Jump to content

Honda Adrenalin Day, Navak, 2012 (utisci, slike, klipovi)


foRce

Recommended Posts

Stigao kuci pun utisaka, sagoreo od topline i vrele atmosfere.

Bilo je sjajno, puno hvala Delti na sjajnoj organizaciji, test voznjama, posluzenju i osvezenju.

Nas Honda klub je kao i uvek sjajan, lepa atmosfera i druzenje.

Pozdrav svima, a slike uskoro......

Link to comment
Share on other sites

Vrh stvarno! svaka čast delti! svaka čast HCS-u! Lepo zezanje dobra ekipa, paklena vrućina...

Staza je extra stvarno! Jesam malo zakuvao motor, ali je bilo extra, totalni zen! Što kaže Žile posle toga da voziš do kuće 40 na sat i da uživaš!

Civic novi je extra! Ali opet mi se više depada sedan od hatchbacka! Onaj hatch koji sam vozio se vukao kao puž a i ostali su rekli isto za baš tog Hatcha! zadnji kraj mi se više dopadao na 8.gen, ali je prednji kraj na novom sedanu skroz u mom fazonu. Hauba malo niža i nekako agresivnije izgleda! Odlično drži u krivinama! Jedino mi se čini da je kod 8gen civica mnogo bolji odziv na pedalu gasa i čini mi se da bolje ide 8gen od ovog novog, mada hajde nikada nisam vozio 8gen na stazi pa možda ni nemam pravi osećaj o tome...

sjajan dan u svakom slučaju!

Link to comment
Share on other sites

'ajd da i ja napisem koju o svojim utiscima...

Odlican dan i fenomenalna organizacija. Bilo je veoma vruce, ali osvezenje koje je obezbedio organizator kao i uvek nije manjkalo...

Nazalost, ja sam imao peh u svom drugom krugu voznje Civic Hatcha. Auto je u "S" krivini proklizao u njenom drugom delu zadnjim krajem sto ja nisam mogao da iskontrolisem i nastavio ka gumama koje je odbacio prednjim delom. Na svu srecu nisu se otvorili air bagovi jer brzina nije bila velika i niko u autu nije povredjen.

Ovaj incident, ma koliko bio lose iskustvo predstavlja iskontrolisanu situaciju na stazi koja je vrhunski pripremljena i pre svega ima zadatak da svakom prisutnom na njoj (kao i meni u ovoj situaciji), da izuzetan primer sa cime se mozemo susresti u saobracaju. Dokazalo se da svakom moze dogoditi neki "los korak" koji nas u realnom zivotu i nekontrolisanim situacijama moze "zbaciti" s puta i imati katastrofalne posledice.

Ovo mi je prvi "limarski zahvat" koji sam imao sa nekim autom posle deset godina vozacke karijere i mogu vam reci da cu nadalje voziti jos 10x opreznije nego do sada.

Ovom prilikom uputio bih i javno izvinjenje Delta Automoto Hondi, zbog ekcesa koji se dogodio. Delta se pobrinula da svi ucesnici na stazi budu maksimalno bezbedni, a vozila osigurana.

Ova manifestacija mi je na pravi nacin podigla ADRENALIN, tako da je sto se tice mene - USPESNA :).

Link to comment
Share on other sites

Utisak dana je: pakao! Sreća pa sam se dobro pripremio. Dobro je da je Delta organizovala osveženje, svaka čast. Inače bi pomrli tamo.

Što se organizacije test vožnji tiče, moglo je malo bolje, jer je ispalo da je vozio ko se bolje snašao. Neki i po par puta, a neko možda ni jednom ili jedva jednom. No dobro, puno ljudi, teški uslovi, nije ni ljudima iz organizacije bilo lako, tako da na kraju pozitivna ocena i za njih. Hostesama svaka čast, izginule se tamo ceo dan, da bi na kraju dana i dalje nasmejane đuskale uz muziku sa razglasa.

