Jump to content

Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis? - mi smo tu zbog vas...


Recommended Posts

Pozdrav Trio!

 

Kao prvo, evo i ovde da vas pohvalim i da kazem da sam odusevljen vasom uslugom i posvecenoscu prema musterijama! Covek koji mi je radio kola mi je stvarno izasao u susret i hvala mu :) I na mail-ove odgovaraju odmah sa korisnim informacijama sto meni mnogo znaci:) Iscimao sam se iz BG-a (i to dobro zbog nekih poslovnih zezancija) i nisam se pokajao ni malo, tako da se nadam dugom zajednickom druzenju (sto redje, naravno :P)  Imate na mom topicu gde sam vas lepo ishvalio :) http://www.hondaclub.rs/forum/topic/5667-honda-civic-2008-18-sport-anjaoo/page-2

 

Narucio sam svecice da mi se zamene i one stizu za koji dan. Nazalost necu moci da dodjem bas ovih dana jer sam van Srbije naredne cetiri nedelje, ali cuvajte mi te svecice! Nemojte da ih prodate :) Tada nameravam da odradim jos neke stvari i da se konsutujem sa vama sta sve moze da se doradi da bi radio sto bolje. Dodatno bih sredio ovih par stvari ako se uopste bavite time.

 

1. kvacilo krcka pri pritisku. Par ljudi sa ovog foruma pretpostavljaju da je u pitanju cilindar kvacila, Da li ste vi imali ovakve slucajeve pre? (okacio sam na youtube-u 

 )

2. Desni retrovizor se ne zatvara? Da li ste radili slicne popravke?

3. Da li mozete da nabavite delove tipa kozna rucica menjaca, ili plastika na bravi (siva koja prekriva bravu)?

 

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

2. Za ovaj kvar je kriv modul retrovizora jer se pregrejava i crkne. Jedan nacin je da se zameni modul, mislim da ima samo original, a drugi nacin je da se otvori modul i zameni neki polyswitch. Ja sam ih sredio sebi oba, i jos nekim ljudima popravio na civicima, samo zamenom tog polyswitch-a. U Delti su mi trazili 28k  za zamenu celog retrovizora (osim poklopca).

Link to comment
Share on other sites

Druze, da li ste imali u servisu iskustva sa Daewoo nexijom 1999god je ova sto ja gledam. Auto deluje bas pristojno, ima gas,klimu,servo,podizace... A za smesne pare tipa 1000e. Ima li delova,kakav je za odrzavanje?

 

To je modernizovan Kadett u sustini, sklopljen u Koreji.

Cene delova smesne, mada je tu Hyundai Accent bolja prica, no i Nexia ima delova, nije skupo za odrzavanje...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Trio!

 

Kao prvo, evo i ovde da vas pohvalim i da kazem da sam odusevljen vasom uslugom i posvecenoscu prema musterijama! Covek koji mi je radio kola mi je stvarno izasao u susret i hvala mu :) I na mail-ove odgovaraju odmah sa korisnim informacijama sto meni mnogo znaci:) Iscimao sam se iz BG-a (i to dobro zbog nekih poslovnih zezancija) i nisam se pokajao ni malo, tako da se nadam dugom zajednickom druzenju (sto redje, naravno :P)  Imate na mom topicu gde sam vas lepo ishvalio  :) http://www.hondaclub.rs/forum/topic/5667-honda-civic-2008-18-sport-anjaoo/page-2

 

Narucio sam svecice da mi se zamene i one stizu za koji dan. Nazalost necu moci da dodjem bas ovih dana jer sam van Srbije naredne cetiri nedelje, ali cuvajte mi te svecice! Nemojte da ih prodate :) Tada nameravam da odradim jos neke stvari i da se konsutujem sa vama sta sve moze da se doradi da bi radio sto bolje. Dodatno bih sredio ovih par stvari ako se uopste bavite time.

 

1. kvacilo krcka pri pritisku. Par ljudi sa ovog foruma pretpostavljaju da je u pitanju cilindar kvacila, Da li ste vi imali ovakve slucajeve pre? (okacio sam na youtube-u 

 )

2. Desni retrovizor se ne zatvara? Da li ste radili slicne popravke?

3. Da li mozete da nabavite delove tipa kozna rucica menjaca, ili plastika na bravi (siva koja prekriva bravu)?

 

Hvala!

