Jump to content

Honda Civic Type R EP3 2001-2005 - EXEDY stage 1 kvacilo


Recommended Posts

Sale VTI se izgleda navukao na Stage 1 kvacila, ovo mu je drugo na kontu, posle EG Civica.. :)

Mi smo se izdogovarali uspesno kao i uvek, i zakazana operacija na otvorenom srcu menjaca za utorak 20.12., kontam da Sale te noci nije ni spavao.. :)

Pacijent:

11-17.jpg

Srce menjaca, Exedy Stage 1 kvacilo:

112-7.jpg

12-14.jpg

Krece cerupanje motora, da bi se doslo do menjaca:

13-16.jpg

14-14.jpg

15-12.jpg

I kod EP se skida kolekva, ali zahvaljujuci letvi volana koja je postavljena visoko, lakse je dosta da se skine kolevka:

16-9.jpg

Danijel mehanicar radi zgibove.. :)

17-11.jpg

18-9.jpg

Sofisticiran metod da motor ne ljulja dok se otpustaju srafovi menjaca... :)

19-9.jpg

110-9.jpg

111-8.jpg

Zamajac se sija kao belo zlato!!Sale je zamenio u poslednji trenutak kvacilo, dok nije krenulo na zamajac...

114-6.jpg

Kad smo vec tu, otvarali smo menjac, menjali lezajeve menjaca, neke nismo nasli, sipali Honda OEM MTF ulje:

115-6.jpg

Srecni vlasnik kome od srece ispada telefon...:)

116-5.jpg

Kvacilo nazad:

117-4.jpg

120-3.jpg

Verna podrska brata, uplasio sam se da mi ne odnese stolicu u znak secanja.. :)

119-3.jpg

Auto spakovan brze nego sto smo mislili, Danijel ga zasrafio za manje od 3h...Provozao se sa Saletom, osmeh i moj i njegov od uva do uva, auto sada zakida kako ide, zvuk prelaz, uf....

Link to comment
Share on other sites

Da, i to ne samo jedan..Izgleda je prethodni vlasnik sipao neadekvatno menjacko ulje, a i sama lamela i korpa su bile na izdisaju, na zamajcu se videlo da je imao buran zivot...

Sve u svemu, na vreme se odlucio, promenio je Sale sve po P.S. zamenio bi on sve lezajeve, ali ih niko nije imao dok je menjac bio otvoren, jedina solucija je bilo Honda OEM, ali rok isporuke posle 20.01., a ni meni ni Saletu nije odgovaralo da auto ostane tako na dizalici... :kez:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...