Jump to content
mugen82

kako ubaciti vise slika (i preko 500k)?

Recommended Posts

Koristi neki sajt za upload slika i onda samo kopiraš kod za forum u prozor gde inače kucaš tekst.

Recimo www.dodaj.rs je odličan sajt za te stvari, plus je na srpskom pa ćeš se lako snaći.

Nema potrebe za spoljnim servisima jer sa novim forumom je moguce dici mnogo vise fajlova, 128 MB po fajlu. Dakle, nemojte koristiti spoljne servise jer su nepouzdani i usporavaju rad foruma.

Evo i kako se to pravilno radi:

1. Kliknete na More Rply Options da bi se otvorila posebna stranica za Reply

2. Na dnu forme stoji file uploader, kliknite na browse i izaberite jednu ili vise slika

3. Sacekajte da browser uploaduje slike

4. Ako te slike ZELITE DA UBACITE U VAS POST sa desne strane stoji link ADD TO POST - kliknite ga

5. Sve slike ubacene u post se smanjuju na 800x600 ali su klikabilne - klikom dobijate gallery slideshow u velicini do 1600x1200 px

@OneManArmy

Niko te ne sprecava da link-ujes slike direktno sa ovog foruma.

Mnogo veca verovatnoca da ce preziveti dugi niz godina je ako su na forumu poput ovog, a ne na nekom "levom" online "skladistu" koje moze da se ugasi preko noci...

Predsednice, postavio sam slike kako treba u prvom postu u ovoj temi ali sam morao da postavljam jednu po jednu sliku ! Pitao sam da mi neko objasni postoji li mogucnost selektovanja vise slika odjednom ali nisam dobio odgovor. Dakle, ima li lakši način ? :crazy: