Jump to content

Honda accord, vibracije pri kocenju


Recommended Posts

Postovani,

 

Vozim Honda Accord 2008, 2.0 benzin, 158.000km, zbog vibracija kada kocim pre 5.000km sam zamenio prednje i zadnje diskove i plocice, ali zamenom vibracije nisu prestale. Proverio sam komparatereom diskove (nove) idealno su ravni na komparateru odstupanje od 0.01mm. Takodje prekontrolisane kocione celjusti (klesta) nemaju luftova.

Sta bi jos moglo da uzrokuje ove sitne vibracije uglavnom prilikom kocenja na brzinama preko 90km/h.

Set diskova i plocica je marke Brembo.

Nadam se da cete imati neki savet sta jos prekontrolisati.

 

Srdacan pozdrav9c8afb30d30e3994e7362db58cb40a85.jpg

 

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da li trese auto pri naglim ubrzanjima?

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk


Ne, auto apsolutno nema tresenja ili bilo kakvih vibracija cak i na brzinama od 160+ km/h

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ja bas u decembru na istom accordu, treslo. papucica i volan igraju, obradih diskove, nove plocice i sve super od tada. glavcina kriva najverovatnije ili naleganje diskova na glavcinu.
Ima li neki nacin da se proveri glavcina i ne kapiram bas zasto bi tresla samo pri kocenju.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ima li neki nacin da se proveri glavcina i ne kapiram bas zasto bi tresla samo pri kocenju.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Mozda nisam bio bas najjasniji, komparater sam stavljao direktno na namontirani disk, proveravao i spoljasnu i unutrasnju stranu diska. Da nesto ne lezi kako treba moralo bi se videti na komparateru.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kovac said:

Ima li neki nacin da se proveri glavcina i ne kapiram bas zasto bi tresla samo pri kocenju.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

obicno kako sam citao bude na kocenju a ovako ne jer disk ne lezi lepo. da li pri kretanju slobodnom se to pegla a prilikom pritiska kandze dodje do igranja ne znam, al zato se i preporucuje obrada diskova dok su namontirani, da bi se sve ispeglalo ako je krivo oboje. jer ja kad sam uzeo auto tad i isto sam se cimao da li ce samo obrada skinutih diskova mi resiti, da nije nekad auto imao neki bocni udarac ili nesto tako pa je kriva glavcina.

33 minutes ago, Kovac said:

Mozda nisam bio bas najjasniji, komparater sam stavljao direktno na namontirani disk, proveravao i spoljasnu i unutrasnju stranu diska. Da nesto ne lezi kako treba moralo bi se videti na komparateru.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

onda ne bi trebalo da bude do glavcine ili diska. mozda neki luft u trapu, letva.

Link to comment
Share on other sites

onda ne bi trebalo da bude do glavcine ili diska. mozda neki luft u trapu, letva.
Auto sigurno nije imao ni najmanju havariju. Kupio sam ga od drugara sa predjenih 98.000 on ga je uzeo novog prvi je vlasnik. E sad, kakvi su nam putevi, havarija je svaki izlazak na ulicu.
Provericu jos jednom trap, mada sam sve to vec proverio i nisam naisao na bilo kakav luft.
Svakako hvala na savetima.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Auto sigurno nije imao ni najmanju havariju. Kupio sam ga od drugara sa predjenih 98.000 on ga je uzeo novog prvi je vlasnik. E sad, kakvi su nam putevi, havarija je svaki izlazak na ulicu.
Provericu jos jednom trap, mada sam sve to vec proverio i nisam naisao na bilo kakav luft.
Svakako hvala na savetima.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Jesi resio problem?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da su male vibracije jos uvek tu, mada ih drugi koji su probali auto ne primecuju.
U medjuvremenu sam proverio detaljno sve delove trapa napred i pozadi, sve je da kazem u ok stanju.
Ovih dana cu da stavim letnje gume, tako da cu da iskljucim i mogucnost da neka felna ili guma prave problem.



Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...