Jump to content

Blic -ova hronika lazi


TRIO_driver

Recommended Posts

Tema podeljena

POSTALI SMO TEMA DANA U NOVOM SADU, IZASLI SMO U BLICU, NA DVE STRANE, DEO ZA NS!!

Nazalost, kontekst je tipa divljanje na Miseluku, itd. Uvece cu iskucati ceo tekst, evo vam sada preview:

Pq1Ygp_0.jpg

Inace, autor je i ranije radio ovakve stvari, svi Novosadjani su besni na nju, zato sto prikazuje stvari senzacionalisticki, gore nego sto jesu, bitno da nije pomenula rostilj, vec samo kako se trkamo...

Prvo sam se iznervirao, onda mi je smesno, a tekst nema blage veze sa istinom...Mene celo jutro zovu, telefon ne prestaje da zvoni..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Novinari su najveca stoka, evo jos jednog dokaza. Mogla je negde da pomene i to kako smo rostiljali, druzili se, kako je odrzan veliki skup hondi bez ijednog incidenta itd, ali ona je napravila famu od 5-6 potezanja...

Realno, trenutno smo najjaci i najorganizovaniji klub u zemlji i to naravno mora privuci paznju tamo nekoj raspaloj novinarki...

Hvala joj za reklamu! :D

Link to comment
Share on other sites

evo i kompletnog teksta

Autor: Ana Lalić

Šokantni snimci ilegalnih trka vozača desetak friziranih automobila koji divljaju usred dana na Mišeluku i direktno ugrožavaju živote svih ostalih vozača zatečenih na petlji osvanuli su i na sajtu „you tubeâ€. Stanari u blizini kažu da se škripa i brujanje motora čuju svakog vikenda, a za bezumne trke na jednom glavnih ulaza u grad zna i saobraćajna policija. U policiji, međutim, navode da nemaju načina da im stanu u kraj.

Na snimku nazvanom „Honda skup NS Mišelukâ€, postavljenom na sajt 15. marta, vide se automobili, uglavnom beogradskih registarskih tablica, kako se neometano ogledaju u takozvanim „dreg†trkama na 400 metara na delu petlje kojim se odvija svakodnevni saobraćaj. I dok su trkači divljali u „hondama†i jednoj „dačijiâ€, šokirani vozači iz paralelnih traka su usporavali svoja vozila, što je okupljeno gledalište dodatno zabavljalo. U nelegalnom odmeravanju automobila takmičila su se po dva vozača, koji su uz jezivu škripu guma za par sekundi nestajali među uplašenim ostalim učesnicima saobraćaja. Uz „starteraâ€, koji je davao signal za početak trke, okupljenim takmičarima je čak pomagao i jedan mladić, zadužen da zaustavlja saobraćaj. Bez obzira na to što se nalaze na jednom od najprometnijih saobraćajnica na prilazu gradu, takmičari su, kako se čuje na snimcima, besneli na ostale vozače što im „smetaju†da divljaju po putu.

- Svakog vikenda iz pravca petlje se čuju brujanja motora i škripa guma i kočnica. Celo proleće i leto smo izloženi tim manijacima koji ne da samo ugrožavaju tuđe živote, već i remete javni red i mir - kaže Petar M. stanar Ulice Slavka Rodića, nedaleko od Mišeluka.

Mada znaju da je Mišeluk česta lokacija za nelegalne trke, u policiji kažu da nemaju puno načina da ih spreče ili sankcionišu organizatore. Sudeći po broju učesnika nedeljne trke i okupljenoj publici, što se da videti i na pomenutim snimcima, očigledno je da je trka organizovana unapred.

- Znamo da je Mišeluk okupljalište ljubitelja trka i zato tamo često šaljemo patrole. Ali oni, dok vide policiju, ništa ne preduzimaju. Uglavnom samo stoje i razgovaraju, a zapravo čekaju da se sklonimo - kažu u novosadskoj Saobraćajnoj policiji. Saobraćajci ističu i da nemaju mogućnosti da stalno nadziru petlju.

- Nažalost, nismo u mogućnosti da uvedemo dežurstvo od 24 sata na petlji, mada verujemo da je to jedini način da se ove trke spreče - kažu u policiji, dodajući da su zbog ovog problema pokušali da kontaktiraju i same ljubitelje trka kako bi se našlo rešenje. Ono, očigledno, nije pronađeno. Ali, činjenica da se trka zabeležena kamerom održavala usred dana ipak govori i da saobraćajci nisu baš previše rešeni u tome da se izbore sa ilegalnim trkama automobila.

„Snimak nije dovoljanâ€

U saobraćajnoj policiji „Blicu†je rečeno da će učesnici ove trke eventualno biti kažnjeni zbog neprijavljivanja javnog skupa. Uz ovakav nesvakidašnji stav nadležnih, očigledno bi moglo da se zaključi i da to što su takmičari vozili neverovatnom brzinom i pritom direktno ugrozili živote stotinak ostalih učesnika saobraćaja, nije kažnjivo delo.

- S obzirom na to da prekomerna brzina nije zabeležena na radaru, mi je ne možemo dokazati. Snimak nije dovoljan - kažu u saobraćajnoj policiji.

Petlja privlači i motocikliste

Mišeluk je, osim za trke automobila, omiljena lokacija i za ljubitelje moto trka, koji na ovoj deonici takođe vole da uporede brzinu svojih mašina. Saobraćajna policija i tada retko reaguje, što se može čuti i među samim učenicima trka.

- Čak se i panduri dive mojoj mašini, a jednom sam dao i da ga malo provoza - komentar je jednog od učesnika foruma posvećenog auto i moto trkama.

