Jump to content

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Zovem se Miloš i iz Novog Sada sam. Vozač sam već više od 10 godina i do sad su to bila vozila iz GM grupacije, ćaletove astre F i G i ženina Corsa C, sve benzinci.

Kao što većina članova zna, potraga za ovim primerkom je trajala baš dugo i sam razvoj situacije je poprimio odlike nekad drame, a nekad komedije. Sada, kada je euforija oko prvog FK8 civica  u Srbiji konačno malo splasnula i kada sam sumirao utiske o accordu nakon dva meseca vozanja, red je da vam predstavim drugu najiščekivaniju hondu na forumu ovde godine! :D:P 

DSC_0347.thumb.JPG.49d2227cc7c11235d58afa69efaad5f2.JPG

Honda Accord CL7 2.0 Sport, 2006. godište, primerak koji je poslednji predstavljen u mojoj temi "Šta da kupim?" http://www.hondaclub.rs/forum/topic/7539-accord-cl7-sport-owner-wannabe/

U momentu kupovine imala malo manje od 193k km. Eksploatisan u manjem mestu (Sremska Mitrovica) i na putovanjima po regionu. Održavan uglavnom u Delti i Stojanovu. Traženo  je 5100e, dogovor je pao na 4800e.

Vrlo brzo nakon kupovine stavljene Barum Polaris 3 gume.

Kod majstor Robike odrađen mali servis: filter ulja (350din), filter klime (800din), ulje Motul X-Cess 5W40 (4820din) + ruke 1200din. Malo kasnije, menjane svećice (Denso - 1800din), prednje pločice (ATE - 6000din), stavljeno original crevo serva (20400din) i odrađeno štelovanje ventila (2500din).

U planu: 

• zamena glavnog cilindra kvačila (počelo da krcka, podmazivanje ne pomaže)
  • alu felne 17'
  • farbanje branika i krila iznad zadnjih točkova + poliranje
  • maglenke
  • zamena znaka na volanu

Generalni utisak: Za ova skoro dva meseca koliko je accord kod mene, prešao sam preko 3.000 km, a uzimajući u obzir da se bavim kancelarijskim poslom, mislim da je to baš dosta. :)

Ja sam oduševljen ovim autom. Ponašanje na putu, ubrzanja, potrošnja, udobnost, količina prostora... Pravo mi je uživanje da ga vozim jer je ovo, po meni, jedna vrhunska mašina. Čak mi više ne pada tako teško ni taštu da vozim, samo ako idemo hondom, a ona ćuti.

Još jednom hvala svim forumašima na pomoći, svi saveti su mi jako značili u potrazi :) 

DSC_0353.JPG

DSC_0249.JPG

DSC_0291.JPG

DSC_0310.JPG

Pismeno predstavljanje. To volim.

Prelepa boja...

Investirao si u utezanje jednog od najbitnijeg dela. Sastavice jos toliko bez problema. Iskreno mi je drago da si zadovoljan izborom i konkretnim modelom!

Nek je SASRECOM!

4 hours ago, Kabe said:

Prelepa boja...

Hvala, ljudi! :)

Iskreno, za boju sam u startu bio jako skeptičan, nije mi se nimalo sviđala. Al me žena i kum ubediše i sad svakim danom sve više uviđam da je stvarno prelepa, najviše jer je drugačija i ne viđa se na puno accorda. Čak ove 16' felne, koje su u kombinaciji sa nekim drugim bojama neviđeno ružne, sa ovom mi se nekako uklapaju, ne štrče toliko, te ću ih najverovatnije ostaviti za zimski set, a do proleća se nadam da ću nabaviti neke lepe 17'. Najviše bih voleo hondine original sa Executive CL-a ili ove sa Civica, što ima Dule:

IMG_5360.JPG

Nek je sa srecom, lep primerak...boja mi se svidja skroz.   Isplatila ti se duga potraga, dobar auto po super ceni. :)

Sto se felni tice, i meni su ove sto imam jedne od lepsih OEM felni...i jako malo ih ima na oglasima...tako da prati sada preko zime da nadjes neke dobre do leta.

Menjaju se samo oni "stubici" u braniku sa drugim koji imaju otvore za maglenke.. radio sam to na sivom Accordu, cena prava sitnica :cheese:

Cestitke na kupovini, da se vozis dugo u zdravlju i veselju :drinks:

Tako je. Ova plastika ide napolje i tu se umuva plastika sa rupom u koju ide maglenka. A pošto uglavnom nema da se nabave te plastike sa rupom, ove postojeće se buše i onda se meću sijalice.

DSC_0364a.thumb.jpg.7fb6fa9347e9f3327efcd0cba9f72ea4.jpg

Jao nemoj samo da seces molim te, maglenke su malo uvucene i nema trika da to izgleda kako treba kad se isece. Ako ces da radis radi kako treba, ti stubici mogu da se nabave kod Tria ili eventualno na nekom otpadu mada s obzirom da je auto specificne boje ako se nabavi polovno sledi i farbanje sto te verovatno izadje isto ili vise.

Polako ljudi, nisam rekao da idem sutra da bušim, već samo da je to jedna od eventualnih opcija :)

U potrazi sam za stubićima, a pošto je u planu farbanje celog branika, usput mogu biti ofarbani i stubići ;)

I meni je. A supruzi pogotovo :D

Napravili smo mali kompromis sa željenim godištem i kilometražom, a sa ovom cenom dobili solidno održavan auto i puno prostora za eventualne dorade i popravke koje bih verovatno imao i sa autom od 7k :)

Dobar primjerak. Bez obzira sa kojim polovnim autom porediš sa ovim ćeš imati manje popravaka. Unutrašnjost jako kvalitetna, motori i mjenjači nepoderivi, suspenzija izdržljiva, elektronika pouzdana. Mogu te mučiti glupe mušice ali ovakav accord ne ostavlja na putu. Sretno i uživaj

On 12/7/2017 at 8:34 AM, fade said:

radio sam to na sivom Accordu, cena prava sitnica

Koliko tačno, ako nije tajna? Pošto sam tražio na par mesta, i ne mogu da verujem koliko ljudi traže :D

Blizu 50k din mene izaslo, sve novo i ruke - plastike (u boji auta), maglenke, i neko petljanje sa instalacijama koje mora da se radi, skupa zajebancija ali dobro.. kad se auto ne kvari onda izmisljamo neko ulaganje cisto da se nesto radi :pardon: