Jump to content
Sign in to follow this  
prelude power

Swift 1.3 16V

Recommended Posts

Došlo vrijeme i za drugi auto. Želja je bila Jazz ali je zasad preskup a da kupim neki stariji Civic ne isplati se trebalo mi je mlađe auto za male pare.

Swift je 2002god. 12 mjesec,ima servisnu knjigu kupljen nov u Ljubljani i uvežen prije nekoliko godina,na satu oko 150 hiljada,

motor G13BB 1.3 16V 85ks.

Od opreme ima elektro stakla i špigle,centralnu bravu,zračne jastuke i GTi sjedišta.

Tražio sam auto sa što manje opreme,jednostavan je mogu sam da ga održavam kod kuće.

Za početak sam zamjenio napred diskove i pločice,svjećice,ulje i filter.

Postavio sam i sportski filter zraka jer sam ga već imao ,originalni se morao čekati da stigne.

Dijelovi su jeftini jedino imam problem sa senzorom na bregastoj,poručio sam ga.  

Prelude sad odmara idem sa njom samo na dalje realacije.

SAM_2250_zpskuniplrm.jpg

1_zpsi2nj4l8z.jpg

2_zps9nsjc70n.jpg

IMG_2059_zps7ecyu0nm.jpg

IMG_2061_zpsc5gzqokk.jpg

4_zpsjbsf83kt.jpg

3_zpsydeupyi1.jpg

Odlican izbor. Jedan od najjeftinijih automobila za odrzavanje. Od miloste ga zovem Madjarski Yugo, jer se tamo pakovao, i na ulicama tamo je maltene svaki treci auto :)

Uzgred estetski i tehnicki on mi je kao Honda Civic 4. generacije, samo redizajniran, mladji i savremenijom dodatnom opremom. Razmatrao sam ga kao opciju za gradski auto, vise puta.

Još mi je neko rekao da je Yugo  :)  Ovdje kod mene su rijetki naročito noviji nisam ni znao da ih ima ovog godišta. U vožnji mi je sličan Civic-u motor  i hod mjenjača,

brzo i precizno,vozi se bez problema,snage uvijek ima pa i previše za ovaj ovjes jer ne leži najbolje na cesti slabiji su amortizeri možda bude bolje sa novim vidjećemo.

Nisu mu radile sijelice pa sam postavio led osvjetljenje u sat i prekidače.

IMG_2458_zpscrpp8ebb.jpg

IMG_2508_zpscfa6eteb.jpg