Jump to content

Možda malo promena na hondaclub.co.rs


zoda

Recommended Posts

Drugari, nemojte pogrešno da me razumete ali nije li malo sramota da nam je stranica ovoliko zapuštena? Pa na naslovnoj strani kao glavna vest nam još uvek stoji poziv za skup koji je održan prošle godine. Koliko znam, u klubu je mnogo web dizajnera koji bi mogli malo da porade na imidžu predstavljanja kluba za koji su pokazali interesovanje i hondaši van granica Srbije. Dajte malo nekog osveženja, čini mi se da smo za Novu godinu bili jedini sajt koji nije malo bio ukrašen.

Hajde, pokrenimo se malo, otopio se sneg ! :bicovanje:vozac2

Link to comment
Share on other sites

Nije ovde rec o izgledu sajta, vec o sadrzaju.

Izgled moze brzo da se resi, ali od osnivanja niko nikad nije hteo da napise ni rec za sajt.

Jednom sam otvorio temu za slobodne tekstopisce, ali se niko nije javio.

Ja i Vedran smo se bavili godinama sa sajtom, Ponekad je uspeo da napise i koji tekst bivsi clan Bane i to je sve.

U poslednje dve godine samo se Kabe bavio tekstovima.

Ako se prijave dobrovoljci koji ce da pisu tekstove i sredjuju slike, odmah ima da sredimo sajt.

Konkurs za tekstopisce je i dalje aktivan.

Link to comment
Share on other sites

Ja samo kazem da se za početak skine sa naslovne strane da će se u maju PROŠLE GODINE održati Honda skup. Stavite makar sliku novog Crv-a ili bilo šta, makar i neku porodičnu sliku ali sklonite vesti od prošlog proleća sa udarne strane. Ako već neće niko da se bavi time, ostavite onda samo forum jer to je jedino što se svakoga dana menja. Na forumu ima često vrlo zanimljivih stvari koje se sa copy-paste mogu staviti na naslovnu stranu (što se tiče i teksta i slika a bogami i klipova). Ispravite me ako grešim.

Link to comment
Share on other sites

Zoda, apsolutno se slazem sa tobom. Razumem i to da si temu postavio iz najbolje namere. Sa druge strane nisi napisao nista novo sto vec ne znamo. MIslim da medju forumasima ima dosta onih koji bi mogli da se aktiviraju na neki nacin i pomognu zajednici primenivsi svoja znanja koja imaju.

Druga stvar od koje mozemo poci je ZELJA. O tome pise Level3  iznad, retko ko ima zelju da "mrdne prstom" i ucini nesto kreativno kada se to trazi. Nekolicina ljudi to vuce na svojim plecima vec godinama. Multimedijalno, intelektualno, tehnicki itd. Neki su se umorili, dok neki ne mogu da isprate sve pored svog privatnog i poslovnog zivota. Naravno, svi oni imaju zelju da i dalje budu produktivni samo im treba malo prostora, vremena i naravno ono bez cega se ne moze, podrska zajednice u svakom resursnom smislu.

Na kraju, mogu ti reci da su u planu promene o kojima ce biti reci narednih dana. Ja sam napravio kopletnu studiju celokupne stvari o kojoj ti govoris, samo zbog obaveza nisam uspeo ni da je prezentujem, kamo li sprovedem(o) u delo. Bice predlozena, o njoj prodiskutovano, a ova tema ce ostati kao "glasilo" i kontakt za sve vrste podrske od strane svih ucesnika foruma kako bismo osvezili ovu nasu kucicu.

Hvala na razumevanju.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam prilike da sa Kabetom popričam baš na ovu temu, poslednji put kad sam bio na Banjici. Doduše, osvrt je bio više na forum, ali je apsolutno tačno da je sajt isto tako jako bitan i ako već postoji, treba ga ažurirati.

Pojedini članovi sa ovog foruma znaju da više nisam aktivan na VG forumu i da smo pokrenuli nešto naše, a pored foruma koji je sada vrlo aktivan u planu je i sajt. Na iskustvu drugih uvideli smo da je za održavanje sajta u pravom smislu te reči potreban ceo jedan tim koji će dobar deo dana odvojiti samo za to. Kao što je Kabe već napisao, mnogi ne stižu od drugih obaveza da posvete dovoljno vremena ni forumu, a kamoli da se razmišlja o sajtu. Znam koliko mi vremena odvajamo dnevno da bi samo forum funkcionisao kako treba, a dešavaju se i razni problemi koji dodatno otežavaju i odnose još vremena. I sve to u situaciji gde je forum još jako mali, a ima nas 7 u timu moderatora i administratora. Tako da iz te pozicije potpuno razumem trenutnu situaciju i nadam se da će Kabe realizovati sve što je naumio, pa će tako HCS dobiti kvalitetniji sajt i forum.