 

Hvala na pohvalama, Goran te je sacekao, on je inace moj sef servisa..i njima je u interesu da se iscimaju, jer ako je pun servis, ima posla, dobro je i njima.

 

Svecice su stigle, no bez brige, jos 12 komada dolazi za lager, imamo dosta Civica tako da ce biti i ubuduce. Ti si izgleda uleteo u momentu kada smo ispraznili lager pre sledece dopune..:)

 

1. Vidim klip, ali ne mogu skroz jasno da ocenim. Imali smo problema sa letvom volana i lupkanjem kod FK Civica, kao i cilindrom kod FD (sedanke) i to cesto, ali mislim da nismo imali kod FK do sada, inace je Sachs prva ugradnja kod njega (za razliku od sedanke).

 

2. Retrovizore smo nesto drugo resavali, nismo ovaj slucaj. Poznato mi je to sto Mladja pominje, ali nisam jos testirao, mada ne bi trebalo da bude tesko. Moja rodjena sestra vozi Civica i jedan joj se ne zatvara retrovizor, njoj ne smeta, mi ne stizemo da se igramo i tako..

Znaci, moze da se resi, samo da javi Mladja sta je to nabavio..Inace jeste u originalu samo ceo retrovizor.

 

3. Ako je OEM deo, moze da se nabavi. Ako je tuning deo, ne radimo to vise..

Link to comment
Share on other sites

Ima u mojoj temi za civica negde kako sam popravljao. U pitanju su neki polyswitch-evi, koji btw nemaju da se kupe kod nas, ja narucio iz UK 10-ak pa ugradio. Mislim da sam sve potrosio, neke sam dao i Saletu.

http://www.civinfo.com/forum/how/72659-how-how-repair-wing-mirrors-0-25-euro.html

Evo linka kako se to popravlja.

 

Link to comment
Share on other sites

Najjeftiniji način da se to sredi je zamena poliswitch-a.

 

Nešto skuplje je zamena celog tog modula: 76209-SMG-E01 Shut Off Device Unit

Service Bulletin No SK-08-018-02
 

Pre toga su stvarno menjali ceo retrovizor, što je bila čista otimačina...


 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pohvalama, Goran te je sacekao, on je inace moj sef servisa..i njima je u interesu da se iscimaju, jer ako je pun servis, ima posla, dobro je i njima.

 

Svecice su stigle, no bez brige, jos 12 komada dolazi za lager, imamo dosta Civica tako da ce biti i ubuduce. Ti si izgleda uleteo u momentu kada smo ispraznili lager pre sledece dopune.. :)

 

1. Vidim klip, ali ne mogu skroz jasno da ocenim. Imali smo problema sa letvom volana i lupkanjem kod FK Civica, kao i cilindrom kod FD (sedanke) i to cesto, ali mislim da nismo imali kod FK do sada, inace je Sachs prva ugradnja kod njega (za razliku od sedanke).

 

2. Retrovizore smo nesto drugo resavali, nismo ovaj slucaj. Poznato mi je to sto Mladja pominje, ali nisam jos testirao, mada ne bi trebalo da bude tesko. Moja rodjena sestra vozi Civica i jedan joj se ne zatvara retrovizor, njoj ne smeta, mi ne stizemo da se igramo i tako..

Znaci, moze da se resi, samo da javi Mladja sta je to nabavio..Inace jeste u originalu samo ceo retrovizor.

 

3. Ako je OEM deo, moze da se nabavi. Ako je tuning deo, ne radimo to vise..

 

E izvinjavam se sto ne odgovorih ranije. 