Link to comment
Share on other sites

Da je preterala jeste, ali ipak na osnovu onoga sto smo radili, moramo i sami da naucimo da razlikujemo uzrok i posledicu, jeste se posle islo na rostilj, ali pre toga jesu bile trke!

Sledeci put ajde samo da rostiljamo, i da zovemo novinare, pa ce drugo da pisu!!!

Link to comment
Share on other sites

Njen je posao da napravi tiraz, pisace o svemu, rostilj ne bi zauzeo toliko paznje, ovo je efektnije..Ona pretrazuje youtube, i onda skida slike, nije dosla na forum, vec je uzela za primer sve klipove od Darka...

A bila je policija, da se ne lazemo..

Ja da sam prijavio skup, prvo sto bi placao taksu, drugo sto bi odmah dosla patrola, tako da ovo i jeste bilo zamisljeno kao zagrevanje, pa onda da se rostilja..

Sve sam lepo napomenuo, ali nisam znao da ce da digne frku oko toga..

Moj cale pre sat vremena stao na pumpu, a pored policija kontrolise neki kombi, vide pise TRIO na dzipu, i pita ga mladji:"Vi ste postali poznati, samo se o tome prica... :) "

Ocekujem da ce da me sada cesce zaustavljaju, ali realno, postoji precutni dogovor da se divlja na Miseluku, ali da ne bude trka u gradu, za sta ima potencijala, jer imamo dosta bulevara...A i ljudi koji se trkaju tamo, oni znaju kako i sta da voze, a najblize naselje su par kuca, tako da je sve ekstremno naduvano..

Link to comment
Share on other sites

moj komentar na blic.rs ali verujemo da ce biti izbrisan... ali nisam mogao da izdrzim!

Pa dobro jel samo to znate po celi dan da sedite na kompu i shvrljate po you tube-u da bi nashli neke snimke od par potezanja?! Policija je dolazila na lice mesta obratite se njima nikakvih problema nije bilo niti je BILO KO ugrozen, niko nije zaustavljao saobracaj vec se gledalo da saobracaja ne bude kako bi bilo shto bezbednije, a ti isfrustrirana kuchko uzmi uzivaj malo u zivotu osim shto zevash po tom netu 24 chasa dnevno i sledeci put kad pishesh neshto ovako iskopaj shta je bilo celog dana!!!

Link to comment
Share on other sites

au bem ti...pazi izraze...nelegalan skup,pa unapred isplanirano,pa neprijavljeno okupljanje ,pa huligani...ugrozavanje gradjanstva...covece ko u najbolje vreme...ovo je gospodji ostalo verovatno od "slavnih dana"kad je izvestavala sa nelegalnih i neprijavljenih skupova sacice huligana koja napada nasu patriotsku vlast i dragog nam predsednika...ja bi je poslao malo u Kosovsku Mitrovicu da izvestava malo o ljudskim pravima posto je potkovana a oni takve traze...njena redakcija bi trebalo ozbiljno da razmisli o tome,proslavili bi se sa njom..

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da bih ih mnogo zanimao, rostilj ali dobro... A ova ga bas pretera.. Jaooo sto ne volim te novinare (cast izuzecima) , bulju bi prodali za jedan clanak... A, nije mi jasno odakle njoj sve te informacije i slike.. cak zna da je bila i dacija :klanjamse: ali nije losa reklama izaci u Blicu, zar ne?! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Najzesce je sto doticna uopste nije bila na licu mesta. Nista ona svojim ocima nije videla, kao sto je pokusala da predstavi. Ceo materjal za clanak je "svukla" sa neta - snimke, slike.......verovatno i "prituzbe gradjana koji zive u blizini" (a ovo je masna laz, jer nema ama bas nijedne kuce toliko blizu da bi se cula buka). Niko nije zaustavljao saobracaj, vec je jedan momak stajao na krivini i javljao kada nema vozila. Policija je bila na licu mesta i nije nam ama bas nista rekla, jel to nije dovoljan argument?

Ne razumem kako neko moze prisvojiti tudje snimke i slike i od njih napraviti svoju "udarnu vest" - 'bem ti novinarsku etiku. Ceo ovaj clanak moze ladno da se nazove: "Dozivljaji dokone glupace u Cyber Space-u".

Link to comment
Share on other sites

Njen je posao da napravi tiraz, pisace o svemu, rostilj ne bi zauzeo toliko paznje, ovo je efektnije..Ona pretrazuje youtube, i onda skida slike, nije dosla na forum, vec je uzela za primer sve klipove od Darka...

A bila je policija, da se ne lazemo..

Ja da sam prijavio skup, prvo sto bi placao taksu, drugo sto bi odmah dosla patrola, tako da ovo i jeste bilo zamisljeno kao zagrevanje, pa onda da se rostilja..

Sve sam lepo napomenuo, ali nisam znao da ce da digne frku oko toga..

Moj cale pre sat vremena stao na pumpu, a pored policija kontrolise neki kombi, vide pise TRIO na dzipu, i pita ga mladji:"Vi ste postali poznati, samo se o tome prica... :D "

Ocekujem da ce da me sada cesce zaustavljaju, ali realno, postoji precutni dogovor da se divlja na Miseluku, ali da ne bude trka u gradu, za sta ima potencijala, jer imamo dosta bulevara...A i ljudi koji se trkaju tamo, oni znaju kako i sta da voze, a najblize naselje su par kuca, tako da je sve ekstremno naduvano..

a ko je organizovao skup? dali je bilo pomena o organizaciji bilo kakvoj kolikoo sam ja upucen samo se drustvo skupilo i otislo na rostilj , a to i panduri kazu da nismo prekoracili brzinu i mogu da znate sta da nebudem vulgaran

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...