Ukoliko mogu da pomognem na bilo koji način, voljan sam da to učinim.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Trojke na lepim recima kako bi se cela ova prica razumela jos bolje. Upravo je to sustina svega ovoga. Ovo je POSAO koji se radi volonterski i kao hobi... Voleo bih da mogu 8h dnevno da odvojim za njega, ali to nazalost nije izvodljivo.

Takodje, hvala ti sto si se ponudio uprkos velikom poslu koji imas oko podizanja http://www.garaza.rs , bilo bi mi zadovoljstvo da se i ostali koji zele ukljuce u celu ovu nasu pricu aktivno i profesionalno.

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da dodam nesto..

Kao sto rece Kabe, ovo je totalno fanovski pa samim time i volonterski forum koji je zamisljen da nas isto i slicnomisljenike okupi na jednom mestu.

Jednostavno usled svakodnevnih redovnih obaveza, i pored zelje tesko je postici i ispratiti forum i sajt onako kako bi trebalo.

Forum i hcs zajednica rastu i sve je teze obaviti i svakodnevno redovno odrzavanje a kamoli jos neki extra sadrzaj.

Da ne pomislite da je ovo "jednopartijski sistem", treba da se zna da je i do sada godinama u nazad bilo ljudi koji se jave da će da pomognu oko sajta i foruma, pa kad dobiju sansu jednostavno dignu ruke posle nekog vremena.

Pratim pomalo strane forume i tamo se admin I mod timove smenjuju posle nekog vremena, jednostavno ljudi koji ne vise ne mogu I ne stizu predaju ljudima koji mogu i hoce, dok kod nas (ne mislim samo na HCS forum nego generalno na sve slicne u Srb.) to nije slucaj i svi ocekuju da stvar “shljaka†sama od sebe ili da je neko drugi resi kad zapne, sto je generalni stav u Srbiji. Vidite samo primer HCS kalendara.. toliko je ljudi diskutovalo o tome, svi hoce, treba da se napravi.. ali cim se Kabe nije uhvatio fotoaparata niko drugi nije pokrenuo inicijativu.

U planu je prosirenje admin-mod tima, kao I sredjivanje foruma I sajta, to je u planu I dogovaramo se oko toga vec neko vreme ali kao sto rekoh, ne stize se..

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam i obecao, malo informacija o buducim promenama:

01. Prelazak sa phpBB na IPBoard forum.

02. Novi dizajn foruma i sajta

03. Nova platforma sajta

04. Promena u tehnickom delu funkcionisanja foruma

05. Pojacavanje admin-mod tima

... i jos dosta toga

"Lepo je promeniti se. - Jos je lepse promeniti se zauvek..."

http://www.youtube.com/watch?v=91nfRdFZLeY

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ono s cim ja mogu da utrcim u citavu pricu je 2-3 h nedeljno:

1. Prevod tekstova sa stranih sajtova (koje bi neko drugi upecao, jelte) i slicno - sa engleskog

2. Lektura pre objavljivanja

3. Mozda tu i tamo neki feministicki ili hondisticki satiricni clanak - kad me zvekne inspiracija ;)

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se zahvalim na interesovanju.

@inemet

Forum na koji prelazimo je IP Board.

Joomlu bacamo u djubre i bacamo se na Wordpress.

Ako bude bilo potrebe svakako te cimamo ;)

Ono s cim ja mogu da utrcim u citavu pricu je 2-3 h nedeljno:

1. Prevod tekstova sa stranih sajtova (koje bi neko drugi upecao, jelte) i slicno - sa engleskog

2. Lektura pre objavljivanja

3. Mozda tu i tamo neki feministicki ili hondisticki satiricni clanak - kad me zvekne inspiracija :D

Super, dovoljno je i 2-3 h nedeljno. :)

I ja mogu da doprinesem prevodjenjem tekstova. Svojevremeno sam radio kao prevodilac u "bivsem" USS-u. Nisam los sa tehnickim izrazima :)

To nam bas treba. Što kaže Vedran, imaćemo te u vidu. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ljudi, ne verujem da nema edit dugme. ;)

Obično ga ili ima stalno, ili ga ima nekih 15ak minuta posle kačenja posta, ali baš nikako da ga nema, msm da nije u redu.

Takođe, postoji opcija po kojoj se slike veće od određene dimenzije same smanjuju na određenu pikselažu, a msm da to sada nije slučaj.

Sve u svemu, pišem ovo jer mi je tema koju otvorih o svojoj hondici težak kupus i ne mogu ništa da uradim da ga sredim. :D

Link to comment
Share on other sites

EDIT ne radi u temi za predstavljanje svog vozila, da bi se sprecila zloupotreba ... u svim ostalim temama EDIT radi ( bar koliko sam ja upucen ).

Ako zelis nesto da menjas u toj temi, jedini nacin je da se obratis admin-ima :)

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...