Jump to content

Welcome to Honda Club Serbia | HCS forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Honda Civic 1,4 2002

civic honda civic

• Please log in to reply
23 replies to this topic

dragan1904

dragan1904
  • Members
  • 7 posts
  • LocationNis
Lepotica (Honda) ili lepotan (Civic) ?

Attached Files

musictalk

musictalk

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,752 posts
  • LocationObrenovac
pozdrav...

daj malo vise informacija, ko si, odakle si, sta vozis, sta si radio na autu itd :)

velcome!

ED7 D16A9    

TAG HEUER

TAG HEUER
  • Members
  • 26 posts
  • LocationBEOGRAD
Velko M i od mene.
Daj malo pikanterije :)

Aleksa_JAP

Aleksa_JAP

JDM

• Members
  • PipPipPip
  • 2,118 posts
  • LocationZemun Polje
Pozdrav i dobrodosao :D

Shmexy16

Shmexy16

Member

• Members
  • PipPip
  • 134 posts
  • LocationSabac (Klenak)
Dobrodosao... Malo slikaaaa! :biggrin:

dragan1904

dragan1904
  • Members
  • 7 posts
  • LocationNis
Hvala ljudi, bolje Vas nasao - sto bi se reklo po starom obicaju.
Izvinjavam se sto nisam ranije napisao nesto.. ali tako je kako je..
Volim svoju bebicu, ali nisam od onih koji se bas previse loze na dodatno sredjivanje auta, preterano lickanje i tako to..

Kupio sam je prosle godine na zenin rodjendan :) , ali je poklon bila za nas oboje, a i za klince. Znaci, porodicni auto hahaha.....
I za relativno kratko vreme moj auto ima vec podugacku pricu o problemcicima ali i o uzivanju u voznji i posedovanju Honde.

Pozdrav svima.

trojanac

trojanac

Advanced Member

• Moderators
  • 941 posts
  • LocationBeograd
Odličan je to auto, ali naravno, sa polovnjacima nikad ne znaš na čemu si. Kakve problemčiće si imao?

Moj auto je u Garaži. ;)   logo1.jpg

Kad vozim ne pijem, kad pijem ne vozim!

dragan1904

dragan1904
  • Members
  • 7 posts
  • LocationNis
Menjac se cuje, ali majstori kazu da tako moze da "tera" jos 50.000 km. Nasao sam polovan, koji se ne cuje, za 350e, ali necu jos da ga menjam jer mi je ubacivanje plina prioritetnije.

neshwill

neshwill

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,520 posts
  • LocationBeograd
Shto bi menjao ceo menjach kad mozesh da zamenish samo taj lezaj shto se chuje?

Vedran

Vedran

HCS General

• Administrators
  • 6,540 posts
  • LocationBgd.
Ja sam juce zamenio 2 lezaja u menjacu, ukupno oko 60e plus ruke majstora.
Poslusaj Nesu!

'99 Prelude BB9 2.0i, '98 Civic HB 1.4i, '94 Accord 2.0 LS, '00 Accord Coupe 2.0 VTEC, '97 Civic Coupe 1.6 SOHC VTEC, '89 Civic HB 1.5

dragan1904

dragan1904
  • Members
  • 7 posts
  • LocationNis
Aj molim te reci mi detalje... U kom gradu? Koja radionica? .. Ja nisam uspeo da nadjem nikoga ko otvara menjace, cak ni na internetu. Nasao sam samo one sto rade automatske..
Hvala unapred.

Ja sam juce zamenio 2 lezaja u menjacu, ukupno oko 60e plus ruke majstora.
Poslusaj Nesu!

neshwill

neshwill

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,520 posts
  • LocationBeograd
Nisi upisao lokaciju u profil.
Svaki iole ozbiljan mehanichar moze da otvori menjach,nije to nikakav problem.
Vedrisha je radio u NS.

dragan1904

dragan1904
  • Members
  • 7 posts
  • LocationNis
Onda ja nisam naisao na ozbiljnog mehanicara, a bio sam i u Japan Centru u Nisu i kod jos dva dobra mehanicara od kojih mi je jedan radio veliki servis cim sam kupio auto.
Niko nije hteo da se prihvati posla.. Svi su mi rekli: "Vozi dok mozes tako, pa menjaj menjac".

