Jump to content

SUBARU-CARS.


Guest

Recommended Posts

Nije.

Subaru iliti Fuji Heavy Ind. je negde šezdesetih osnovan, krenuo je od malog 360 modela.

Najstarija je Isuzu, trenutno ide 101. godina postojanja.

Što se tiče dizela, kao koncepcija odličan motor. Vrti se do 4.5k kao benzinac, veoma povozan, itd.

Što se tiče kvaliteta, prve serije su imale problem, pošto je nova koncepcija, ko je imao sreće i znanja, dobijao je novi motor u garanciji..

Od sledeće godine, zbog EU standarda, odlazi u istoriju i neće ga biti više.

Po meni, odlična koncepcija, ali mu je trebalo jedno 15tak godina da se razradi koncept i prebole dečije bolesti, a toga sada više nema.

Svi će biti benzinci, turbo benzinci, mild i ostali hibridi, a sam Subaru će furati CVT menjač. Meni lično jeste malo penzionerski, ali mi to ne smeta. WRX i WRX STI jeste za drugu klijentelu, a to je ta koja želi papriku u dupetu..

Sve u svemu, mi smo još 1994. imali turbo 4x4 Subaru, tako da kod mene ljubav prema ovom brendu odavno postoji, i ja ću ga opet imati, samo da dođe na red. Target je WRX STI, očigledno zadnja generacija, pošto ga ukidaju kao model...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, toshiro said:

Aj da konkretizujem pitanje..da li se isplati kupiti Subaru npr 2010 sa shebanim dizel motorom za oko 2500 preko? Koliko bi mogla da kosta popravka tog motora i sta tu uglavnom strada?

Zavisi. 

Lično, krajnjem korisniku ne, jer kad plati delove i ruke, dođe na cenu istu.

A delovi su uglavnom original koji umru, jer je motorna grupa, serije su male, samo Subaru nosi taj motor..

Imao sam ja tih ponuda, razmatrao sam se da li da uzmem Outback 2.0, ali na kraju sam batalio..a uštedeo bih jer imam svoje majstore i rabat na delove. Mada, u svim tim kombinacijama ja računam sebi ruke majstora po 1000 dinara, jer ako se zezaju oko toga, ne mogu da rade druge klijente gde realno možemo uzeti novac.

Mislim da iako je primamljivo, da se ne isplati..

Jedino da imaš ispravnog stranca i da prebaciš motor ceo, ali takav motor na prodaju, ne bi bio ispod 1000 evra minimum, jer to svi traže i to prvo ode..

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...