obzirom da ih je proizvedeno oko 14,000), i opet je trazena cena samo $4,000. Znaci moze se dobiti za $2,500 bez problema. To je u rangu sa Yugom iz 1980tih, barem na Americkom trzistu.

http://chicago.craigslist.org/wcl/ctd/5248240875.html

Link to comment
Share on other sites

Milion pređenih kilometara (milja) – brojka je koju gotovo svaki proizvođač automobila barem jednom upotrebi u marketinške svrhe kao meru pouzdanosti i dugovečnosti sopstvenog modela.

http://www.triodriver.com/automobilizam/lexus-ls400-sta-nam-zapravo-govori-automobil-sa-milionskom-kilometrazom/

lexus_ls400_triodriverblog_naslovna_770x

Link to comment
Share on other sites

Ikona po kvalitetu. Nije retkost da se nadje 20 godina star LS sa ogromnom miljazom kome ne samo sto mehanicki sve radi vec i svaki dugmic u enterijeru radi.

 

A na pitanje na kraju teksta koji bi auto izabrao da sa njim predjem 1,000,000 milja u narednih 20-ak godina ... Ford Crown Victoria (ili jos bolje, njegov "evil twin" Mercury Marauder). Neunistiv auto, sto dokazuje podatak da se panduri izivljavaju na njima i opet prelaze ogromne miljaze. Ako se nesto nekim slucajem i pokvari, delova na otpadima ima ogromno, jer se prakticno nije ni menjao u zadnjih 20-ak godina, a kako su ih panduri i taksisti masovno koristili, ima ih kao mrava.

 

1280px-Mercury_Marauder.jpg

 

1280px-2003-04_Mercury_Marauder.JPG

Link to comment
Share on other sites

$2500 košta 30 godina star Yugo? Pa, $3999 bio nov?!

 

Da, bio bi iznenadjen koliko danas u Americi vredi Yugo u voznom stanju. Cak i za one krntije koje se raspadaju i koje nisu u voznom stanju ljudi traze po $1,500-$2,000, a ako je dobro ocuvan i nema nekih vecih problema zna da kosta i do $4,000. Ovde kod mene je pre par godina bio jedan u prodaji, cak nije bio ni u voznom stanju (ne mogu da se setim sta tacno nije radilo). Tip je trazio $2,500.

Na iznenadjenje mnogih, Yugo iz 1980tih danas u Americi vredi vise nego Mercedes S-Class i BMW 7-Series iz istog perioda.

Link to comment
Share on other sites

Yugo se dobijao i kao poklon uz kupovinu nekog Americkog auta.Zaboravio sam kog.Kupimo ovde ove nase za 100e i oteramo tamo da prodamo ;)

 

Takvih slucajeva ima cesto u Americi ako ostane dosta neprodatih auta iz prethodne godine pa hoce da ih se rese. Pa umesto da ponude popust na nekom novom autu, oni ponude neki jeftiniji auto u zamenu za popuste. Recimo, kada je Chrysler PT Cruiser vec zavrsio sa proizvodnjom, imali su dosta neprodatih vozila, pa su ih nudili "besplatno" svakome ko kupi novi Dodge Ram bez ikakvih popusta. To i nije bas neki dobar "deal" - na Ram i tako mozes dobiti i do $10,000 popusta dok je novi PT Cruiser kostao oko $13,000.

 

U slucaju Yuga, mislim da su ga nudili besplatno svakome ko kupi Cadillac Allante bez popusta (koji je kostao cak $55,000 krajem 1980tih godina). Allante se i tako prodavao lose, tako da su na njemu bili ogromni popusti - verovatno veci nego sto je i sam Yugo vredeo.

Link to comment
Share on other sites

U nijednom momentu nisam poredio Ford i Lexus. Ne izmisljaj price. Da si otvorio i procitao pricu na sajtu Trio Driver, znao bi da je pitanje na kraju price bilo:

Za kraj pitanje upućeno čitaocima: Koji biste automobil odabrali ako uslovi zahtevali da pređete milion kilometara tokom narednih, recimo, dvadeset godina? (Imajte u vidu, vi plaćate račune).

Ja sam lepo rekao koji bi moj izbor bio.

 

Sto se tice Yuga, evo ti jednog za $14,500 (doduse ima samo 1,800 milja na satu).

http://www.carscoops.com/2010/07/found-for-sale-1987-yugo-gv-sport-with.html

 

A evo kako se krecu cene dobro ocuvanih model (ovaj ima 88,000 milja na satu, cena $3,000).

http://jalopnik.com/for-2-999-is-this-1987-yugo-gv-better-than-no-va-1673796236

Link to comment
Share on other sites

Nemojte tako da dozivljavate coveka jer stvarno nije u tom fazonu. Znamo ga vec 100 godina i sa drugih foruma, ne samo Hondinog. Nikada nije kudio japansku industriju vec u velikom broju diskusija, a i licno napisanih tekstova bio objektivan...

 

Moze on privatno da simpatise Forda i vise od Honde i bilo kog japanca, ali da je po njima pljuvao nerezonski - nije.

Link to comment
Share on other sites

Moguce. Ali u svakom postu je iskoristio priliku da uvelica Forda iznad japanskih proizvodjaca. Ni to ne bi bio problem da nije na Honda forumu ;)

Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk

 

U ovom slucaju sam velicao Yugo, ali izgleda da je i to bilo pogresno ... :)

 

Ako sam gde velicao Ford, to je bilo u "sviranje u izduv" sekciji, koja je off-topic, tako da se valjda u njoj moze pricati o svemu i svacemu. A i gde sam "velicao" Ford, to sam radio samo po voznim karakteristikama, gde je Ford ipak jedan od lidera u "Average Joe" klasi.