Za organizaciju našeg dela na stazi, bez zamerki. Vedran se potrudio da svakome izađe u susret, tako da mislim da su svi zadovoljni. Ja sam odvezao 15 minuta, laganica. Sasvim zadovoljan jer sam ostao na stazi i autu ništa ne fali, osim benzina i ulja što sam potrošio.

Imam brdo slika, ali treba sve pregledati, sortirati, pa kad završim, postaviću.

Na kraju, ali meni najbitnije, upoznao sam neke nove ljude koje znam odavde, ali nije bilo prilike da se upoznamo uživo. Neke sam i propustio, ali biće opet neke prilike. Meni je to najvredniji deo dana i drago mi je što sam bio tu.

Do sledećeg viđenja! :drinks:

EDIT: Evo jedna lepa fotka, ostale kasnije.

post-2297-0-70917200-1339263113_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Delta objasnila, navak ekipa svaka cast kako su uigrani i organizovani, ne trubi Mirko dzabe stalno za bezbednost...

Novi civic brutala od auta, odlicno lezanje i preciznost, crz je razocarao na stazi, nema upravljivost kakvu sam ocekivao za tu vrstu sasije.

Novi CRV je iznenadjenje za mene, vozi se kao svaki normalan auto, ne oseca se masa i visoko teziste.

Kabe je ok prosao, zato moram malo da se nasalim :)

post-749-0-06735100-1339263716_thumb.jpg

post-749-0-63489600-1339263726_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja prezadovoljan celokupnim dogadjajem, jako dobra organizacija, vozio sam i novog Civic-a i Crz-a :).

Malo me smorio lepak koji nismo mogli da skinemo sa soferke pa sam svoj auto vozio kroz mutnu soferku.

Drugar je ostao bez fotoaparata pa bih zamolio ukoliko je nako nasao Canon PowerShot a2200, da mi se javi na pm, hvala.

Link to comment
Share on other sites

Odlican dan i odlicno druzenje! Organizacija odlicna, sa manjim propustima, ali kao sto Trojke rece, pored toliko ljudi nije lako...Svaka cast jos jednom!

Sto se tice Civica hatch (jedino sam njega vozio), me odusevio u krivinama, mekan je i udoban, a ipak drzi mnogo lepo! Jedino mu malo fali snage na pravcu, prilicno je inertan...

Sve u svemu odlican dan i odlicne voznje, iako Zoda (posle 2 voznje) vise nije hteo da se vozi samnom... :tease:

Posle sam se i provozao sa FoRce-om u Accordu i (pored nas 4 u kolima i odlicne FoRce-ove voznje) moj utisak je da opasno dobro poteze, jedino sto mi se cini da mnogo bezi preko nosa..Ali dalji komentar nek daju ljudi koji su ga bas poterali.

Jos jednom veliko HVALA Delti na pruzenoj prilici i HCS-u na celokupnom Event-u :good: ja prezadovoljan!

P.S. Sto se Kabeta tice, jbg moglo je svakome da se desi, ali dobro je da je sve u redu, lim ce da se ispegla ;)

Ali u duhu HCS-a (s obzirom da je sve ok) Ovaj deo moze da se premesti u HCS-trpanje, bez toga ne ide, ka*ali smo Branka, jbg Kabe ti si na redu :D

kabe_inside.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sprzili se do maximuma, navozali se lepo... Stigao kuci pun utisaka... Organizacija odlicna, staza da ne pricam gluposti - Navak... Novi Civic - konacno kompletan auto, jako se dobro ponasa na stazi... Accord me je kupio za sva vremena, luuuudilooooo... Sve pohvale organizatorima, Delti... Druzenje, meni licno mozda i najbolje do sada! :nyam: Malo se smorili kada smo ugledali Kabeta u prasini :( ali je ipak sve dobro proslo!

