Jump to content

Legacy '98.-'03.


blackCRX

Recommended Posts

Posto u zemlji Srbiji na svakom cosku imas po jedan Subaru :))) resio sam da se informisem o istom.

Konkretno mi je interesantan model iz naslova.Da li je neko mozda imao taj auto ili poznaje nekog ko ga ima? +,- strane? Neke cene delova,servisi pored ovlastenih koji znaju sta rade???...kvalitet mi je manje-vise poznat...

koliki je vek motora? i 2.0 i 2.5?

Svaka info je dobrodosla.

Link to comment
Share on other sites

Ovako:

svi su boxeri, sto znaci da je veliki servis malo skuplji, jer ima 5 stavki koje se menjaju.

U sustini, bilo bi preporucljivo da ga radi neko je vec radio boxere, jer su specificni, npr. po Subaru vadis motor da zamenis svecice... :). Naravno, ima fora da ne ide ipak motor napolje, ali jeste pipav..

Boxer je kao i svaki drugi motor, pouzdan kad se odrzava kako valja. 2.0 je bolja opcija, izdrzljiviji je od 2.5, a ni registracija nije onda toliko skupa..

Kod ovakvog auta se pregleda i trap, pogon 4wd, pored ostalih elemenata.

Delova ima za redovno i ostalo odrzavanje, cak i delovi za generalnu mogu da se nadju.

Ja sam fan Subarua, imali smo jedan, 4wd turbo automatik karavan, i dalje ga se rado secam, i verovatno cu jednom opet imati Subaru u floti....

Link to comment
Share on other sites

E sad si me prijatno iznenadio sa tom info o 2,0 motoru. Koliki je vek motora uz redovno odrzavanje? Daj okvirno cene malog i velikog servisa ako nije problem???

Jeli mu trap komplikovan?

mnogo pitanja ali ako hoces to da vozis na balkanu moras dobro izvagati + i - ,ali ZEELIIIM GAAAA....i imam realne sanse da ga pazarim ;)

Link to comment
Share on other sites

Jel motas nekog da pazaris ili cisto info? meni je zapeo za oko karavan mada je i tvoj accord tu negde u izboru ;)

Da, kontao sam ako ode Accord, da ispazarim , ali jako ih slabo ima. Jedino me potrosnja malo brine, a cuo sam da bas ne trpe plin... Kad krenes na neku duzu turu, usteda je ogromna, tako da me taj "-" bas nervira..

Link to comment
Share on other sites

ma potrosnja i nije strasna,15l plina za 2.5 automatic AWD je odlicno/iskustvo jednog bivseg vlasnika/.Ja sam godinu dana vozio BMW 316i 1.6l 105ks,koji je trosio 10-11 l benzina a nisam imao plin.A mislim da se Legacy 2.0 uklapa u potrosnju tog BMW-a.

Meni je jedino SERVIS za brigu posto predjem najmanje 30000km godisnje po balkanskim zemljama.Uzeo bih ja Imprezu '07.-'08. 1.5 bez razmisljanja ali kratak sam bar pola novcica.I ja imam potpuno drugaciju informaciju u vezi plina,da radi savrseno s njim,jedino ako ga je neki dunster ugradjivao onda ni kuhinjski sporet ne radi dobro.

Ako je pouzdaniji od Honde onda mogu samo da zamislim kakav je,Honda mi ima 323000km na satu i idem s njom na kraj sveta i nazad bez problema i bojazni,kao da sam je upravo izvezao iz salona.

Link to comment
Share on other sites

Veliki servis oko 250 evra okvirno, mali servis do 100 evra, trpe plin, imam ja kupaca sa bas tom 1.5 koji je novu ugradio plin, ali slab je motor.

2.0 je taman, jedino ce ti ionako manji prtljaznik(zbog 4wd pogona), biti jos manji, ali ne moze i jare i pare.

Subaru prolazi tamo gde druga vozila staju, mi smo jedini uz Ladu Nivu prosli na Zabljaku jednu deonicu, dok su svi ostali fensi dzipovi 1996. ostali u snegu... :D

Link to comment
Share on other sites

Veliki servis oko 250 evra okvirno, mali servis do 100 evra, trpe plin, imam ja kupaca sa bas tom 1.5 koji je novu ugradio plin, ali slab je motor.