 

1. Nista, kad budem dosao sl put po svecice (negde oko 18og) mogli bi i to da mi pogledaju pa ako nema spasa, onda zamena jbg.(napisacu ja u mailu sve kad budem zakazivao)

2. Ma vamo u BG je katastrofa sto se tice parkiranja, i dosta puta mi je bilo potrebno da bih "ugurao" auto negde,a izgleda nekako bangavo kad se zatvori samo jedan :D. E pa ako ste budete imali vremena, rado cu biti vase zamorce :D

3. Ma da. treba mi OEM rucica (kakva se ugradjue u novog Civica sport) Trenutna je izlizana pa bih je zamenio. I plastika sto ide preko rucice brave sa spoljne strane je malo odvaljena. Tj kad povuces tu plastiku ka sebi vidi se da je prednji sraf odvaljen ( ne znam kako bih to opisao a nisam blizu kola da bi slikao). Ne vidi se to ovako ali se cuje tandrkanje plastike kad se zalupe vrata, pa me nervira.

 

@Mladjan Procitao sam tvoj topic i video da si resavao identicne probleme kao i ja (Retrovizor, rucica menjaca, boja na rukodrzacu, xcarlink) kao da gledam svoj topic u buducnost! :D 

Da li taj modul utice samo na zatvaranje retrovizora ili i na pomeranje ogledala? Tj, da li mogu da dodatno s*ebem i pomeranje ogledala ako budem cackao oko modula? I da li i dalje imas web adresu gde si porucio polyswitch? Ovi na forumu upucuju na aliexpres ali, to stize za vise od mesec dana, a ja tad opet necu biti u Srbiji :/

 

@bmarke I dalje menjaju ceo retrovizor... Pitao sam ih u Delti i cena je oko 22000 (+ Delta ruke). 

Super je znati da postoji ceo modul da se kupi, mozda ni to nije losa varijanta. U svakom slucaju manje se cimam da cu pokvariti ovaj ako budem nesto cackao :)

Link to comment
Share on other sites

Da li postoji aftermarket:

 

38900-RNA-A01

38924-RNA-A01

 

I koliko je u tisućama i koliko vremena treba da stigne, ako postoji, naravno? 

 

 

 Posto sam ja u stravicnoj guzvi nekoj, s obzirom da vec imas OEM brojeve, okreni molim te direktno moju prodavnicu na:

 

021/529-278

021/47-20-956

063/561-562

 

Pa ce ti oni reci sve trazene informacije.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne male reklame  :) Kazu (a mogu 100% da potvrdim) da ako vidis neku marku da se vozi po africi, mozes biti siguran da su ta kola jaca od tenka! Jer afrikanci kola voze ko ludaci (tipa rupe od po' metra prelaze brzinom da ti izbiju bubrege, a one "manje" do 10cm voze brzinom ko da idu po novom asvaltiranom putu) i pritom niko nikad ne odrzava kola. Na pomen servisa samo se nasmeju.  :D I kola im i dalje rade perfektno!

 

post-14950-0-77293900-1436884451_thumb.jpg

 

Neprikosnovena je naravno Tojota. al ima dosta Isuzu vozila i poneki Suzuki. :)

 

Nije neka reprezentativna slika al mi je bilo zanimljivo da okacim.

 

Pozdrav iz Kampale! :) Vidimo se u subotu na servisu. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pozdrav trio!

 

Radio sam servis pre otprilike dva meseca i od tad presao oko 4000km (do Herceg Novog i do Krfa), i u povratku sa Krfa negde na Grckoj granici prijavi mi da nema dovoljno ulja. Stanem ugasim pa upalim auto i nestane upozorenje. tako se ponovi jos dva puta dok sam stigao u BG. Juce mi se opet upalilo upozorenje (nakon 3,4 dana) i sad ga opet nema. Nisam bas expert al mi se cini da stvarno fali ulja (vlazan je stapic ali ne ostaje crno sem pri dnu resica). Jel moguce da se potrosi ulje nakon 4000km? Koje ulje preporucujete da DOSPEM sutra (na pumpi il gde vec) dok ne vidim sta je stvarno problem...

 

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Na servisu (prema racunu) je sipano ENEOS-5w40 sad sam bio do NIS-a i kupio dve litre G-ENERGY F SYNTH 5w-40.Zna li neko jel OK to ulje? Da ga sipnem za sada pa cu sledeci vikend na servis da vidim sta je problem.  Necu stici preko nedelje jer radim u Pazovi do 4, po 5, a kolima idem na posao..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...