Jos jednom pozdrav Delti i drugarima iz kluba... Multimedija soon

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Delti na organizaciji i finim hostesama,sve organizovano na nivou :) Drug i ja potegli iz Bijeljine i nismo se pokajali,vozen civic hach mada sam htio accorda al rekli ne moze :(.. onako..dosta mi djeluje sterilno na upravljanju i fali mu snage,dobro drzi krivine,sve u svemu solidan auto.. Kasnije sam izvezao nekoliko krugova u svom civicu dual carbasu i veoma prijatno i pozitivno me iznenadio :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se nadovežem,stvarno utisci su....nemogu da opišem.Jednom rečju fenomenalno.Probao novi civic hatch,dobro leži u krivini,prostora koliko voliš,enterijer vrh,jedino da su ubacili pravi motor koji reži,a ne ove Eko,jbt nečuješ da li radi ili je ugašen,a slabo bogami i vuče.Žalim samo što nisam probao CRZ(ipak je naslednik CRX-a) možda je malo agilniji.Ostalo atmosfera 10+,organizacija 10(sitne finese),hostese 10 na kvadrat-i vredne i lepe :good: Staza odlična,jes da mi je prvi put na Navaku,prva dva kruga mi je trebalo da malo osetim teren(u prvom sam se na početku u drugoj krivini i okrenuo :) ali posle je stvarno bilo do jaja...Imam nešto slika i klipova okačićemo narednih dana...

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da smo bili od vec od devet na stazi, a otisao sam u pet, mislim da sam izgubio jedno 5L tecnosti, koliko je bilo toplo...

To je jedino sto mi je smetalo, doduse zakazao sam za Accorda, vozio CR-V, bilo je kako se snadjes, upoznao nove ljude, koje nisam do sada, tako da sam happy i zbog toga...

Dogadjaj je bio svetski, dosta novih modela i motora...

Novi Civic sedan je mnogo lep, lepsi mi je od 5dr, a ono sto me raduje je da je, iako sklapa u Turskoj, fakticki made in Japan, zato sto su mu recimo Nissin kocioni sistem, Denso hladnjak, Stanley svetlosna grupa itd..

Pored Kabeta, pao je i na stajanci i jedan motor iz Stojanova, decko se srusio, rezultat je da je ogreban, ali mehanicki ispravan...

Ujedno mi nikako nije jasno sta se desilo sa Kabetom, zato sto smo 2h ranije mi peglali belog totalno unlimited, pun gas, ali sa upaljenom kontrolom stabilnosti, tako da jedino sto mogu da pretpostavim je da je neko iskljucio VSA, a Kabe vozio pun gas i ebiga...

Sreca sto je to bio Deltin auto, pa je kasko osiguran, Stojanov beli Civic, a mislim ni Auto Garantov Civic nisu kasko, bilo bi zesce shit....

Po mojoj nekoj proceni, steta je jedno 3k evra....

No, bilo je odlicno po svemu, jedino vreme ubi, previse toplo, kao na Huji pre neku godinu...

Link to comment
Share on other sites

Sve je u samom vrhu, vrucina je objasnila kao i novi civic, u odnosu na crz-a je daleko daleko bolji po svemu iako nije da kazem ista klasa. Perfomanse koje i nisu nesto kako spominje dosta ljudi, po meni nije realno, jer je to gradski autic koji mislim da je i vise nego dobar, stabilan i brz za grad.

Super druzenje, svaka cast. Aj u zdravlje :hi: :hi:

Link to comment
Share on other sites

Sreca sto je to bio Deltin auto, pa je kasko osiguran, Stojanov beli Civic, a mislim ni Auto Garantov Civic nisu kasko, bilo bi zesce shit....

Po mojoj nekoj proceni, steta je jedno 3k evra....

Test vozilo dilera a nije kasko osigurano???

I dal je moguce da je tolika steta?

Link to comment
Share on other sites

pa kada bi menjali sve delove verovatno jeste tolika šteta. ali što bi rekli limari u Srbiji - ma sve se to pegla :))))))

Civic na stazi deluje sporo, zato što je staza i udara te adrenalin i hteo bi da ti je NSX pod dupetom, a u regularnom saobraćaju, kada se uporedi sa konkurencijom kontam da je u vrhu klase, ponašanje u krivinama je izvanredno, to smo se svi složili uglavnom! zamislite koliko bi bili smoreni da ste vozili npr gnoja 1.6 tdi na navaku :))) ostareli bi do prve krivine :)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...