Misliš na zadnju Imprecu? Ima ih nekoliko sa spaljenim motorima, ugrađivao ćurčić, tako da treba paziti gde se ugrađuje. U svakom slučaju, MORAJU se redovno štelovati ventili.

Ovi raniji modeli bi trebalo da su sasvim ok sa plinom i ja sam čitao na stranim forumima, ljudi prešli 200-300k km bez muke.

Inače kad smo u temi, ja bi jednog Outback-a, mislim da nema jačeg automobila. :mrgreen:

evo ga Legacy u akciji

Link to comment
Share on other sites

Veliki servis oko 250 evra okvirno, mali servis do 100 evra, trpe plin, imam ja kupaca sa bas tom 1.5 koji je novu ugradio plin, ali slab je motor.

2.0 je taman, jedino ce ti ionako manji prtljaznik(zbog 4wd pogona), biti jos manji, ali ne moze i jare i pare.

Subaru prolazi tamo gde druga vozila staju, mi smo jedini uz Ladu Nivu prosli na Zabljaku jednu deonicu, dok su svi ostali fensi dzipovi 1996. ostali u snegu... :)

To sto se tice Impreze ali u Legacy-ju tih problema nema i to su sasvim prihvaljive cene s obzirom da isto toliko kosta za Pezo 206 1.4 hdi ;)

Link to comment
Share on other sites

Legacy je jedini sedan koji bih zaista voleo da imam iz te klase (a da nije akord ;) ), a kada je karavan u pitanju - apsolutno nema konkurenciju. Ima sve što možeš poželeti - boxer, 4x4, kvalitet i pouzdanost, opremu i izgled, ekskluzivnost na tržištu i na kraju - strašan karakter i imidž! Ne samo 98-03, nego svi redom od prve generacije do danas.

Želim ti svu sreću u traženju i da što pre nabaviš lep primerak.

Link to comment
Share on other sites

Veliki servis oko 250 evra okvirno, mali servis do 100 evra, trpe plin, imam ja kupaca sa bas tom 1.5 koji je novu ugradio plin, ali slab je motor.

2.0 je taman, jedino ce ti ionako manji prtljaznik(zbog 4wd pogona), biti jos manji, ali ne moze i jare i pare.

Subaru prolazi tamo gde druga vozila staju, mi smo jedini uz Ladu Nivu prosli na Zabljaku jednu deonicu, dok su svi ostali fensi dzipovi 1996. ostali u snegu... ;)

Ovih 250E mislim da je JAKO okvirno :) S obzirom da sam ja za Accord-a dao oko 200E, a mislim da je Sub dosta zahtevniji. Mali je tu negde, ali mene jos zanima sta je boljka :lol: i koji je odnos cena tipa zglobovi, viljuske, kugle i tako te stvari koje svakako odu s vremena na vreme. Ako je istina za plin, super, ali 2.5 je ipak preskup po pitanju registracije. Sve u svemu, jako ih je tesko naci..

Link to comment
Share on other sites

Deklarisana gradska potrošnja za legasi 2.0 (98-03) je 12,6l , a za takav akord je 11,6l. Dalje, i akord troši 10l TNG po auto putu, ako se vozi do 140, i preko 11 ako je češće na 160km/h. Jedino što je 20+ konja jači i verovatno oštriji. Hoću da kažem, verovatno nije neka drastična razlika u praksi (da bi bilo prepreka u kupovini), a to potvrđuje i sledeće:

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/47-Subaru/410-Legacy.html?fueltype=2&constyear_s=1999&powerunit=2

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/18-Honda/167-Accord.html?fueltype=2&constyear_s=1999&power_s=150&powerunit=2

Jesu ovi noviji akordi štedljiviji, uglavnom zbog šeste brzine, ali nije ni Subaru spavao po tom pitanju, smanjivali su i oni potrošnju.

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali veliki je veliki ;) sve ide, zato kazem, odrzavanje je sigurno bar 30% skuplje. Potrosnja Accorda je oko 10L plina na 130km/h, s tim da je mnogo bitnija konstantnost, ali Sub trosi bar 3L vise, sigurno, sto mu opet dodje na 30% visa potrosnja :) Mada, ja bih bio spreman da to sve progutam 8-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...