 

A inace, ja posedujem Ford, Hondu, Toyotu, Mitsubishi, Harley Davidson, a do nedavno i Volkswagen i Suzuki, tako da mi se ne moze zameriti da sam pristrojen prema jednoj kompaniji ili cak i jednoj drzavi.

Link to comment
Share on other sites

Vec neko vreme imam u planu kupovinu Stojadina i da ga uvezem u Ameriku.

 

Sto se tice samog Forda, oni meni jesu omiljena kompanija, ali ja generalno volim sve aute. Nikad ne mrzim odredjeni auto zato sto dolazi iz X drzave ili zato sto ga X kompanija pravi. Ako neko napravi dobar auto, svejedno mi je iz koje drzave dolazi i ko ga proizvodi.

Link to comment
Share on other sites

a danas je i onako sve izmesano, kao kompjuter, komponenta odave, komponenta odande...

ali! Ford je po neki dobar, a honda po neka losa, slicno je to...

 

inace i ford je japanac (verovali ili ne) tj. mazda, ali ne svi modeli naravno.

 

Pre neki dan pricam sa prijateljem, koji ima jaguara, sa naravno fordovim V6 motorom. Kao super je... 250 ks ...

Ne kvari se... osim... sto ga vrlo retko vozi,   sramota ga da prica bruku.... (kad ga vozi ugasi se cime se zagreje kompjuter)

 

Englez + ford = dobitna kombinacija...

Link to comment
Share on other sites

Moguce. Ali u svakom postu je iskoristio priliku da uvelica Forda iznad japanskih proizvodjaca. Ni to ne bi bio problem da nije na Honda forumu ;)

Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk

 

e bas to htedoh po ko zna koji put da kazem,vec sam jednom to izneo u nekoj temi, ako gotivi amerikance i ford koji djavo ovde trazi samo da provocira sa tim amrerickim glupostima i kantam od forda.  :mad:

Link to comment
Share on other sites

Dobro ajde, ako ti kazes. Siguran sam da ti iz Beograda znas bolje od mene (koji zivim u Americi skoro 17 godina) kako Yugo prolazi u Americi i kakve su mu realne cene. Ili kad si me ranije ubedjivao ko prodaje najvise auta u Americi ...

 

Imam samo jedan savet za tebe ... Drugi put pre nego sto me napadnes sto sam napisao odredjeni komentar - barem se informisi o cemu je tema pre nego sto progovoris jer si na prethodnoj stranici (a i ranije) pokazao da ti je jezik brzi od pameti.

 

Ako krsim bilo kakva pravila - neka mi admin ili moderator lepo kaze i ja cu prestati.

 

To je sve sta imam da kazem na ovu temu. Over & out.

Link to comment
Share on other sites

synyster> to sto ti pricas za juga u americi,ni jedan filmski reziser nemoze izreziratri takvu glupost, ta prica neprolazi kod bebe od 3meseca

i porediti forda i lexsusa je apsurdno diskutovati

Bitno je da ti iz Beograda znaš bolje koliko jugo košta u Americi. I to odavde iz Boegrada pričaš čoveku koji tamo živi. Kako te nije sramota?

  

e bas to htedoh po ko zna koji put da kazem,vec sam jednom to izneo u nekoj temi, ako gotivi amerikance i ford koji djavo ovde trazi samo da provocira sa tim amrerickim glupostima i kantam od forda.  :mad:

Opet da ponovim: Kako te nije sramota?

Tvoji komentari su toliko jadni. Tebe provocira to što je neko spomenuo Forda. Ti ne voliš Hondu, ti mrziš sve što nije Honda. To je žalosno.

Link to comment
Share on other sites

Bitno je da ti iz Beograda znaš bolje koliko jugo košta u Americi. I to odavde iz Boegrada pričaš čoveku koji tamo živi. Kako te nije sramota?

  

Opet da ponovim: Kako te nije sramota?

Tvoji komentari su toliko jadni. Tebe provocira to što je neko spomenuo Forda. Ti ne voliš Hondu, ti mrziš sve što nije Honda. To je žalosno.

vanavuna> ja nevolim hondu? nebih da se raspravljam sa neim ovde preko foruma nema smisla, a sto se tice forda ovo bi trebalo da bude honda forum?mozda gresim?

Link to comment
Share on other sites

Miksa,

 

Smiri strasti i pokusaj da razumes ono na sta ti ukazuju svi ljudi u postovima iznad. Imaj postovanja prema tudjem misljenju, prema clanovima foruma i ljudima koji su dugo na ovoj (a i live) sceni i od kojih mozes nesto da naucis ili da zanimljivo procitas.

 

Ovo je forum koji se pre svega usko bavi Honda materijom, ali na njemu nije iskljucen argumentovan dijalog i o drugim japanskim i nejapanskim brendovima.

 

To sto mi volimo Hondu, ne sprecava nas da volimo i vozimo druge brendove u isto vreme, a jos manje da ih mrzimo bez neke potrebe. Autodiverzitet je jedna lepa stvar i treba se prema njoj odnositi sa postovanjem.

 

Stoga, zaustavimo se ovde da ne offujemo bez potrebe i da moram posle da brisem postove. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...