Jump to content

HCS Track Day 30. April 2016 - Ada Huja


Vedran

Recommended Posts

Evo i mog kruga, 49.65 sec. Sledeci put ne dolazim bez dobrih i velikih guma :)

 

Gledam tvoj i moj krug, uporedni video, da otkrijem gde sam izgubio najvise vremena i tu smo negde do leve krivine kod boksa. Tu znam da sam napravio dve najvece greske. Prvo sto nisam usaltao u prvu nakon izlaska iz ukosnice, drugo sto sam prebrzo usao u tu levu krivinu zeleci da nadoknadim vreme.

 

JA nemam nameru da menjam gume, vec auto :) Adrenalinski je sve bilo na nivou, ali vozacki uzitak je zafalio.

Link to comment
Share on other sites

Ja prvu nisam koristio, sve vreme sam vozio drugom ko tramvaj, i svuda sam kocio ranije ili pustio gas zbog guma. Da sam imao vise gripa, pored brzih krivina moze da se koci vise metara kasnije na svakoj krivini, a dobio bi i na prvoj brzini u poslednjoj krivini pred pravac, nego sam se i tu smorio jer mi auto ne samo kliza nego jos i skace ko zec, vidi se i cuje na snimku lepo :) Moram da nadjem neke 18ice pre Navaka, tamo je malo bolje jer je siri put, ali me grip uzasno ogranicava, auto ide mnogo bolje nego sto gume mogu da isprate :)

Link to comment
Share on other sites

Bobe, slazem se. Idealno bi bilo jedanput u 2 meseca napraviti ovakav dogadjaj, ali ipak ovo sve kosta.

Klub jedanput moze napraviti o svom trosku, ali kada bi se placalo, dosta ljudi bi doslo samo da gleda, nazalost. Prosli put kada smo organizovali track day, bilo nas je 20-25 koliko se secam i delili smo troskove na sve vozace.

 

Ja moram da pohvalim nase momke koji su merili vreme i ovog puta to besprekorno odradili. Imali su cak i unutrasnju kontrolu od strane Velje :)

 

Evo i moje prve voznje sa izletanjem :)

 

Link to comment
Share on other sites

Vedrane, tvoja voznja me podseca na neke "igrice" sa Pezoom 205 T16 sa 450ks gde smes da stisnes gas samo na ravnom inace ode sve u djavola :)

 

Kod cl7 ta druga ide do 110 i tesko je sacuvati upotrebljiv broj obrtaja. Nema niceg da izvuce tonu i po iz spore krivine.

 

Pa znam, na Huji je tork na niskim najbitnija stvar, ne znam da li je gore prebacivanje u prvu ili nemanje torka u drugoj, mene je tork izvukao, inace bi imao 52 sekunde :)

Link to comment
Share on other sites

Vedrane, tvoja voznja me podseca na neke "igrice" sa Pezoom 205 T16 sa 450ks gde smes da stisnes gas samo na ravnom inace ode sve u djavola :)

 

 

Pa znam, na Huji je tork na niskim najbitnija stvar, ne znam da li je gore prebacivanje u prvu ili nemanje torka u drugoj, mene je tork izvukao, inace bi imao 52 sekunde :)

 

Haha, otprilike je tako. Sta bi tek bilo da napred nemam nove R1R gume :)

Sledeci put vracaj u prvu na tri mesta (sa doziranjem naravno) i pravices jos bolje vreme, posto vidim da umes :)

Link to comment
Share on other sites

Ume driver samo mu treba malo drugaciji setup, a verujem da ce ga odraditi ya sledeci put. Btw, snimci su odlicni :D

 

 

A sto se tice izletanja, odlepio sam, i to u krugu zagrevanja, jednostavno malo sam kasnije krenuo sa kocenjem i odlepio abs, auto kao na ledu, i onda sam ga pustio pravo samo, nekako mi se u delicu sec cinilo tako bolje sto se na kraju ispostavilo i da jeste, jer da sam bocno otisao mozda nebi valjalo.

Sve u svemu moja greska je sto sam sa sve cetiri nove gume iz garaye pravo na stazu a nisam odradio ni jedan potpis. Bitno da je sve ok na kraju.

I pored spera i novih guma se otima jebe mamu, te je sve u doziranju, jer na autu bez trunke elektronike je veoma zaebano.

 

A na snimku se ne vidi kod vedrana, tamo gde je blago zakacio travu, lik je potopio gas gde bi vecina stisnula kocnicu i napravio fenomenalno izvlacenje koje je uzivo extra izgledalo, svi koji su videli ce potvrditi.

Link to comment
Share on other sites

Vedrane

Organizuje svaki klub svoj TD uz podelu troskova ucesnika, sto osigurava da dolaze najspremniji i najodlucniji, vip karte imaju clanovi :) bira se 5 najbrzih po klasama uz prisustvo supervizora da nema muljavine sa vremenima.

Na zajednickom TD ide najbrzi po klasi na najsporijeg kako bi najbolji stigli do vrha. Slabiji ima sansu da iznenadi.

Za kraj parovi najboljih, kao poslastica. Touge stajl, mora npr Gile ostati u repu nekom kilavom st mk2 :) pa obrnuto. Ako je 1:1 ide majstorica.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...