Sign in to follow this  
Followers 0
dragan1904

Honda Civic 1,4 2002

24 posts in this topic

Hvala ljudi, bolje Vas nasao - sto bi se reklo po starom obicaju.

Izvinjavam se sto nisam ranije napisao nesto.. ali tako je kako je..

Volim svoju bebicu, ali nisam od onih koji se bas previse loze na dodatno sredjivanje auta, preterano lickanje i tako to..

Kupio sam je prosle godine na zenin rodjendan :) , ali je poklon bila za nas oboje, a i za klince. Znaci, porodicni auto hahaha.....

I za relativno kratko vreme moj auto ima vec podugacku pricu o problemcicima ali i o uzivanju u voznji i posedovanju Honde.

Pozdrav svima.

Menjac se cuje, ali majstori kazu da tako moze da "tera" jos 50.000 km. Nasao sam polovan, koji se ne cuje, za 350e, ali necu jos da ga menjam jer mi je ubacivanje plina prioritetnije.

Aj molim te reci mi detalje... U kom gradu? Koja radionica? .. Ja nisam uspeo da nadjem nikoga ko otvara menjace, cak ni na internetu. Nasao sam samo one sto rade automatske..

Hvala unapred.

Ja sam juce zamenio 2 lezaja u menjacu, ukupno oko 60e plus ruke majstora.

Poslusaj Nesu!

Onda ja nisam naisao na ozbiljnog mehanicara, a bio sam i u Japan Centru u Nisu i kod jos dva dobra mehanicara od kojih mi je jedan radio veliki servis cim sam kupio auto.

Niko nije hteo da se prihvati posla.. Svi su mi rekli: "Vozi dok mozes tako, pa menjaj menjac".

Nisi upisao lokaciju u profil.

Svaki iole ozbiljan mehanichar moze da otvori menjach,nije to nikakav problem.

Vedrisha je radio u NS.

Znaci, bice puno auto-perionica.. :)

Ali zaista bih isao i u Novi Sad, samo da znam da moze neko da mi popravi menjac kao Vedranu.

Covek koji ti kaze da menjas menjac nije majstor i bolje nek otvori autoperionicu, to valjda nije komplikovano.

možeš i do Bg-a da dođeš ima nekolicina majstora koji bi ti otvorili menjača bez po muke... i naravno sastavili bi ga odma i rešili problem neprijatnog zvuka...

Polako, sta ste odmah digli frku..

Ako je samo menjanje lezajeva, onda treba skinuti menjac i otvoriti, skinuti lezajeve, ako ima po uzorku, naci, ako nema, poruciti original, cekati 2 nedelje i onda ugraditi.

To je AKO SU SAMO LEZAJEVI U PITANJU.

A sta ako je spojnicka, kandza, zupcanici, pa jos kod Honde cesto ide sve u setu, pa ne moze posebno, pa onda proveris cenu...Jedna Honda sa K motorom, imala je problema sa menjacem, da se sredi kompletan menjac(druga i treca brzina, plus jos delova), cirka 2000 evra u delovima...Naravno, kupac je rekao da zamenimo lezajeve i da potencijalno trazimo drugi menjac..

Dakle, moj ti je savet da sacuvas broj tog za polovne menjace, te da onda kada se usudis, otvoris menjac i umesto pretpostavljanja, tacno znas sta je otislo. Ako su samo lezajevi, onda ih zameni i spakuj nazad. Ako je veci zahvat, imas polovan menjac, kupi ga, i namontiraj ga..

Zivko...kad si ovo pisao ko da si mene pitao :))):-)

dok ne otvoris neces znati nista... menjac nije ni jeftin za delove a ni za ruke.

Ne znam cene...ali Trio ti je za to merodavan...i ne bi me cudilo da izadje ihaaaj ako je menjac skroz los.

Kad nadjes polovan menjac oteraj ovaj kod majstora ( ali stvarno - majstora) neka otvori i kaze sta mu fali...pa odlucis sta ti je bolje i/ili isplativije...

i da...dobrodosao.;-)

Sta se tacno cuje kod menjaca? i kakav je to zvuk? Pitam zbog mog... Posto meni malo teze ulazi u rikverc....tj nekada ga ubacim ali se cuje da nije usao...pa probam ponovo i on udje...tako samo za rikverc

Obicno ode spojnicki lezaj kod EP, on zvizdi i sto saltas vise brzine cuje se jace....mada Robika u nekim slucajevima cim cuje vec zna sta je u pitanju...

Rekao bih da mu nije samo to, i da nije samo do lezajeva, ali to je sve nagadjanje, dok se ne cuje/ne vidi/ne proba, nema sanse dati tacnu dijagnozu.

Cak i onda, to je samo otprilike, predracun troskova nema sanse dati dok se menjac ne otvori, onda su karte bacene tek na sto i zna se sta mu je.

Da, ali onda ima potpuno spakovan i ispravan menjač, ko garantuje da će polovan sa otpada da radi dobro sledećih 50k recimo?

Slazem se.

Sa aspekta majstora je uvek bolje uradjen menjac, ali kako treba, a ne kombinacijom, onda se daje garancija i stojis iza toga.

Ko hoce da se kocka, ja onda lepo prepustim nabavku samom vlasniku, i dajem garanciju za rad, ali ne i na sam menjac.

Naravno da je bolje...ako su dobri delovi, majstor, a to sve košta pare.

Ako je za cilj proći jeftinije (tj ili kupiti polovan menjač ili neke ŠNJ delove), normalno je da ne može da se očekuje da će to biti dugog veka...a ni da će na takvo nešto da se dobije garancija, osim ako se to radi kod majstor Miće, ispod šljive :)

Samo je pitanje, da li hoćeš da završiš priču sa menjačem ili da je samo odložiš.

Naravno, ako je polovan menjač sa nekog auta koji je malo prešao pa završio na roštilju u Srbistanu, onda to i nije loša solucija... ;)