Jump to content

TRIO Seka postala Hondasica: Honda Civic FK2 1.8 Sport 2008

Recommended Posts

Da napravimo kratak uvod... :)

Doslo vreme da seki svojoj konfiskujem naseg vernog Swifta(imamo ga od 2000. godine), jer ne postoji zahvalniji sluzbeni auto... :). Imam neke poslovne akcije u planu, za sta mi on intenzivno treba, a i red bi bio posle 7 godina da seka ponovi, kad vec bata kupuje kola 2 puta godisnje(iako njen kosta vise nego mojih 5... :)).

Prvo se krenulo od male Toyote Aygo, jer ona preferira Toyotu, doslo se do zakljucka da je mali i nezanimljiv, pa se preslo na novog Yarisa, da bi se dodavanjem opreme i opcija stiglo do pristojne cifre, za sta je moje misljenje bilo da je previse dati za nov auto te klase, pa makar i takve opreme..

Ja sam bio tu kao savetnik, sta god ju je zanimalo..Dzabe mi Yarisova garancija od 5 godina, kad ga ne bih terao, jer je ta garancija kod dobrih automobila samo fama, a ja imam dovoljno znanja i potencijala da uspesno odrzavam auto kao ovlasceni servis..

Zato sam uzeo stvar u svoje ruke i rezultat je tu... :)

Honda Civic 2008. godiste, Sport model:

12-16.jpg

11-19.jpg

Auto poznajem od prvog kilometra, bio je kod nas i u servisu i u prodaji, vozio ga je veoma pedantan vlasnik, koji je strastveni motoras, tako da nije ni vozen u punoj meri, sto znaci da je na satu u trenutku preuzimanja imao 51k km na satu... :P

14-16.jpg

Auto ima potpuno nove gume 17" sa felnama aftermarket, kao i nove zimske 17" na OEM Sport felnama:

18-12.jpg

16-11.jpg

Auto je utegnut kao praca, proveren kod Stojanova, dobio sam detaljan izvestaj pre kupovine:

----- Original Message -----

From: Nemanja Puskas

To: goran.kacar

Sent: Monday, October 01, 2012 11:29 AM

hudjik !!!!!!!!!!!!

12.04.2010. servis na 20000 km

12.11.2010. zamena donjeg dela zadnjeg branika

17.01.2011 servis 30000 km

31.03.2011 zamena lajsni stakla spoljnih L+D grok

19.05.2011 zamena lajsni stakla unutrašnjih L+D grok

29.07.2011 servis 39500 km

03.11.2011 zamena maske ukrasne grok

10.07.2012 servis 49660 km

redovno menjao plocice

Jedina frka je bila zbog dimenzija, i to vise psiholoski mojoj seki, nego realno, jer je vozila uglavnom mala kola, a moju Supru i Santa Fe je zaobilazila u sirokom luku... :P.Medjutim, probila je led i sad je sve lakse sa svakim novim parkiranjem..

17-14.jpg

110-11.jpg

Da ne ispadne da skacem sebi u usta, i dalje cenim vise FD Civica, ali za mene licno, FK je odlican model, jer s tempom od 5-7k km godisnje sto prelazi moja sestra, letva, lanci i lancanici, kvacilo, i bilo sta krupnije, nece doci na red pre 150k km sto je dobrano dalek period.. :)

U sustini, redovno odrzavanje na 10k km, uz potrosni materijal, i moja seka je resila svoj prevoz narednih 5-7 godina sigurno...

Naravno, grbavim se i ja, vozikam se, iako je tesko doci do njega, jer je ona vec nabacila 500 km za 4 dana, ne vadi se iz njega, razumem je.. :)

Bas cu da proverim za izvesno vreme sve one zamerke od strane Xenona i ostalih u temi.. :)

Hmmm... R18, sport model, 17"... miriše mi da si imao mnoooooooooooooogo veći uticaj od običnog savetodavca (a i skrivene namere za "koji krug") :):):)

Zaista deluje savršeno i, što ja volim da kažem, ima godine samo na papiru ;)

Sa srećom da se navoza!

Hvala, bice verovatno tako.. :)

Cale je rekao: Hvala bogu, sad ce konacno da sjasi sa mog dzipa... :)

Ja se grbavim samo kad mi treba prevoz za vise putnika, ili klima(mrzi me moju iz Supre da dizem iz mrtvih), ali naci cemo mi jos razlika da se ogrebemo...:)

Pitala me odmah ona, kad je sledeci Honda skup?:)

Da se razumemo: ako me potreba natera, da mi treba savremen auto sa 4 vrata (znaci beba), a Hilux mi je finansijski malo trenutno van dometa(a i ne treba mi jos, ali kad volem.. :P), neka realna opcija koja bi mi radila posao po svim parametrima je Accord CL, idealno u CL9 Type S verzij(da Smiga, gledam tvog.. :)).

Ja ne zurim, kad bude bice, do tada uvek mogu da se izgrbavim od seke, s obzirom da imamo veoma blizak odnos, a kao tim u poslu smo odlicni.. :)

Odlican auto, ali odlican...a sto se tice price o nedostacima...jedino sto mogu da primetim da je "krta spolja", tacnije da karoserija nije kao pre 20 godina, ali je tako sa svim automobilima u zadnjih 10 godina, sve ostalo tipa lose kvake, losi farovi, losa farba, los lak...nije vredno spomena, jer realno, najbitnija stavka je motor i njegova pouzdanost, a pozamanterija je ko i cipele, tj. menjas kad ti dune...dakle manje bitna kategorija...

Sto se tice preglednosti i zenskog dela publike...moja zena kad je sela da vozi prvi put ( a to je bilo posle 2 meseca kupovine auta, jer je morala psihicki da se pripremi i dogovori sama sa sobom i sa autom) uspanicila se i to ozbiljno,i non-stop kukala "jao ja nista ovde ne vidim, kao da sam u formulu sela"..." jao ja ne umem da parkiram auto, jao kratke su mi noge ne mogu da se lepo namestim, jao kratke su mi ruke, jao ne vidim nista nazad"...sto je i normalno posto je pre toga vozila manje automobile, ali uspesno smo preboleli to njeno dogovaranje sa "njenim rukama i nogama", jedino jos ne sme da parkira sama auto u rikverc po gradu, jer se plasi da ne zakaci negde auto, ali sazvakace i to...

Hehehe, jeste da je po mom ukusu, ali za divno cudo nije, ja sam njoj prepustio totalno odluku, a dovoljno je bilo da ga vidi i provoza, i da se zaljubi u njega, a naspram Yarisa(cak i potpuno novog), je veca klasa i avion, tako da se i sestra primila full... :)

Sta reci, osim njenog komentara: Bato, da sam znala da ce me ovako usreciti kupovina Honde, kupila bih je mnogo ranije!!!

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...