Nisi upisao lokaciju u profil.
Svaki iole ozbiljan mehanichar moze da otvori menjach,nije to nikakav problem.
Vedrisha je radio u NS.

Serdjo

Serdjo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,673 posts
  • LocationPančevo, industrijska zona :)
Covek koji ti kaze da menjas menjac nije majstor i bolje nek otvori autoperionicu, to valjda nije komplikovano.
"Vrednost života se može izmeriti time koliko je puta vaša duša bila duboko ganuta"
Soichiro Honda

dragan1904

dragan1904
  • Members
  • 7 posts
  • LocationNis
Znaci, bice puno auto-perionica.. :)
Ali zaista bih isao i u Novi Sad, samo da znam da moze neko da mi popravi menjac kao Vedranu.

Covek koji ti kaze da menjas menjac nije majstor i bolje nek otvori autoperionicu, to valjda nije komplikovano.

VladaBCS

VladaBCS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4,767 posts
  • Locationbg - stari jerkovic
možeš i do Bg-a da dođeš ima nekolicina majstora koji bi ti otvorili menjača bez po muke... i naravno sastavili bi ga odma i rešili problem neprijatnog zvuka...
"If buy a Honda, you end up with a... Honda, when you buy a Volkswagen you don't." J. Clarkson

TRIO_driver

TRIO_driver

HCS Sponzor

• Members
  • PipPipPip
  • 9,273 posts
  • LocationNovi Sad
Polako, sta ste odmah digli frku..

Ako je samo menjanje lezajeva, onda treba skinuti menjac i otvoriti, skinuti lezajeve, ako ima po uzorku, naci, ako nema, poruciti original, cekati 2 nedelje i onda ugraditi.

To je AKO SU SAMO LEZAJEVI U PITANJU.

A sta ako je spojnicka, kandza, zupcanici, pa jos kod Honde cesto ide sve u setu, pa ne moze posebno, pa onda proveris cenu...Jedna Honda sa K motorom, imala je problema sa menjacem, da se sredi kompletan menjac(druga i treca brzina, plus jos delova), cirka 2000 evra u delovima...Naravno, kupac je rekao da zamenimo lezajeve i da potencijalno trazimo drugi menjac..

Dakle, moj ti je savet da sacuvas broj tog za polovne menjace, te da onda kada se usudis, otvoris menjac i umesto pretpostavljanja, tacno znas sta je otislo. Ako su samo lezajevi, onda ih zameni i spakuj nazad. Ako je veci zahvat, imas polovan menjac, kupi ga, i namontiraj ga..

url

Milos_BB9

Milos_BB9

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 724 posts
  • LocationObrenovac
Zivko...kad si ovo pisao ko da si mene pitao :-):-)

dok ne otvoris neces znati nista... menjac nije ni jeftin za delove a ni za ruke.
Ne znam cene...ali Trio ti je za to merodavan...i ne bi me cudilo da izadje ihaaaj ako je menjac skroz los.
Kad nadjes polovan menjac oteraj ovaj kod majstora ( ali stvarno - majstora) neka otvori i kaze sta mu fali...pa odlucis sta ti je bolje i/ili isplativije...
i da...dobrodosao.;-)
Civic ED6 D15B2, '89. / Civic EG3 D13B2, '95. / Prelude BB9 F20A4, '00.

metrocop

metrocop

Member

• Members
  • PipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd
Sta se tacno cuje kod menjaca? i kakav je to zvuk? Pitam zbog mog... Posto meni malo teze ulazi u rikverc....tj nekada ga ubacim ali se cuje da nije usao...pa probam ponovo i on udje...tako samo za rikverc
Honda Civic VII 1.4 3dr

bandic

bandic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,088 posts
  • LocationZrenjanin
Obicno ode spojnicki lezaj kod EP, on zvizdi i sto saltas vise brzine cuje se jace....mada Robika u nekim slucajevima cim cuje vec zna sta je u pitanju...
Posted Image Posted Image

Also tagged with one or more of these keywords: civic, honda civic

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users